Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

 

پربازدید ترین مقالات سایت به امتیاز های متفاوت

کاربر گرامی شما نیز به این مقاله امتیاز دهید.

 

انواع بیمه مهندسی
امتیاز ها 5
بیمه زندگی
امتیاز ها 5
بیمه آتش سوزی ایران
امتیاز ها 5
نمایندگی بیمه ایران شمال تهران
امتیاز ها 5
homepage
امتیاز ها 4.9
بیمه بدنه ایران
امتیاز ها 4.9
بیمه مسئولیت ایران
امتیاز ها 4.9
بیمه بدنه ایران
امتیاز ها 4.9
تخفیف بیمه ایران ویژه بهمن ماه 1397
امتیاز ها 4.9
نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران
امتیاز ها 4.8
به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 4 Average: 4]

بیمه ثالث ایران


 

نرخ بیمه ثالث ایران در سال1397

نرخ پایه بیمه ثالث بر مبنای خسارت مالی 7،700،000 تومان در سال 1397 براساس جدول زیر تعیین می‌شود. لازم به ذکر است مبلغ نهایی بیمه ثالث ایران پس از اعمال تخفیفات و انتخاب میزان پوشش‌ها اعلام می‌شود. برای اطلاع سریع از نرخ بیمه ثالث ایران به شماره 09391063949 پیامک بفرستید.

 

نرخ بیمه ثالث ایرانبیمه ثالث ایران چیست؟

 

نرخ بیمه ثالث ایران

بیمه شخص ثالث چیست؟

در واقع این بیمه در تعریف قانونی، بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث است که به اختصار بیمه شخص‌ ثالث نامیده می‌شود. پس از محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران و صدور بیمه‌نامه به طور کلی در بیمه ایران جبران هرگونه خسارت مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث به عهده بیمه ثالث ایران است. راننده‌ی مقصر حادثه، شخص ثالث تلقی نمی‌شود و برای جبران خسارت‌های بدنی راننده مقصر بیمه حوادث راننده به همراه بیمه ثالث ایران ارائه می‌شود. در قرارداد بیمه ثالث:

1-شخص اول صاحب بیمه‌نامه و مالک خودرو است.

2-شخص دوم یا ثانی شرکت بیمه‌گر است.

3-شخص سوم یا ثالث شامل تمام افرادی است که در حوادث مرتبط با خودرو، زیان جانی یا مالی دیده باشند. (به‌جز راننده مقصر حادثه)

چه مواردی تحت پوشش بیمه ثالث ایران قرار می­‌گیرد؟

در بیمه ثالث ایران غرامت فوت و همچنین هزینه درمان و خسارت به اموال افراد زیان دیده پرداخت می‌شود. سقف پرداخت این هزینه‌ها به دو دسته‌ی خسارات مالی و جانی تقسیم می‌شود. هزینه‌های مالی تا سقف پوشش انتخاب شده درهنگام خرید بیمه‌نامه (در سال 97 بین 7.7 میلیون  تا 30 میلیون تومان) و هزینه‌های جانی تا سقف 308 میلیون (معادل دیه کامل مسلمان در ماه حرام) پرداخت خواهد شد.افزایش سقف پوشش بیمه ثالث در خسارات جانی موجب افزایش نرخ بیمه ثالث ایران خواهد شد. این افزایش نرخ در مقابل پوشش انتخابی بسیار ناچیز می‌باشد.

آیا بیمه ثالث راننده وسیله نقلیه مقصر را پوشش می‌دهد؟

برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه ثالث ایران قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز می‌تواند تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه شخص ثالث شده است قرار بگیرد. البته انتخاب این بیمه در محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران با اندکی افزایش حق بیمه همراه است .با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.آیا نرخ بیمه ثالث در شرکت‌های مختلف متفاوت است؟

 

نرخ بیمه ثالث ایران

در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف ارائه می‌شوند، بیمه ثالث همچنان پرمخاطب‌ترین نوع بیمه است. بدون شک یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است. به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.

بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند. شرایط مالی آن‌ها کمابیش یکسان است. تفاوت در کیفیت ارائه خدمات مربوط به این بیمه است که می‌تواند تأثیر به‌سزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد. به جرأت می‌توان گفت بهترین بیمه شخص ثالث، بیمه ثالث ایران می‌باشد. نرخ بیمه ثالث ایران را می‌توانید از نمایندگی جنرال بیمه ایران پورفرد با یک تماس با شماره 09121063949 فوری استعلام کنید.روش محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران

 

نرخ بیمه ثالث ایران

در اولین قدم به این می‌پردازیم که نرخ بیمه ثالث ایران بر چه اساسی تعیین می‌شود و سپس به عوامل مؤثر بر قیمت نهایی خواهیم پرداخت.

