اقدامات لازم در هنگام مفقود شدن بیمه شخص ثالث


احتمالاً برای برخی از ما پیش اومده باشد که مدارک مهم خودممون را گم کرده باشیم یا اینکه کیف مدارک ما به سرقت رفته باشد. اگر بیمه ثالث ایران جزء مدارک گم شده باشد چه اتفاقی می افتد؟ در هنگام مفقود شدن بیمه شخص ثالث چه اقداماتی با انجام دهیم؟

 

مفقود شدن بیمه شخص ثالث

درهنگام مفقود شدن بیمه شخص ثالث آیا بیمه نامه المثنی صادر می گردد؟

در حفظ و نگهداری بیمه نامه شخص ثالث می بایست بسیار کوشا باشیم . زیرا اگر اصل بیمه نامه شخص ثالث مفقود گردد ، بیمه نامه المثنی صادر نخواهد گردید. و شرکت بیمه در هنگام مفقود شدن بیمه شخص ثالث تنها گواهی اعلام مفقودی برای فرد صادر خواهد نمود.

 زمانی که بیمه نامه شخص ثالث مفقود شده است و فرد به خاطر نیاورد که از کدام یک از شرکت های بیمه ، بیمه شخص ثالث خود را خریداری کرده است. در اینصورت ، فرد می تواند با مراجعه به وب سایت بیمه مرکزی و از طریق هر یک از مشخصات خودرو مانند شماره پلاک ، شماره شاسی ، شماره موتور و یا شماره بیمه بدنه استعلام بگیرد و شرکت بیمه شخص ثالث خود را پیدا نماید.

نحوه دریافت گواهی نامه مفقودی از شرکت بیمه

در هنگام مفقود شدن بیمه شخص ثالث نیاز است که با در دست داشتن  مدارک لازم یعنی سند خودرو و کارت شناسایی به هر یک از شعب نمایندگی شرکت بیمه برای دریافت گواهی مفقودی بیمه ثالث ایران مراجعه فرمایید.

پس از مراجعه بیمه گذار به نمایندگی بیمه دراین خصوص کارشناس شرکت بیمه وضعیت بیمه نامه شخص ثالث فرد را استعلام می گیرد. سپس اقدام به صدور گواهی مفقودی اصل بیمه شخص ثالث برای فرد بیمه گذار می‌نماید. البته قابل ذکر است که تمامی جزئیات در بیمه نامه ثالث مانند وضعیت کوپن ها ، تعداد کوپن های استفاده شده ، تعداد سالهای تخفیف و … در گواهینامه درج می گردد. چنانچه بیمه گذار دچار حادثه رانندگی شود و مقصر باشد و از بیمه شخص ثالث خود استفاده نماید. می بایست پس از استفاده از بیمه ثالث خود به شرکت بیمه  مراجعه نماید تا آخرین تغییرات در وضعیت بیمه نامه ثالث روی گواهینامه مجدداً درج گردد.

از نظر ارزش قانونی ، گواهینامه مفقودی هیچ تفاوتی با بیمه نامه اصلی شخص ثالث ندارد. در صورت وقوع حادثه و استفاده از بیمه ثالث ، تخفیف مربوط به عدم خسارت نیز از بین می رود و مراتب بر روی گواهینامه مفقودی درج می گردد.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری