Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

پس انداز منظم

یکی دیگر از مزایای خرید بیمه عمر ایران ، نظم دادن به پس انداز کردن است. کسانی که نظم و برنامه ای زیادی در پس انداز کردن ندارند و هر آن ممکن است همه آنچه را جمع کرده اند را خرج کنند ،  به خوبی می توانند از این ویژگی بیمه عمر ایران استفاده کنند. بهتر است این را هم بدانید که بر اساس قوانین قضایی تقسیم سرمایه بیمه عمر و مقرری کارمند متوفی تابع مقررات ارث نیست. سرمایه بیمه عمر ایران جزو ماترک نیست و از شمول مقررات ارث خارج است. پس بنابر این شما یک سرمایه گذاری انجام داده اید که از محل پس اندازهای تان به دست آمده و به عنوان یک ارثیه خوب برای وارث ها حتی از پرداخت مالیات هم معاف است.ما به این قناعت رسیده ایم که خرید بیمه عمر ایران یک سرمایه گذاری چند بعدی است و به شما هم توصیه می کنیم با این دیدگاه نگاه کنید.

سود 18 تا 25 درصدی

یکی از امتیاز های خرید یک بیمه عمر ایران و زندگی که باعث می شود به عنوان یک سپرده گذاری در نظر گرفته شود. تعلق گرفتن سود به پولی است که بابت بیمه نامه صرف می شود. در اصل شما هر چقدر حق بیمه می پردازید شبیه آن است که پول تان را در یک سپرده بلند مدت در بانک ها سرمایه گذاری کنید، با چند تفاوت. برای خرید بیمه عمر ایران تعیین رقم دست شماست. در حالی که برای سپرده گذاری در بانک باید یک حداقل پول را به صورت یکجا در اختیار بانک قرار دهید. قبلا سود پرداختی در خرید بیمه های زندگی ۱۵ درصد بود و چند سال هم تغییر پیدا نکرده بود اما با اصلاح قانون مربوطه این سود به ۱۸ درصد رسید و قرار است هر سال هم همراه با نرخ تورم اضافه شود. البته اگر حق بیمه را به صورت مشارکتی پرداخت کنید می توانید این میزان سود را به ۲5 درصد هم برسانید. بر اساس اجازه ای که بیمه مرکزی به شرکت های بیمه داده آنها می توانند با اجرای طرح مشارکتی به خریدار بیمه این امکان را بدهند که بین ۲۰ تا ۲5 درصد به صورت سالانه از محل خرید بیمه سود کسب کند. بیمه گذار می تواند حق بیمه را به صورت سالانه یا ماهانه پرداخت کند. هر زمان که حق بیمه به حق بیمه های پرداختی اضافه شود بلافاصله سود  پرداختی هم افزایش می یابد.

پرداخت تسهیلات با سود پایین

در حال حاضر هیچ کدام از بانک های کشور میزان سپرده ها را در پرداخت تسهیلات به مشتریان شان در نظر نمی گیرند. یعنی هیچ بانکی به خاطر اینکه کسی در آن بانک سپرده گذاری کرده حق ندارد امتیاز خاصی در زمینه پرداخت تسهیلات برای او در نظر بگیرد اما یکی از مشوق های شرکت های بیمه در فروش بیمه عمر ایران و زندگی پرداخت تسهیلات ارزان است. این اجازه از طرف بیمه مرکزی به همه شرکت ها داده شده است بعد از پرداخت حداقل ۵۰ درصد از کل حق بیمه به میزان ۹۰ درصد از حق بیمه های پرداختی با نرخ سود ۵ تا ۹ درصد به آنها تسهیلات بدهند. باز پرداخت این تسهیلات می تواند ماهانه یا سالانه باشد. اگر کسانی به تسهیلات نیاز داشته باشند این امکان را دارند که همه حق بیمه را یکجا پرداخت کنند و وام بیشتری بگیرند. پس از باز پرداخت وام هم یک سال صبر کنند، می توانند دوباره درخواست دریافت تسهیلات را ارائه کنند و باز هم تسهیلات با نرخ سود پایین در یافت کنند. البته اولویت با کسانی خواهد بود که وام نگرفته اند. اما تمام کسانی که بالای ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کرده باشند به صورت یکسان و بدون توجه به اینکه چه کسی چه مقدار حق بیمه داده یا از کی بیمه نامه را خریده از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.

پشتوانه ای برای دوران از کار افتادگی

هر کسی ممکن است زودتر از زمانی که انتظارش را داشت توان کار کردن را از دست بدهد. برای اینکه در این دوران هر روز  منتظر مرگ نباشید و بتوانید بهتر از باقی مانده زندگی تان استفاده کنید داشتن یک بیمه نامه عمر ضروری است. بیمه های معمول و مستمری های عایدی از آنها برای این دوران کافی نیست. یکی از مزیت های بیمه عمر و زندگی پوشش احتیاجات این دوران است. این موضوع از ناشناخته های مربوط به این بیمه نامه است. یک تصور غلط در جامعه وجود دارد مبنی بر اینکه بیمه عمر ایران و زندگی هیچ تعهدی قبل ار مرگ بیمه گذار بر عهده ندارد. کسانی که این بیمه نامه را داشته باشند، در زمان از کار افتادگی می توانند از مستمری و خدمات درمانی این بیمه نامه استفاده کنند. در مفاد این بیمه نامه قید شده فرد در هر  سنی و پس از پرداخت هر مقدار حق بیمه اگر با تایید پزشکان از کار افتاده شده باشد شرکت بیمه تمام خدمات را بدون دریافت بقیه حق بیمه به او ارائه خواهد کرد. این بیمه عمر ایران پس از فوت بیمه گذار هم معتبر و وارث ها هم از مفاد قرار داد بهره مند می شوند.

اطمینان از تامین مالی اعضای خانواده 

یکی از دغدغه های مهم هر نان آور خانواده ای تامین نیاز های مالی اعضای خانواده اش است. کسانی که مشاغل سخت دارند و در معرض تهدید جانی هستند همیشه نگران این هستند که بعد از فوت شان این امکان وجود دارد افرادی که به درآمدشان متکی بوده اند، با مشکل مالی مواجه شوند. برای اینکه خیلی فکرتان به این موضوع مشغول نباشد و بتوانید سر کار هم حواس تان را بیشتر جمع کنید پیشنهاد می کنیم یک بیمه عمر ایران و زندگی بخرید. بیمه عمر ایران با پرداخت مستمری به افرادی که نام آنها در قرارداد ذکر شده، موجب آسودگی خاطرتان خواهد شد. به طور مثال زوج های جوانی که فرزندان کوچکی دارند و یا فرزندانی که والدین از کار افتاده دارند، شامل این بند می شوند حتی اگر کسی پدر و مادر پیری داشته باشد می تواند با پرداخت حق بیمه ناچیز اضافی آنها را هم در لیست قرار دهد. پس از فوت بیمه گذار در هر سنی و درهر  مرحله ای از بیمه نامه همسر او تا آخر عمر از مستمری برخوردار است و فرزندان پسر هم تا سن ۱۸ سالگی و فرزندان دختر هم تا زمانی که ازدواج نکرده باشند از این مستمری استفاده خواهند کرد.

اطمینان از پرداخت بدهی ها پس از فوت

خیلی از بیماران نگران پرداخت بدهی هایی هستند که در دوره بیماری روی دست شان مانده و می ترسند که وارثان شان از عهده آن بر نیایند. کسانی که بیمه عمر دارند خیال شان از این بابت راحت است. بر اساس مفاد قرار داد در خرید بیمه نامه عمر، شرکت بیمه موظف است علاوه بر جبران بدهی هایی که به خاطر مخارج درمان روی دست او مانده بوده حتی مخارج کفن و دفن را هم به طور کامل بپردازد تا فشاری به خانواده او در آن شرایط وارد نشود. این بخش به کسانی که ارثی برای به جا گذاشتن ندارند کمک می کند علاوه بر راحت شدن خیال شان از مخارج مراسم عزاداری و با خرید بیمه عمر برای بازماندگان یک ارثیه خوب هم تا رسیدن شان به استقلال مالی به جا بگذارند.

به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]