نرخ بیمه ثالث ایران در سال1397


نرخ پایه بیمه ثالث بر مبنای خسارت مالی 7،700،000 تومان در سال 1397 براساس جدول زیر تعیین می‌شود. لازم به ذکر است مبلغ نهایی بیمه ثالث ایران پس از اعمال تخفیفات و انتخاب میزان پوشش‌ها اعلام می‌شود. برای اطلاع سریع از نرخ بیمه ثالث ایران به شماره 09391063949 پیامک بفرستید.

نرخ بیمه ثالث ایرانبیمه ثالث ایران چیست؟

نرخ بیمه ثالث ایران

بیمه شخص ثالث چیست؟

در واقع این بیمه در تعریف قانونی، بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث است که به اختصار بیمه شخص‌ ثالث نامیده می‌شود. پس از محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران و صدور بیمه‌نامه به طور کلی در بیمه ایران جبران هرگونه خسارت مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث به عهده بیمه ثالث ایران است. راننده‌ی مقصر حادثه، شخص ثالث تلقی نمی‌شود و برای جبران خسارت‌های بدنی راننده مقصر بیمه حوادث راننده به همراه بیمه ثالث ایران ارائه می‌شود. در قرارداد بیمه ثالث:

1-شخص اول صاحب بیمه‌نامه و مالک خودرو است.

2-شخص دوم یا ثانی شرکت بیمه‌گر است.

3-شخص سوم یا ثالث شامل تمام افرادی است که در حوادث مرتبط با خودرو، زیان جانی یا مالی دیده باشند. (به‌جز راننده مقصر حادثه)

چه مواردی تحت پوشش بیمه ثالث ایران قرار می­‌گیرد؟

در بیمه ثالث ایران غرامت فوت و همچنین هزینه درمان و خسارت به اموال افراد زیان دیده پرداخت می‌شود. سقف پرداخت این هزینه‌ها به دو دسته‌ی خسارات مالی و جانی تقسیم می‌شود. هزینه‌های مالی تا سقف پوشش انتخاب شده درهنگام خرید بیمه‌نامه (در سال 97 بین 7.7 میلیون  تا 30 میلیون تومان) و هزینه‌های جانی تا سقف 308 میلیون (معادل دیه کامل مسلمان در ماه حرام) پرداخت خواهد شد.افزایش سقف پوشش بیمه ثالث در خسارات جانی موجب افزایش نرخ بیمه ثالث ایران خواهد شد. این افزایش نرخ در مقابل پوشش انتخابی بسیار ناچیز می‌باشد.

آیا بیمه ثالث راننده وسیله نقلیه مقصر را پوشش می‌دهد؟

برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه ثالث ایران قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز می‌تواند تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه شخص ثالث شده است قرار بگیرد. البته انتخاب این بیمه در محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران با اندکی افزایش حق بیمه همراه است .با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.آیا نرخ بیمه ثالث در شرکت‌های مختلف متفاوت است؟

نرخ بیمه ثالث ایران

در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف ارائه می‌شوند، بیمه ثالث همچنان پرمخاطب‌ترین نوع بیمه است. بدون شک یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است. به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.

بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند. شرایط مالی آن‌ها کمابیش یکسان است. تفاوت در کیفیت ارائه خدمات مربوط به این بیمه است که می‌تواند تأثیر به‌سزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد. به جرأت می‌توان گفت بهترین بیمه شخص ثالث، بیمه ثالث ایران می‌باشد. نرخ بیمه ثالث ایران را می‌توانید از نمایندگی جنرال بیمه ایران پورفرد با یک تماس با شماره 09121063949 فوری استعلام کنید.روش محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران

نرخ بیمه ثالث ایران

در اولین قدم به این می‌پردازیم که نرخ بیمه ثالث ایران بر چه اساسی تعیین می‌شود و سپس به عوامل مؤثر بر قیمت نهایی خواهیم پرداخت.

نرخ بیمه ثالث ایران

1-تاثیرحق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی در نرخ بیمه ثالث ایران

اساس تعیین نرخ بیمه ثالث ایران و میزان پوشش مالی و جانی مبلغ تعیین شده برای دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. بیمه مرکزی بر اساس این مبلغ، حداقل و حداکثر حق بیمه‌ را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. این مبلغ پایه حق بیمه خواهد بود. در مراحل بعدی می‌توان با استفاده از تخفیف‌ها و تغییر برخی از فاکتورهای مؤثر بر قیمت بیمه، نرخ بیمه ثالث ایران را کاهش یا افزایش داد.

نرخ بیمه ثالث ایران

2-تاثیر تخفیف عدم خسارت بر نرخ بیمه ثالث ایران

تخفیف عدم خسارت تخفیفی است که به نسبت تعداد سال عدم استفاده از بیمه ثالث به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. برای مثال اگر شخص 1 سال از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشد. برای تمدید بیمه ثالث خود در سال آینده مشمول 10% تخفیف حق بیمه می‌شود. به همین ترتیب با افزایش تعداد سال عدم خسارت، درصد تخفیف حق بیمه نیز افزایش می‌یابد. در نتیجه در محاسبات نهایی، نرخ بیمه ثالث ایران با کاهش روبرو است.