نرخ بیمه ثالث ایران

1-تاثیرحق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی در نرخ بیمه ثالث ایران

اساس تعیین نرخ بیمه ثالث ایران و میزان پوشش مالی و جانی مبلغ تعیین شده برای دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. بیمه مرکزی بر اساس این مبلغ، حداقل و حداکثر حق بیمه‌ را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. این مبلغ پایه حق بیمه خواهد بود. در مراحل بعدی می‌توان با استفاده از تخفیف‌ها و تغییر برخی از فاکتورهای مؤثر بر قیمت بیمه، نرخ بیمه ثالث ایران را کاهش یا افزایش داد.

نرخ بیمه ثالث ایران

2-تاثیر تخفیف عدم خسارت بر نرخ بیمه ثالث ایران

تخفیف عدم خسارت تخفیفی است که به نسبت تعداد سال عدم استفاده از بیمه ثالث به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. برای مثال اگر شخص 1 سال از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشد. برای تمدید بیمه ثالث خود در سال آینده مشمول 10% تخفیف حق بیمه می‌شود. به همین ترتیب با افزایش تعداد سال عدم خسارت، درصد تخفیف حق بیمه نیز افزایش می‌یابد. در نتیجه در محاسبات نهایی، نرخ بیمه ثالث ایران با کاهش روبرو است.

نرخ بیمه ثالث ایران

3-تاثیر کاربری خوردو بر نرخ بیمه ثالث ایران

کاربری خودرو تعیین‌کننده میزان ریسک خودرو برای رخ دادن حادثه و همچنین میزان هزینه معمول در یک حادثه رانندگی است. برای مثال تاکسی‌ها موظف به پرداخت 20% حق بیمه بیشترهستند. همچنین خودروهای آموزش رانندگی باید 15% حق بیمه بیشتر پرداخت نمایند. کاربری‌های دیگری نیز تعریف شده‌است که برخی از آن‌ها صنعتی، آمبولانس، حمل خون، آتش‌نشانی، بارکش، عمومی سازمانی و … هستند.این خودروها با کاربری غیرمعمول در محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران با افزایش مبلغ بیمه‌نامه همراه هستند.

نرخ بیمه ثالث ایران

4- تاثیر جریمه دیرکرد بر نرخ ثالث ایران

برخلاف تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث، جریمه دیرکرد موجب افزایش نرخ بیمه ثالث ایران می‌شود. همان‌طور که اشاره کردیم بیمه ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. درصورتی‌که در تمدید آن وقفه‌ای بیفتد به صورت روزشمار مبلغی به حق بیمه اضافه خواهد شد. این جریمه برای خودروهای مختلف متفاوت است. اضافه شدن جریمه دیرکرد به حق بیمه به صورت روزشمار تنها تا 365 روز محاسبه و اعمال می‌شود؛ به این صورت که جریمه دیرکرد یک سال با دو سال فرقی ندارد.

نرخ بیمه ثالث ایران

5-تاثیر میزان پوشش در نرخ بیمه ثالث ایران

میزان پوشش از موارد دیگری است که تعیین‌کننده نرخ بیمه ثالث ایران است. پوشش به معنای تعهد مالی شرکت بیمه در مقابل بیمه‌گزار است. حداقل میزان پوشش مالی تعیین شده از جانب بیمه مرکزی در سال 97، 7/7 میلیون تومان است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بالاتری را خریداری کند. برای مثال اگر خسارت وارد شده به زیان‌دیده در یک حادثه رانندگی 9 میلیون تومان باشد و فرد مقصر حداقل میزان پوشش مالی را خریداری کرده باشد، باید مابه‌تفاوت 2/7 میلیون تومان خسارت وارد شده را شخصاً تقبل کند در صورتی‌که با پرداخت حق بیمه اندکی بیشتر و خرید پوشش 10 میلیون تومانی بیمه ثالث ایران لازم نبود هیچ هزینه‌ای را جدا از خسارت پرداختی شرکت بیمه بپردازد.

