راهنمای خرید بیمه بدنه


راهنمای خرید بیمه بدنه به شرح زیر می باشد.

راهنمای خرید بیمه بدنه

راهنمای خرید بیمه بدنه

 1. متقاضی بیمه بدنه ، با تکمیل فرم صورت مشخصات خودرو برای بیمه بدنه ، درخواست خود را به صورت کتبی به مسئول مربوطه در شرکت بیمه تحویل می دهد.
 2. پس از پر نمودن فرم مربوطه برای تکمیل پرونده بیمه بدنه ، متقاضی جهت بازدید اولیه از خودرو به پارکینگ فرستاده می شود. قابل توجه است که کارشناسی بازدید اولیه جهت صدور بیمه نامه بدنه ، برای تمامی خودروها الزامی است .
 3. پس از تأیید مدارک لازم و طی مراحل ، حق بیمه برای بیمه گزار محاسبه می گردد.
 4. سپس بیمه گزار برای واریز مبلغ حق بیمه به بخش مربوطه رفته و حق بیمه تعیین شده را به شرکت بیمه پرداخت می نماید و پس از آن فیش واریزی را به بخش صددور بیمه نامه برده و بیمه نامه به بیمه گزار تحویل داده می گردد.

تبصره :یکی از مفاد راهنمای خرید بیمه بدنه این است که چنانچه سررسید پایان اعتبار بیمه نامه بدنه نزدیک باشد و بیمه گزار مایل باشد بیمه بدنه خود را نزد همان نمایندگی برای سال آینده تمدید کند دیگر نیازی به بازدید اولیه توسط کارشناس بیمه نمی باشد. اما اگر از تاریخ پایان اعتبار بیمه نامه گذشته باشد و سپس بیمه گزار اقدام به تمدید بیمه نامه خود نماید بازدید از خودرو توسط کارشناس مجدداً صورت می پذیرد.

انواع صدور بیمه نامه

راهنمای خرید بیمه بدنه ، بیمه بدنه معمولاً به دو صورت صادر می گردد.

الف ) خصوصی

این نوع بیمه نامه در صورتی صادر می گردد که بیمه گزار یک خودرو یا تعداد محدوی خودرو را بخواهد تحت پوشش بیمه بدنه نماید . در این نوع معمولاً به ازای هر خودرو یک بیمه نامه مجزا صادر می گردد.

ب ) دولتی

صدور بیمه نامه بدنه دولتی برای شرایطی است که بیمه گزار قصد دارد تعداد زیادی خودرو را تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهد ، بنابراین شرکت بیمه جهت تسهیل این کار ، یک قرارداد با بیمه گزار منعقد می کند و به طبع آن تمامی خودروهای مورد بیمه را تحت پوشش بیمه بدنه قرار می دهد. در بیمه بدنه دولتی برای هریک از خودروها کارت بیمه صادر می گردد و جهت تمدید این بیمه نامه ها فقط تغییرات توسط بیمه گزار به شرکت بیمه اعلام می گردد و اصلاحات به صورت موردی در سیستم لحاظ می گردد.

 

راهنمای خرید بیمه بدنه

مدارک لازم جهت صدور بیمه بدنه

راهنمای خرید بیمه نامه و مدارکی که نیاز است جهت صدور بیمه بدنه به شرکت بیمه ارائه دهید عبارتند از :

 • اصل و کپی گواهینامه رانندگی
 • اصل و کپی کارت خودرو
 • اصل و کپی سند مالکیت خودرو
 • پر کردن فرم درخواست بیمه نام و درج مشخصات بیمه گزار
 • فیش واریز حق بیمه

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری