Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

نحوه استعلام بیمه بدنه ایران

نحوه استعلام بیمه بدنه ایران


 

استعلام بیمه بدنه ایران

 

این روزها خرید بیمه بدنه به تمامی دارندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود. شاید با شنیدن بیمه بدنه به این فکر کنید که باید هزینه بالایی را برای خدمتی بپردازید که حتی امکان دسترسی به اطلاعات دقیق و شفافی برای استعلام بیمه بدنه ایران و خدمات آن را ندارید. شاید با دانستن این که بیمه بدنه چه خساراتی را پوشش می‎‌دهد و این خدمات با چه نرخی به متقاضیان بیمه بدنه ایران عرضه می‌شود به استعلام بیمه بدنه و خرید بیمه بدنه ایران راغب شوید. بیمه بدنه خدماتی مانند سرقت کلی، آتش‌سوزی و حوادثی مثل واژگونی و غیره را تحت پوشش قرار می‌دهد و در صورت وقوع حوادثی از این دست بیش از ۸۰% ارزش خودرو به شما بازمی‌گردد و این در مقابل پرداخت حق بیمه نسبتاً ناچیزی است که باید به صورت سالانه بپردازید.

اگر به فکر  استعلام و خرید بیمه بدنه ایران افتاده‌اید و نگران زمان کم برای استعلام بیمه بدنه و انتخاب مناسب‌ترین گزینه هستید، ما بهترین راه را به شما معرفی می‌کنیم.

 

استعلام بیمه بدنه بیمه ایران

 

بیمه بدنه خودرو برخلاف بیمه شخص ثالث نرخ ثابت و استانداری ندارد و استعلام آن خیلی ساده نیست. در روش سنتی خرید بیمه بدنه ایران هنگامی که شما درخواست بیمه بدنه  برای خودروی خود می‌دهید، شرکت بیمه برای شما کارشناسی به محل اعزام می‌کند تا خودروی شما را بازدید کند. قیمت بیمه بدنه پس از بازدید تعیین می‌شود.در حال حاضر روش‌های ساده‌تری برای استعلام بیمه بدنه بیمه  وجود دارد.

استعلام بیمه بدنه بیمه ایران از چه روش هایی قابل انجام می باشد؟

استعلام بیمه بدنه یکی از مهمترین عوامل در هنگام خرید و فروش خودرو می باشد. در گذشته نیاز بود برای استعلام بیمه بدنه ایران به روش هایی مثل مراجعه به مرکز راهنمایی و رانندگی و یا دفاتر پلیس 10+ متوسل شد. اما امروزه روش های بسیار ساده تری برای استعلام بیمه بدنه بیمه وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان تا حد زیادی در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نموده و به نتیجه دلخواه رسید. یکی از این روش‌ها استفاده از وب سایت بیمه ایران و یا سامانه استعلام بیمه بدنه ایران می باشد که از طریق آن قادر خواهید بود اطلاعات دقیقی را در رابطه با بیمه نامه ایران، کسب نمایید همچنین با تماس با نمایندگی پورفرد کد 4576 میتوانید از دقیق‌ترین استعلام بیمه بدنه ایران بهره بگیرید.

با استفاده از سامانه استعلام بیمه بدنه ایران و وارد کردن اطلاعات خواسته شده در قسمت های مربوطه می توانید به سادگی اقدام به استعلام بیمه بدنه بیمه نمایید. برای انجام چنین کاری، کافی است به پروتال سیستم استعلام  بیمه بدنه بیمه ایران مراجعه کنید.

 

 


عوامل تأثیرگذار در استعلام بیمه بدنه ایران

 

عوامل تأثیرگذار در استعلام بیمه بدنه ایران

 

خطرات تحت پوشش بیمه بدنه ایران  دارای دو دسته اصلی و اضافی هستند. خطرات اصلی که شامل سرقت کلی، آتش‌سوزی و حادثه می‌باشند جزو خدمات اولیه بیمه بدنه هستند و در صورت خرید بیمه بدنه لاینفک هستند و باید خریداری شوند. این خطرات در استعلام بیمه بدنه نرخ اولیه را بدون هیچ پوشش اضافی تعیین می‌کنند. در واقع در صورتی‌که شما بخواهید تنها پوشش خطرات اصلی را برای خودروی خود خریداری کنید ارزش مالی و سال تولید خودروی شما مبنای تعیین حق بیمه بدنه ایران خواهد بود.

حال اگر بخواهید خطرات اضافی مانند شکست شیشه، پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی، کشیدن میخ و غیره را نیز برای خودروی خود خریداری کنید باید به ازای هر کدام از این پوشش‌ها در اسعلام بیمه بدنه ایران هزینه اضافی بپردازید که در مقابل خسارتی که توسط بیمه بدنه در صورت بروز حادثه به شما پرداخت خواهد شد بسیار ناچیز است.

مورد دیگری که در استعلام بیمه بدنه باید به آن توجه کنید تخفیف بیمه بدنه است. این تخفیفات به شکل‌های مختلفی ارائه می‌شوند که شامل تخفیفات شرکت‌های بیمه، تخفیفات نمایندگی‌های بیمه، تخفیفات مقطعی اعیاد، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث و تخفیف‌های گروهی هستند. این تخفیف‎ها تأثیر به‌سزایی در کاهش نرخ بیمه بدنه دارند و ممکن است تا بیشتر از ۷۰% نرخ بیمه بدنه را کاهش دهند.