نرخ بیمه ثالث ایران

6-تاثیر میزان تخفیف شرکت بیمه بر نرخ بیمه ثالث ایران

همان‌طور که گفتیم، بیمه مرکزی هر ساله حداقل و حداکثر حق بیمه را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. بر این اساس شرکت‌های بیمه می‌توانند در این بازه قیمتی، مبلغی را که برایشان مطلوب است به عنوان حق بیمه به متقاضیان بیمه شخص ثالث اعلام کنند. تفاوت قیمتی بین شرکت‌های بیمه از همین مورد نشأت می‌گیرد. چرا که بعضی از شرکت‌ها با اعمال تخفیف‌های مجاز قیمت پایین‌تری را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. با این حال حتی بعد از اعمال تخفیف‌ حق بیمه دریافتی از بیمه‌گزار نباید از حداقل حق بیمه‌ای که بیمه مرکزی اعلام کرده است کمتر باشد. در محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران نیز برخی از این تخفیف‌ها اعمال می‌گردد.

نرخ بیمه ثالث ایران

7–تاثیر مدت اعتبار بیمه‌نامه بر نرخ بیمه ثالث ایران

مدت اعتبار بیمه‌نامه ثالث می‌تواند از چند روز تا یک سال باشد. برخی از شرکت‌های بیمه، بیمه شخص ثالث را به صورت روزشمار نیز ارائه می‌دهند. در کل خرید بیمه ثالث به صورت سالانه مقرون‌به‌صرفه‌تر است. برای مثال در محاسبه نرخ بیمه‌ ثالث ایران قیمت بیمه‌نامه شش ماهه از نصف قیمت بیمه‌نامه یک ساله بیشتر است. چرا که بیمه‌های کوتاه مدت برای شرکت‌های بیمه ریسک بیشتری دارند.فرانشیز بیمه شخص ثالث ایران

 

بیمه ثالث ایران

 

فرانشیز سهم پرداختی بیمه گذار در خسارت وارده ناشی از حوادث رانندگی می باشد. بر اساس مقررات بیمه ثالث ایران ، فرانشیز بیمه شخص ثالث یک نوع جریمه تلقی می شود برای افرادی که با تخلفات رانندگی باعث بروز تصادفات و حوادث رانندگی می گردند.

 تعیین فرانشیز بیمه شخص ثالث

محاسبه میزان درصد فرانشیز بیمه ثالث ایران بر اساس شرایط وقوع حادثه و تعداد دفعات استفاده  بیمه گذار از بیمه نامه ثالث خود تعیین می گردد. این شرایط عبارتند از:

 1. فرانشیز بیمه شخص ثالث در هنگام بروز خسارت ناشی از تخلف حادثه ساز راننده برای بار اول در طول بیمه نامه ثالث ، 2/5 درصد از کل خسارت جانی و مالی پرداخته شده توسط شرکت بیمه
 2. در هنگام بروز خسارت ناشی از تخلف حادثه ساز راننده برای بار دوم در طول بیمه نامه ثالث، 5 درصد از کل خسارت جانی و مالی پرداخته شده توسط شرکت بیمه
 3. در هنگام بروز خسارت ناشی از تخلف حادثه ساز راننده برای بار سوم و مرتبه های بعدی در طول بیمه نامه ثالث، 10 درصد از کل خسارت جانی و مالی پرداخته شده توسط شرکت بیمه

 بیمه سرنشین ایران

 

بیمه ثالث ایران

 

سرنشین به فردی گفته می شود که در مدتی که سوار خودرو می باشد یعنی از لحظه سوار شدن تا موقع پیاده شدن بر اثر حادثه رانندگی دچار صدمات جسمی گردد.

از آنجا که مطابق با ماده 2 قانون بیمه شخص ثالث شامل حال افرادی که بعنوان شخص ثالث محسوب نمی گردند  مانند بیمه گزار ، مالک بیمه نامه و یا راننده خودرو مقصر حادثه ، اعضای خانواده درجه یک راننده مقصر و افراد تحت تکفل وی نمی شود. چنانچه در مواقع بروز حادثه رانندگی  افراد مذکور سرنشین خودروی مقصر باشند شرکت بیمه تعهدی نسبت به جبران خسارت آن افراد نخواهد داشت. در این گونه شرایط غرامت صدمات جسمی وارد آمده به افراد فوق از طریق بیمه سرنشین  پرداخت می گردد.

بیمه سرنشین از پوششهای اضافی بیمه ثالث می باشد. و معمولاً همراه با بیمه شخص ثالث صادر می گردد. اگر متقاضی بیمه ثالث ایران در هنگام خرید بیمه نامه ثالث خواستار پوشش بیمه سرنشین نیز باشد. تعهدات و شرایط مربوط به بیمه سرنشین همراه با بیمه نامه شخص ثالث در یک کارت  به بیمه گزار ارائه می گردد.