نرخ بیمه ثالث ایران

3-تاثیر کاربری خوردو بر نرخ بیمه ثالث ایران

کاربری خودرو تعیین‌کننده میزان ریسک خودرو برای رخ دادن حادثه و همچنین میزان هزینه معمول در یک حادثه رانندگی است. برای مثال تاکسی‌ها موظف به پرداخت 20% حق بیمه بیشترهستند. همچنین خودروهای آموزش رانندگی باید 15% حق بیمه بیشتر پرداخت نمایند. کاربری‌های دیگری نیز تعریف شده‌است که برخی از آن‌ها صنعتی، آمبولانس، حمل خون، آتش‌نشانی، بارکش، عمومی سازمانی و … هستند.این خودروها با کاربری غیرمعمول در محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران با افزایش مبلغ بیمه‌نامه همراه هستند.

نرخ بیمه ثالث ایران

4- تاثیر جریمه دیرکرد بر نرخ ثالث ایران

برخلاف تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث، جریمه دیرکرد موجب افزایش نرخ بیمه ثالث ایران می‌شود. همان‌طور که اشاره کردیم بیمه ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. درصورتی‌که در تمدید آن وقفه‌ای بیفتد به صورت روزشمار مبلغی به حق بیمه اضافه خواهد شد. این جریمه برای خودروهای مختلف متفاوت است. اضافه شدن جریمه دیرکرد به حق بیمه به صورت روزشمار تنها تا 365 روز محاسبه و اعمال می‌شود؛ به این صورت که جریمه دیرکرد یک سال با دو سال فرقی ندارد.

نرخ بیمه ثالث ایران

5-تاثیر میزان پوشش در نرخ بیمه ثالث ایران

میزان پوشش از موارد دیگری است که تعیین‌کننده نرخ بیمه ثالث ایران است. پوشش به معنای تعهد مالی شرکت بیمه در مقابل بیمه‌گزار است. حداقل میزان پوشش مالی تعیین شده از جانب بیمه مرکزی در سال 97، 7/7 میلیون تومان است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بالاتری را خریداری کند. برای مثال اگر خسارت وارد شده به زیان‌دیده در یک حادثه رانندگی 9 میلیون تومان باشد و فرد مقصر حداقل میزان پوشش مالی را خریداری کرده باشد، باید مابه‌تفاوت 2/7 میلیون تومان خسارت وارد شده را شخصاً تقبل کند در صورتی‌که با پرداخت حق بیمه اندکی بیشتر و خرید پوشش 10 میلیون تومانی بیمه ثالث ایران لازم نبود هیچ هزینه‌ای را جدا از خسارت پرداختی شرکت بیمه بپردازد.

نرخ بیمه ثالث ایران

6-تاثیر میزان تخفیف شرکت بیمه بر نرخ بیمه ثالث ایران

همان‌طور که گفتیم، بیمه مرکزی هر ساله حداقل و حداکثر حق بیمه را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. بر این اساس شرکت‌های بیمه می‌توانند در این بازه قیمتی، مبلغی را که برایشان مطلوب است به عنوان حق بیمه به متقاضیان بیمه شخص ثالث اعلام کنند. تفاوت قیمتی بین شرکت‌های بیمه از همین مورد نشأت می‌گیرد. چرا که بعضی از شرکت‌ها با اعمال تخفیف‌های مجاز قیمت پایین‌تری را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. با این حال حتی بعد از اعمال تخفیف‌ حق بیمه دریافتی از بیمه‌گزار نباید از حداقل حق بیمه‌ای که بیمه مرکزی اعلام کرده است کمتر باشد. در محاسبه نرخ بیمه ثالث ایران نیز برخی از این تخفیف‌ها اعمال می‌گردد.

نرخ بیمه ثالث ایران

7–تاثیر مدت اعتبار بیمه‌نامه بر نرخ بیمه ثالث ایران

مدت اعتبار بیمه‌نامه ثالث می‌تواند از چند روز تا یک سال باشد. برخی از شرکت‌های بیمه، بیمه شخص ثالث را به صورت روزشمار نیز ارائه می‌دهند. در کل خرید بیمه ثالث به صورت سالانه مقرون‌به‌صرفه‌تر است. برای مثال در محاسبه نرخ بیمه‌ ثالث ایران قیمت بیمه‌نامه شش ماهه از نصف قیمت بیمه‌نامه یک ساله بیشتر است. چرا که بیمه‌های کوتاه مدت برای شرکت‌های بیمه ریسک بیشتری دارند.

نمایندگی بیمه ایران کد 4576

مشاوره فوری بیمه ثالث ایران

09121063949

021-88177155

  

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

    نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


    تماس با ما:

    021-88177155 خط ویژه

    09121063949 مشاوره فوری