عواملی مانند ارزش خودرو، نوع پوشش خطرات اضافی و تخفیف شرکت‌های بیمه در استعلام بیمه بدنه و قیمت آن تأثیرگذارند.

عوامل مؤثر در استعلام بیمه بدنه ایران

 

۱- تأثیر نرخ پوشش‌های اضافی در استعلام بیمه بدنه ایران

هر یک از پوشش‌های اضافی هزینه جداگانه‌ای دارند که در صورتی‌که تمایل به خرید آن داشته باشید باید حق بیمه بیشتری بپردازید. گفتیم که قیمت اولیه بیمه بدنه (خطرات اصلی) بر اساس ارزش خودرو تعیین می‌شود. بهترین شرایط این است که امکان اطلاع یافتن از نرخ هر کدام از این پوشش‌های اضافی به صورت جداگانه و استعلام بیمه بدنه وجود داشته باشد.

۲- تأثیر تخفیف بیمه بدنه در استعلام بیمه بدنه ایران در مقاطع مختلف زمانی

نمایندگی‌های بیمه ایران در برخی از مقاطع زمانی مانند عید فطر، عید قربان، عید نوروز، ۲۲ بهمن و اعیادی از این دست، تخفیف‌هایی را به متقاضیان خرید بیمه بدنه ارائه می‌دهند که بعضاً تا میزان قابل توجهی موجب افت قیمت بیمه بدنه ایران می‌شود. زمانی‌که قصد خرید بیمه بدنه داشته باشید برای استفاده از این تخفیف‌ها در وهله اول باید از آن‌ها مطلع باشید. همیشه قبل از خرید بیمه بدنه  از تخفیف‌های  بیمه مطلع شوید چرا که تأثیر به‌سزایی در قیمت نهایی حق بیمه دارند.

۳- تغییر روزانه نرخ‌ها در استعلام بیمه بدنه ایران

برخی از تخفیف‌های بیمه به صورت مقطعی ارائه می‌شوند، این تخفیف‌ها موجب تغییر نرخ استعلام بیمه بدنه  در مقاطع زمانی مذکور می‌گردند. برای مثال ممکن است که شما هفته گذشته از نمایندگی بیمه‌ معتمد خود استعلام بیمه بدنه ایران گرفته باشید و تصمیم به خرید گرفته باشید اما در هفته جاری قیمت نهایی بیمه بدنه تغییر کرده باشد، در چنین حالتی نیاز به اطلاعات به روز استعلام بیمه بدنه ایران احساس می‌شود. نرخ استعلام بیمه بدنه ایران ممکن است به صورت روزانه تغییر کند لذا همیشه در زمان خرید بیمه بدنه اطلاعات خود را به روز رسانی کنید.


پیچیدگی‌های استعلام بیمه بدنه ایران

 

پیچیدگی‌های استعلام بیمه بدنه ایران

 

در استعلام بیمه بدنه ایران عوامل تأثیرگذار متعددی وجود دارند که ممکن است روند استعلام بیمه بدنه را کمی پیچیده کنند. این عوامل می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

روش‌های استعلام بیمه بدنه ایران

استعلام بیمه به دو روش سنتی و آنلاین امکان‌پذیر است. در ادامه به بررسی روند و مزایا و معایب هر یک از روش‌ها برای استعلام بیمه بدنه می‌پردازیم.

روش سنتی استعلام بیمه بدنه ایران

در این روش که در حال حاضر روش معمول و رایج بین مردم است شما باید استعلام بیمه بدنه را از طریق دفاتر نمایندگی بیمه ایران و به صورت مستقیم انجام دهید. شما می‌توانید از راه‌های مختلفی نمایندگی بیمه مدنظرتان را انتخاب کنید. برای مثال ممکن است از یکی دوستان و آشنایانتان بخواهید که نماینده بیمه حرفه‌ای و معتبری را به شما معرفی کند و یا این‌ که به نزدیک‌ترین نمایندگی بیمه نزدیک محل کار یا منزلتان مراجعه کنید. از میان شما آن‌هایی که حساسیت بیشتری در انتخاب دارند برای استعلام بیمه بدنه به چند نمایندگی مراجعه می‌کنند و قیمت‌ها را مقایسه می‌کنند.

روش آنلاین استعلام بیمه بدنه

اصلی‌ترین مزیت استعلام بیمه بدنه از طریق روش آنلاین استعلام بیمه بدنه این است که امکان مقایسه قیمت بیمه بدنه در صورت اضافه یا حذف کردن خطرات اضافی وجود دارد و تسهیل در خریدی آگاهانه و مطمئن نتیجه خرید و استعلام بیمه بدنه خواهد بود و همچنین در روش آنلاین استعلام بیمه بدنه  محدودیت مکانی و زمانی از بین می‌رود.از مزیت‌های دیگر استعلام بیمه بدنه ایران به صورت آنلاین، امکان دسترسی شبانه‌روزی به اطلاعات قیمت‌ها، دقیق بودن قیمت‌ها و انتخاب گزینه‌های بیمه بدنه متناسب با نیاز‌ها و اولویت‌هایتان است.

 



نمایندگی رسمی بیمه ایران تهران /کد 4576 پورفرد

تلفن مشاوره: 09121063949

تلفن استعلام انواع بیمه نامه ایران با پیامک : 09391063949

نمایندگی پورفرد یک نمایندگی جنرال با درجه کیفی یک است. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید



مطالب مرتبط

همه چیز در مورد بیمه بدنه ایران