خسارت سرنشين از چه زماني مشمول مي گردد ؟

افرادی که  بر اساس مقررات بیمه ثالث ایران شخص ثالث تلقی نمی شوند. و از همان لحظه ای که افراد سوار خودرو شده اند و تا لحظه ای که از خودرو پیدا نشده اند، تحت پوشش بیمه سرنشین قرار می گیرند.

محاسبه هزینه های بیمارستانی برای بیمه سرنشین

هزینه های پزشکی سرنشین های مصدوم خودرو مقصر پس از تأیید پزشک معتمد شرکت بیمه و مطابق با مقررات بیمه نامه، حداکثر تا یک دهم صدمات منجر فوت و نقص عضو جبران می گردد.

 اهمیت بیمه ثالث ایران

درهنگام تصادف با خودروهای گرانقیمت

 

بیمه ثالث ایران

 

در سالهای اخیر با افزوده شدن یک بند اصلاحی به قانون بیمه شخص ثالث ، تغییری در قانون  بیمه ثالث ایران  بوجود آورده است . بر اساس قانون جدید ، چنانچه یک خودروی معمولی با خودروی گرانقیمتی تصادف نماید و خودرو معمولی مقصر حادثه شناخته شود . مطابق با مقررات بیمه نامه ثالث ، مالک خودروی گرانقیمت می تواند با مراجعه به محل بیمه ثالث مقصر، تا سقف معادل 50 درصد دیه یک مرد مسلمان در ماههای حرام خسارت خود را جبران نماید.

شرکت های بیمه بنابر قانون فوق ارزش خودروهای گرانقیمت را معادل همان 50 درصد دیه یک مرد مسلمان در ماههای حرام تعیین می کنند. اگر به طور مثال دیه در ماههای حرام 280 میلیون تومان تعیین گردد. 50 درصد دیه مبلغی معادل 140 میلیون تومان می باشد. و این بدان معنی است که بیمه ثالث مقصر جهت جبران خسارت های وارده حداکثر مبلغی که به مالک خودرو گرانقیمت پرداخت می کند تا سقف 140 میلیون تومان می باشد.

از آنجا که هر ساله نرخ دیه توسط قوه قضائیه مشخص می گردد.  و با افزایش دیه در سال های آتی ارزش خودروهای گرانقیمت نیز به همان نسبت برای بیمه نامه ثالث ایران افزایش می یابد.

با توجه به شرایط فوق ، مالک خودرو گرانقیمت می تواند مابقی خسارت خود را از طریق بیمه بدنه خود تأمین نماید. به همین خاطر رئیس کل بیمه مرکزی به کلیه مالکان خودروهای گرانقیمت سفارش می کند که حتماً خودروی خود را تحت پوشش کامل بیمه بدنه قرار دهند.

 

نمایندگی بیمه ایران تهران کد 4576

مشاوره فوری بیمه ثالث ایران

09121063949

021-88177155

 تخفیف ویژه بیمه

تخفیف ویژه انواع بیمه ایران ویژه بهمن 97ضمیمه

بیمه ثالث ایران

مراحل صدور بیمه ثالث

 1. مراجعه به نمایندگی و پر نمودن فرم مخصوص (فرم پیشنهاد بیمه شخص ثالث)
 2. واریز مبلغ حق بیمه به اداره صدور بیمه نامه های شخص ثالث
 3. تنطیم قرارداد بیمه در سه نسخه و تحویل آنی بیمه نامه

مدارک لازم جهت صدور بیمه نامه شخص ثالث

 1. یمه نامه منقضی شده سال قبل(در صورت صفر بودن خودرو برگه نمایندگی و پارکینگ)
 2. کارت شناسایی خودرو
 3. مدارک شناسایی و کارت ملی بیمه گذار
 4. تنطیم فرم مخصوص پیشنهاد بیمه ثالث

تعهدات بیمه ثالث

 1. حداقل خسارت مالی 15,000,000 ریال
 2. خسارات جانبی حداقل  600,000,000 ریال
 3. حداقل تعهدات سرنشین 50,000,000 ریال و حداکثر 600,000,000 ریال

