Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

نحوه عکس گرفتن از خودرو برای بیمه بدنه

نحوه عکس گرفتن از خودرو برای بیمه بدنه

زمانی که برای خرید بیمه بدنه ایران یا  برای تمدید بیمه نامه بدنه خود اقدام می نمایید . یکی از مدارکی نماینده بیمه از شما می خواهد عکس از خودرو می باشد .نکته مهمی که باید به آن توجه داشت نحوه عکس گرفتن از خودرو برای بیمه بدنه می باشد و الزامی است مواردی را رعایت فرمایید تا عکس مورد تأیید کارشناس بیمه قرار بگیرد.

نمای خودرو از جلو

درنحوه عکس گرفتن از خودرو برای بیمه بدنه – یکی از عکس هایی که باید از خودروگرفته شود ، عکس از نمای جلوی خودرو می باشد. دقت داشته باشید طوری باید عکس گرفته شود که سقف ماشین و پلاک خودرو کاملاَ در عکس مشهود باشد دقیقا مطابق با تصویر زیر

نحوه عکس گرفتن از خودرو برای بیمه بدنه

نمای پشت خودرو

دیگر عکسی باید از خودرو گرفنه شود ، عکس از نمای عقب خودرو می باشد. دقیقاٌ مانند عکس از نمای جلویی خودرو ، عکس پشت خودرو نیز باید به صورتی باشد که پلاک خودرو و سقف ماشین کاملاَ مشهود باشد. مطابق با عکس زیر:

نحوه عکس گرفتن از خودرو برای بیمه بدنه

عکس از دیگر جزئیات خودرو

در نحوه عکس گرفتن از خودرو برای بیمه بدنه ایران علاوه بر نمای جلو و نمای پشت خودرو ، الزامی است که شماره شاسی و شماره موتور را در خودرو پیدا کرده و از آن عکس بگیرید، دقت کنید شماره ها در عکس واضح باشند این عکس  برای مطابقت با کارت خودرو ضروری است .

اگر شرکت بیمه شما چرخ های خودرو را تحت پوشش بیمه بدنه قرار می دهد ، از زاپاس خود نیز باید عکس گرفته شود و همراه با سایر مدارک به شرکت بیمه تحویل داده شود.

همچنین اگر بیمه بدنه شما لوازم جانبی را نیز تحت پوشش قرار می دهد ، هنگام خرید لوازم حتماً از فروشنده فاکتور با ثبت جزئیات دقیق دریافت نمایید . به همراه عکس دقیق و واضح گرفته شده  از هریک از لوازم جانبی، کپی فاکتوررا نیز به شرکت بیمه تحویل دهید . تا در صورت بروز خسارت  جهت پیگیری مدارک لازم را داشته باشید.

نکته:

لازم به ذکر است عکس هایی که برای بیمه بدنه گرفته می شوند، حتما باید توسط کارشناس نمایندگی و یا کارشناس رسمی بیمه گرفته شود. مردم عادی و بیمه گزار مجاز به گرفتن عکس و ارائه آن جهت صدور بیمه نامه بدنه نمی باشند.