a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

09121063949

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-88177155

تماس و مشاوره با کارشناس - خط ویژه

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه


ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه در این روزها که قیمت خودروها ، چه خودروهای خارجی و چه خودروهای خارجی ، به طبع افزایش سرسام آور قیمت ارز ، بسیار افزایش یافته است ، کاملاً مشهود می باشد.

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

الحاقیه بیمه چیست ؟

الحاقیه به سندی گفته می شود که تغییرات و پیوست های تکمیلی ایجاد شده در بیمه نامه را مشخص می نماید. به طور مثال ، در صورت هر نوع تغییری که در شرایط مورد بیمه ، ارزش آن و … بوجود آید ، بیمه گزار موظف است به نمایندگی بیمه ایران – تهران مراجعه کرده و مراتب را به اطلاع شرکت بیمه برساند. و با پرداخت حق بیمه اضافی ، الحاقیه ای متناسب با شرایط جدید بوجود آمده برای بیمه نامه مذکور صادر گردد. در غیر اینصورت بیمه گزار در زمان دریافت خسارت دچار مشکلاتی خواهد شد . حتی این امکان وجود دارد که بیمه گر بتواند قرارداد بیمه نامه را با توجه به شرایط موجود فسخ نماید.

انواع الحاقیه :

در مبحث ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه ، انواع الحاقیه به شرح زیر می باشد:

  • الحاقیه اصلاحی  : مانند تغیر آدرس و نشانی بیمه گزار یا محل مورد بیمه
  • الحاقیه اضافی : برای زمانی است که ارزش مورد بیمه ، خطرات مورد بیمه و یا مدت بیمه افزایش می یابد.
  • الحاقیه برگشتی : در زمانی صادر می گردد که ارزش مورد بیمه یا خطرات مورد بیمه کاهش یابد.
  • الحاقیه به روز رسانی سرمایه : هنگامی صادر می گردد که به مورد خسارتی وارد شود ، پس از پرداخت خسارت مورد بیمه دیگر از تحت پوشش بیمه خارج می گردد . بنابراین براین مجدداً سرمایه تحت پوشش بیمه بدنه قرار بگیرد ، بیمه گزار می بایست بلافاصله پس از ترمیم مورد بیمه ، مراتب را به نمایندگی بیمه ایران – تهران اطلاع دهد و با پرداخت مبلغ اضافی مجدداً مورد بیمه را تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهد.

خرید الحاقیه بیمه بدنه :

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه – با توجه به نوسانات قیمت ارز و افزایش قیمت خودروها ، برخی از شرکت های بیمه با صدور بیمه نامه نوسانات بازار  ، سعی بر این دارند تا دامنه ریسک خود را کاهش دهند. البته این امر به سود بیمه گزار نیز خواهد بود. زیرا بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه ، شرکت بیمه متناسب با مبلغ بیمه شده و ارزش واقعی خودرو ، نسبت به جبران خسارت اقدام خواهد کرد. به همین خاطر اگر خودرویی با قیمت قبلی بیمه شده باشد ، در زمان بروز خسارت ، به همان نسبت از شرکت بیمه خسارت خود را دریافت خواهد کرد .

در چه صورتی نیاز است که الحاقیه بدنه خریداری کنیم ؟

در صورتی باید الحاقیه بیمه بدنه تهییه گردد که قیمت خودرو از زمان شروع خرید بیمه بدنه افزایش یافته است . برای تهیه بیمه بدنه بیمه گزار می بایست به نمایندگی بیمه ایران – تهران مراجعه نموده و با خرید الحاقیه ارزش خودروی خود را در بیمه نامه مطابق با ارزش واقعی روز خودروی خود افزایش دهد.

پوشش بیمه فرعی نوسانات قیمت خودرو یا خرید الحاقیه بیمه بدنه؟

شاید این سئوال برای شما پیش آمده باشد که خرید پوشش بیمه فرعی نوسانات قیمت خودرو بهتر است یا خرید الحاقیه بیمه بدنه ؟ ویا اصلا این دو چه تفاوتی با یکدیگر دارند.

باید بدانیم که  پوشش نوسانات قیمت خودرو شامل افزایش قیمت خودرو  تا سقف مشخصی ارائه می گردد و این سقف در شرکت های مختلف بیمه متفاوت از یکدیگر است. اگر افزایش قیمت خودرو از سقف مشخص شده در پوشش نوسانات قیمت خودرو بیشتر باشد ، باید الحاقیه بیمه بدنه تهیه نمود.

متقاضیان محترم انواع بیمه نامه های بیمه ایران در تمامی مناطق تهران می توانند  جهت بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان ، استعاره ، خرید و یا تمدید تمامی بیمه نامه ها از طریق هریک از نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران ، نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران اقدام نمایند.

 

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

error: Content is protected !!
کارشناس بیمه
مشاوره فوری در واتس آپ