تخفیف ها

 • یکسال عدم خسارت در ابتدای سال دوم 10% تخفیف.
 • در ابتدای سال سوم 15% تخفیف.
 • در ابتدای سال چهارم 20% تخفیف.
 • در ابتدای سال پنجم 30% تخفیف.
 • در ابتدای سال ششم 40% تخفیف.
 • در ابتدای سال هفتم و پس از آن 50% تخفیف.
 • جریمه تعدد خسارت
  • چنانچه در هنگام تمدید بیمه نامه یک کوپن از بیمه نامه جدا شده باشد نشانگر اینست که در طی یکسال بیمه یکبار خسارت داشته اید ،‌ پس تخفیفی به بیمه نامه بعدی تعلق نمی گیرد .
  • در صورتی که 2 کوپن از بیمه نامه جدا شده باشد یعنی 2 بار خسارت، در هنگام تمدید بیمه نامه 20% جریمه تعدد خسارت به کل حق بیمه سالانه تعلق خواهد گرفت .
  • فقدان 3 کوپن 40% حق بیمه سالانه جریمه تعدد خسارت خواهد داشت .
  • فقدان 4 کوپن 60% حق بیمه سالانه جریمه تعدد خسارت خواهد داشت.
  • اگر بیش از چهار بار خسارت صورت گیرد و یا بیمه نامه نداشته باشید، 100% جریمه تعدد خسارت به بیمه نامه بعدی تعلق خواهد گرفت .توضیح 1 : اتومبیلهای صفر کیلومتر که برای اولین بار بیمه می شوند ، مشمول جریمه نخواهند بود.توضیح 2 : با توجه به اینکه کوپن های بیمه نامه همانند اوراق بهادار می باشد،لطفاً در نگهداری بیمه نامه بویژه کوپنهای آن دقت فرمائید تا در هنگام خرید بیمه ضمن معافیت از جریمه ، از تخفیف لازم بهره مند گردید.توضیح 3 : توجه داشته باشید ممکن است اتومبیل تحویلی از کارخانه دارای پوشش بیمه ای کافی نباشد ؛ لطفاً‌ برای پیشگیری از مشکلات آتی بلافاصله پس از تحویل اتومبیل در صورت پائین بودن تعهدات با مراجعه به شعب و نمایندگی صادر کننده بیمه ،‌ بیمه کامل را خریداری فرمائید .توضیح 4: همانگونه که در بخش معرفی بیمه شخص ثالث و سرنشین اشاره شد ، بیمه سرنشین همراه با کارت بیمه نامه ثالث صادر می گردد و برای خرید بیمه نامه سرنشین نیاز به اقدام دیگری نخواهد بود .
  • بیمه ثالث ایران خودرو

 بخش های پر بازدید:
نمایندگی بیمه ایران تهران
بیمه بدنه ایران
بیمه مسئولیت ایران
بیمه آتش سوزی ایران
نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران
نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران
نمایندگی بیمه ایران شمال تهران

تبصره: بیمه ثالث از انواع بیمه های اجباری خودرو می‌باشد. تمام وسایل نقلیه ملزم به داشتن بیمه نامه شخص ثالث می‌باشند، در این میان خودروهای عمومی نیاز بیشتری به این نوع بیمه دارند چرا که احتمال خطر برای این نوع خودرو ها بیشتر از خودروهای شخصی می‌باشد

سال ساخت خودرو در بیمه ثالث بسیار اهمیت دارد  به طوری که مرجع بیمه ایران چنین نقل قولی در رابطه با سال ساخت خودرو دارد

 • سال ساخت اتومبیل:
  حداکثر بیش از 10 سال از تولید و مونتاژ وسائل نقلیه سواری در زمان معرفی و صدور بیمه نامه نگذشته باشد،البته برای پوشش بیمه بدنهاتومبیلهای سواری با قدمت سال ساخت برای هر سال اضافه بر 10 سال مزبور 5 % اضافه نرخ بعنوان قدمت سال ساخت در نظر گرفته و بر حق بیمه های اصلی اضافه گردیده و صدور بیمه نامه برای اتومبیلهایی که بیش از 20 سال از ساخت آنها گذشته باشد نیاز به مجوز از مدیریتبیمه های اتومبیل دارد.

همچنین در مورد بازدید اولیه خودرو چنین نقل قول شده است

 • بازدید اولیه از اتومبیل:
  راه دیگر اثبات قابلیت پوشش بیمه بدنه برای اتومبیلهای معرفی شده،کارشناسی بازدید اولیه از وسیله نقلیه معرفی شده توسط کارشناس مورد تأیید شرکت است که کارشناس مزبور باید دارای مجوز کارشناسی بازدید اولیه و کد اختصاصی بوده و گزارش مربوطه را جهت صدور بیمه نامهبدنه تهیه نماید.