مجموعه شرایط C در بیمه باربری چیست؟


همانطور که می دانیم بیمه باربری و حمل ونقل کالا ( بصورت زمینی ، هوایی و دریایی ) ، بیمه نامه ای است که به موجب آن شرکت بیمه ایران ( بیمه گر ) متعهد می گردد خسارتهای احتمالی وارد به کالاهای بیمه شده را در طی فرآیند حمل نقل از نقطه مبدأ تا مقصد ، ناشی از خطرهای موضوع بیمه جبران نماید. همچنین علاوه بر خسارتهای وارد شده به کالا ، در برخی شرایط خسارتهای وارد شده به اشخاص ثالث نیز از طریق بیمه باربری ایران جبران می گردد.

 

شرایط C در بیمه باربری

 

موضوع پوشش بیمه باربری و حمل ونقل کالا بسیار گسترده و متنوع می باشد. در کل بیمه باربری به سه بخش عمده طبقه بندی می شود .

 1. بر اساس نوع پوشش بیمه
 2. بر اساس مبدأ و مقصد
 3. بر اساس حمل و نقل

هریک از گروه های فوق نیز خود دارای زیر شاخه های متعددی هستند. بعنوان نمونه بیمه باربری ایران بر اساس نوع پوشش بیمه نیز به 4 گروه تقسیم بندی می شود. الف ) مجموعه شرایط C  ب) مجموعه شرایط B  ج) مجموعه شرایط A  و د) total loss .

ما قصد داریم در این مقاله به موضوع مجموعه شرایط C در بیمه باربری بپردازیم که اصلاً مجموعه شرایط C در بیمه باربری چیست و چه خطراتی تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرد؟

خطرات تحت پوشش مجموعه شرایط C بیمه باربری و حمل و نقل

خطراتی که  تحت پوشش مجموعه شرایط C بیمه باربری و حمل و نقل قرار می گیرند و بیشتر در ارتباط با حمل ونقل کالا از طریق دریا می باشد، عبارتند از:

 • آتش سوزی یا انفجار
 • خسارت همگانی
 • تصادف یا برخورد کشتی ، شناور یا هر وسیله دیگرحمل و نقل با هر جسم خارجی به غیر از آب
 • به گل نشستن ، برخورد با کف دریا ، زمین گیر شدن ، واژگون شدن یا غرق شدن کشتی یا شناور
 • تخلیه کالا در بندر اضطراری
 • واژگون شدن یا خارج شدن وسیله حمل و نقل زمینی از مسیر یا خط
 • فدا کردن کالا در هنگم زیان همگانی
 • به دریا انداختن کالا برای سبک سازی وسیله حمل و نقل در جهت نجات
 • مسئولیت مشترک در تصادم

متقاضیان محترم کلیه بیمه نامه ها اعم از بیمه باربری ایران ، بیمه مسئولیت ایران ، بیمه بدنه ایران ، بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران و غیره در تهران می توانند جهت کسب اطلاع از شرایط بیمه نامه ها و یا خرید و تمدید بیمه نامه خود از طریق هر یک از نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران ، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران و نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران با شماره 09121063949 تماس حاصل نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری