همه آنچه که باید در مورد بیمه بدنه بدانید


همه چیز در مورد بیمه بدنه – آگاهی اندک مردم در مورد صنعت بیمه و انواع بیمه نامه ها ، مهمترین دلیل عدم گرایش مردم به خریداری پوشش های بیمه ای و بروز حوادث رانندگی در راهها و جاده هاست . متأسفانه خسارتهای جبران ناپذیر ناشی از حوادث رانندگی هر روزه در جهان رو به گسترش است . در این میان ایران به دلیل وضع قوانین و مقررات های متفاوت در صدر کشورهای پر تصادف قرار دارد. عوامل بسیاری مانند بی تجربه گی رانندگان ، عیوب وسایل نقلیه ، نادیده گرفتن مقررات و خطاهای رانندگی و همینطور هموار نبودن جاده ها نقش بسیاری در افزایش آمار تصادفات دارد . با این توصیف ، صنعت بیمه با دریافت حق بیمه متناسب با خطرآفرینی رانندگان می تواند نقش مهمی را در اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی و جلوگیری از بروز تخلفات و به موجب آن کاهش تصادفات رانندگی را داشته باشد.

همه چیز در مورد بیمه بدنه

اما مسئله مهم این است که بیشتر مردم اطلاع چندانی از اهمیت صنعت بیمه و رشته های متنوع آن ندارند به همین خاطر نیز گرایشی برای استفاده از بیمه نامه ها نخواهند داشت.

یکی از مهمترین بیمه نامه ها، بیمه اتومبیل می باشد. بیمه اتومبیل شامل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه است. در خصوص بیمه شخص ثالث باید بگوییم که این رشته برای صاحبان تمامی وسایل نقلیه های موتوری اجباری و ضروری می باشد. بنابراین هر کس تمایلی به استفاده از خودرو در سطح جاده ها را داشته باشد می بایست نسبت به خرید بیمه ثالث ایران اقدام نماید.

همه آنچه که باید در مورد بیمه بدنه بدانید – با وجود الزامی بودن بیمه شخص ثالث ، هنوز افرادی هستند که بدون خرید این بیمه نامه در جاده ها تردد می کنند و در هنگام بروز حوادث رانندگی با مشکلات اساسی روبه رو می شوند.

در کنار بیمه شخص ثالث بیمه نامه های دیگری مانند بیمه بدنه برای اتومبیل وجود دارد که اکثر مردم به علتهای مختلفی از جمله شرایط مالی نسبت به خریداری آنها اقدامی نمی کنند به نحوی که طبق آخرین آمار بیمه مرکزی از عملکرد رشته های مختلف بیمه ای در سه ماه نخست سال ، بیمه بدنه تنها حدود 8 درصد از کل حق بیمه های صادره در صنعت بیمه را به خود اختصاص داده است.

همه چیز در مورد بیمه بدنه  – بیمه بدنه خودرو جبران کننده خطرات ناشی از حوادث برای خودروها است که سه خطر حادثه ( تصادف ) ، آتش سوزی و سرقت را تحت پوشش قرار می دهد. بیمه بدنه خطرات دیگری را به عنوان خطرات اضافی مانند شکست شیشه به هر علت ، سرقت جزئی ( درجا ) ، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه ، تورم یا نوسان قیمت ها با حق بیمه اضافی نیز تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه گزار می تواند در هنگام خرید بیمه بدنه از تسهیلات و تخفیفات برخوردار گردد ، این امر در صورتی ممکن می شود که بیمه گزار طی یک سال اعتبار بیمه نامه خود از بیمه نامه بدنه استفاده نکرده باشد. بنابراین در این شرایط هنگام تمدید بیمه نامه بدنه در سال اول 25 درصد تخفیف عدم خسارت بهره مند می شود که این تخفیف می تواند تا 60 درصد مبلغ حق بیمه افزایش یابد.

اما قابل ذکر است که به محض دریافت هر گونه خسارت از محل بیمه نامه بدنه ، بیمه گزار از تخفیفات عدم خسارت محروم خواهد شد.

متقاضیان محترم انواع بیمه نامه های بیمه ایران ، می توانند جهت بهره مندی از کلیه خدمات بیمه ای از طریق هریک از نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران ، نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران ، نمایندگی بیمه ایران در مرکز ایران به صورت حضوری و یا تماس تلفنی اقدام نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری