وظیفه بیمه گزار در مواقع بروز خسارت


وظیفه بیمه گزار در مواقع بروز خسارت حوادث رانندگی چیست ؟ شاید این سئوال برای شما نیز مطرح باشد. پس برای اطلاع از جزئیات با ما در ادامه همراه باشید. وظیفه بیمه گزار در مواقع بروز خسارت و یا حوادث رانندگی به شرح زیر می باشد.

وظیفه بیمه گزار در مواقع بروز خسارت

 • اعلام خسارت

  اولین وظیفه بیمه گزار در مواقع بروز خسارت یا حادثه تصادف این است که شخصاً مراتب را ( وقوع حادثه و محل وقوع ) به صورت تلفنی یه شرکت بیمه خود خبر دهد.

 • جلوگیری از ایجاد و توسعه خسارت

بیمه گزار باید تمامی اقدامات و احتیاط های لازم را که هر فردی عرفاً از مال خود می نماید ، به عمل آورده تا این امکان را داشته باشد خسارت را به صورت کامل از شرکت بیمه خود دریافت نماید. زیرا شرکت بیمه مجبور است نسبت به کوتاهی و قصور بیمه گزار از کامل پرداخت                  کردن خسارت خودداری نماید.

 • انجام اقدامات لازم به منظور نجات مصدومین حادثه

  یک قانون بسیار شایسته در قوانین بیمه بدنه در مورد نجات جان مصدومین وجود دارد و آن قانون این است که اگر بیمه گزار اقدامات لازم را جهت نجات مصدومین حادثه تصادف انجام دهند ، شرکت بیمه  از طریق بیمه بدنه هزینه های اضافی را نیز که راننده اتومبیل برای نجات جان مصدومین انجام داده است را نیز پرداخت می کند.

 • خودداری از انتقال یا تعمیر خودرو

  بیمه گزار می بایست پس از وقوع حوادث رانندگی از جابه جا کردن وسیله نقلیه مورد بیمه به جزء به دستور مقامات انتظامی در مواقع لازم و یا تعمیر خودرو خودداری نماید ، مگر اینکه قبلاً دراین خصوص با شرکت بیمه هماهنگ کرده باشد.

متقاضیان محترم انواع بیمه نامه های بیمه ایران در تمام مناطق تهران می توانند جهت بهره مندی از کلیه خدمات بیمه ای از طریق هر یک از نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران ، نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران اقدام نمایند. 

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری