مقایسه قیمت بیمه


مقایسه قیمت بیمه، در واقع مقایسه قیمت یک بیمه نامه با شرایط یکسان در شرکت های مختلف بیمه است. این مفهوم در مقایسه اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا گاها بیمه نامه هایی با پوشش ها و سقف تعهدات متفاوت از دو یا چند شرکت بیمه، توسط بیمه گزاران با همدیگر مقایسه می گردند. این روش به هیچ عنوان قابل اعتماد و استناد نمی باشد. از اصول اولیه مقایسه قیمت بیمه در شرکت های مختلف بیمه ای، یکسان بودن پوشش ها و همچنین یکسان بودن سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه است.

مقایسه قیمت بیمه

روش های مقایسه قیمت بیمه

1- روش سنتی ( حضوری) مقایسه قیمت بیمه

در گذشته برای مقایسه قیمت بیمه های مختلف، به شعب و نمایندگی شرکت های بیمه مراجعه می نمودند و بر اساس نوع و پوشش های مورد نظر بیمه نامه، میزان حق بیمه را استعلام می کردند. به عنوان مثال برای اطلاع از نرخ بیمه ثالث ایران در تهران به شعب و نمایندگی بیمه ایران تهران مراجعه نموده و یا از طریق تماس استعلام نرخ می نمودند. نمایندگی بیمه ایران در تمام مناطق تهران از جمله نمایندگی بیمه ایران شمال تهران، نمایندگی بیمه ایران جنوب تهران، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران، نمایندگی بیمه ایران در غرب تهران، نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران و …ارائه خدمات می نمایند.

مقایسه قیمت بیمه

2- روش مدرن ( آنلاین) مقایسه قیمت بیمه

در روش مدرن قیمت بیمه به صورت آنلاین از طریق وب سایت و اپلیکیشن های موجود استعلام  می گردد. این سایت و اپ ها غالبا متعلق به نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه هستند. در این روش بیمه گزار نوع بیمه نامه، پوشش های مورد نظر، ایتم های درخواستی در فرم پیشنهاد و … پر می کند و سپس قیمت بیمه نامه در شرکت های مختلف برای ایشان نمایش داده می شود.

نکته :

از مزایای این روش امکان تغییر پوشش ها توسط بیمه گزار است. بیمه گزار می تواند نوع پوشش ها و سقف تعهدات را کم و زیاد نموده و سپس تصمیم قطعی در رابطه با بیمه نامه را اخذ نماید.

نکته :

در روش آنلاین به طور معمول مشاوره فقط از طریق آنلاین صورت می پذیرد. در نتیجه بیمه گزار از مشاوره حضوری و رهنمودهای مفید مشاوران مجرب بیمه ای بی بهره می ماند.

مقایسه قیمت بیمه

آیا امکان خرید انواع بیمه نامه به صورت آنلاین وجود دارد؟

بله، از آن جایی که صنعت بیمه، صنعتی مدرن است این امکان از طریق وب سایت و اپلیکیشن برای بیمه گزاران فراهم شده است. به عنوان مثال بیمه ایران از طریق سایت و اپ های متعلق به نماینده رسمی و جنرال بیمه ایران تمام بیمه نامه ها را ارائه می دهد. از جمله این بیمه نامه ها عبارتند از :

1- بیمه ثالث ایران

2- بیمه بدنه ایران

3- بیمه عمر ایران

4- بیمه مسئولیت ایران

5- بیمه مهندسی ایران

6- بیمه آتش سوزی ایران

7- بیمه زلزله ایران

8- و ….

مقایسه قیمت بیمه

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری