Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

پس انداز و سرمایه گذاری در بیمه عمرایران

1) سپرده گذاری:

در حال حاضر نرخ سود سپرده های جاری در بیمه عمر ایران 18%  درصد روز شمار و تضمینی می باشد. حداقل مبلغی که می توان برای ایجاد سپرده در نظر گرفت 50 هزار تومان ماهانه می باشد. سود حاصله از سپرده گذاری در بیمه عمر ایران به شخص پرداخت نمی شود، بلکه در صندوق پس انداز وی واریز خواهد شد.

نکته : با این روش شرکت بیمه  ایران سود حاصله از سپرده گذاری بیمه عمر ایران را از حساب فرد خارج نمی کند و آن را در صندوق پس انداز فرد قرار می دهد تا شخص در پایان قرارداد بیمه ای خود سود مرکب حاصله را در کنار صندوق  خود از بیمه عمر ایران دریافت نماید.

 ۲) حق بیمه خرد:

در ویژگی اول گفته شد که افراد با حداقل مبلغ سپرده گذاری در بیمه عمر ایران می توانند بالاترین سود را دریافت نمایند و در ضمن به این مطلب اشاره شد که سود حاصل از سپرده، مستقیمآ در صندوق پس انداز وی در بیمه عمر ایران واریز خواهد شد. در بخش دوم می‌خواهیم ببینیم که صندوق پس اندازی که عنوان کردیم چگونه شکل می گیرد و به چه طریقی سودها با هم تلفیق می شوند. در این بخش خواهید دید که چطور درانتهای قرارداد ما با یک صندوق پس انداز و یا به عبارتی دیگر صندوق بازنشستگی طرف خواهیم بود. روش پرداخت حق بیمه خرد در بیمه عمر ایران : بیمه شده می تواند از حداقل 50 هزار تومان به بالا و به صورت ماهانه حق بیمه پرداخت نماید.

3) سود تضمینی:

سود حاصله از پرداخت حق بیمه عمر ایران به میزان ۱۸ درصد (تضمینی) روزشمار می باشد، که به صورت قطعی و تضمین شده به صندوق بازنشستگی بیمه نامه تعلق می گیرد.

4) سود مشارکت:

بیمه عمر ایران موظف است که حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از سرمایه گذاری سپرده ها  و حق بیمه های بیمه شدگانش را در انتهای هر سال مالی به حساب بازنشستگی افراد در بیمه عمر ایران واریز نماید.

نکته: سود نهایی رقمی در حدود ۲۵ درصد می باشد، این سود قطعی نیست و با توجه به مبلغ سپرده و  مبلغ حق بیمه خرد در بیمه عمر ایران می تواند بیشتر یا کمتر باشد.

5) وام

همه ما در زندگی برا ی رفع تعدادی از نیازهای خود به پول نقد احتیاج پیدا می کنیم، اولین راهی که به ذهنمان می رسد استفاده از سپرده است که برای روز مبادا افتتاح کرده بودیم، به بانک مراجعه می کنیم؛ اولین صحبتی که بانکدار می‌گوید این است که به سپرده شما وامی تعلق نخواهد گرفت، سپس شما مجبور خواهید شد قسمتی از حساب یا کل حساب را برداشت نمایید، و پول آن را صرف نیازهایتان نمایید یا اگر نخواهید این کار را انجام دهید، شاید گزینه بعدی گرفتن وجه دستی و یا قرض از دوستان  یا آشنایان باشد که اگر این امر هم برآورده شود، با نوعی سرشکستگی همراه خواهد بود، این حس زمانی به سراغمان می آید که دوستان و آشنایان درخواست ما را عملی کنند و نیازمان را برطرف نمایند.حال اگر از طرف آنان به نتیجه نرسیم، ناچار به دنبال گرفتن وام از بانک ها و مؤسسات مالی خواهیم بود. به جز زمان طولانی و پروسه اداری پیچیده و همچنین نرخ بالای بهره وام بانکی، باید بار دیگر به سراغ دوستان خود رفته  و برای ضامن شدن آنها درخواست خود را مطرح نمایید. حال اگر فردی در ابتدای امر یک بیمه نامه زندگی و سپرده گذاری در بیمه عمر ایران به جای یک حساب سپرده بانکی داشته باشد، می تواند بدون نیاز به مسدود کردن حساب سپرده خود و روند سوددهی آن، به میزان ۹۰ درصد صندوق سپرده (حق بیمه خرد + سپرده) خود را از شرکت بیمه و از محل بیمه عمر ایران وام دریافت نماید.

نکته۱: شرکت بیمه از دارنده بیمه عمر ایران هیچ ضمانتی (چک، سفته، ضامن) طلب نخواهد کرد و نرخ بهره ای که در ازای وام دریافت می شود ۴ درصد خواهد بود، که این بسیار پایین تر از نرخ بهره های بانکی است.

نکته۲: پس از بازپرداخت  وام، شخص می تواند مجددا از  بیمه عمر ایران درخواست وام نماید.

نکته۳: وامی که به فرد تعلق می گیرد از اعتبارات شرکت بیمه ایران بوده و در صندوق سپرده بیمه نامه هیچ گونه تأثیری نخواهد داشت.

در آخر بیمه عمر ایران را می توان این‌گونه تعریف کرد: صندوقی مالی با کیفیت بالا که دو قابلیت شامل سپرده گذاری و پس انداز قلکی را در خود جای داده است و شامل مزایایی همچون سود تضمینی، سود مشارکت، وام و … می باشد.

نمایندگی بیمه ایران کد 4576

مشاوره فوری بیمه عمر ایران

09121063949

021-88177155 

به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]