a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

09121063949

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-88177155

تماس و مشاوره با کارشناس - خط ویژه

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

تأثیر دو نرخی شدن قیمت بنزین بر بیمه بدنه

تأثیر دو نرخی شدن قیمت بنزین بر بیمه بدنه


تأثیر دو نرخی شدن قیمت بنزین بر بیمه بدنه یکی از مهمترین اخباری است که این روزها مالکان خودرو علی خصوص مالکان خودروهای دوگانه سوز تحت پوشش  بیمه بدنه توجه خاصی به آن دارند. با توجه به این موضوع ، احیای دوباره کارت و استفاده مجدد از آن اتفاق خواهد افتاد. طبق گفته کارشناسان دولت قصد دارد قیمت بنزین را دو نرخی و به صورت سهمیه بندی به بازار عرضه کند.  بنابراین با توجه به این قانون هر ایرانی سهمیه مشخصی بنزین با قیمت پایین دریافت خواهد کرد و چنانچه مصرف بنزین فرد مازاد بر سهمیه باشد ، بایستی بنزین را گرانتر و با نرخ آزاد خریداری نماید.

دو نرخی شدن قیمت بنزین

معایت و مزایای طرح دو نرخی شدن بنزین

اجرای طرح دو نرخی شدن بنزین معایب و مزایای متعددی دارد . از مهمترین مزیتهای این قانون جلوگیری از قاچاق سوخت می باشد. زیرا کاهش ارزش ریالی باعث گردیده است که قیمت سوخت در داخل و خارج از کشور اختلاف قابل توجهی داشته باشند به همین خاطر سالیانه میزان چشمگیری از سوخت تولید شده توسط افراد سودجو به خارج از کشور منتقل می گردد. بنابراین دولت برای جلوگیری از این امر ، تصمیم به دو نرخی کردن قیمت بنزین کرده است.

تأثیر دو نرخی شدن قیمت بنزین بر شرکت های بیمه

تأثیر دو نرخی شدن قیمت بنزین بر بیمه بدنه و شرکت های بیمه می تواند عواقب خوبی نداشته باشد. زمانی که در سال ۸۶ طرح سهمیه بندی کردن بنزین اجرا گردید ، مردم به دوگانه سوز کردن خودروهای خود روی آوردند تا به جای بنزین و یا مصرف سهیمه ماهیانه خود ، از گاز به عنوان سوخت استفاده نمایند. اکثریت مردم از طریق مراکز معتبر اقدام به این کار کردند ، اما برخی نیز بودند که به صورت دستی و با روش های غیر استاندارد اقدام به دوگانه سوز کردن خودروهای خود نمودند.

علاوه بر این مسئله ، مشکل بعدی که با دوگانه سوز کردن خودروها به وجود آمده بود اینکه برخی به جای استفاده از گاز CNG از گاز درون شهری و خانگی سوخت خود را تأمین می کردند. که این امر خودروهای آنها را به شدت در معرض تهدید و خطر انجار قرار می داد. به همین خاطر انفجار خودروهایی که به شکل دستی و غیر استاندارد به دو گانه سوز تبدیل شده بودند برای شرکت های بیمه علی الخصوص نمایندگی بیمه ایران تهران خسارت های زیادی را به همراه داشت.

خودروهایی که به شکل دستی به گاز سوز تبدیل شده اند این قابلیت را دارند که مخزن گاز قابل جداسازی می باشد، و چون این خودروها در اصل بنزین سوز هستند در داخل کارت خودرو هیچ اشاره ای به گاز سوز بودن آنها نشده است. ای موضوع این امکان را برای بعضی افراد ایجاد می کند تا هنگام خرید بیمه بدنه و بازرسی کارشناس نمایندگی بیمه ایران تهران ، کپسول گاز خودرو را از خودرو جدا کنند تا شرکت بیمه به خطر و ریسک بالای آن پی نبرد. این موضوع یکی از دغدغه های بزرگ شرکت بیمه ارائه دهنده بیمه بدنه شده است.

نتیجه عدم ارائه اطلاعات در زمان خرید بیمه نامه بدنه

اگر بیمه گزار مخزن گاز خودروی خود را از نمایندگی بیمه ایران – تهران مخفی کند دو حالت قابل تصور خواهد بود.

  • بر اساس ماده ۱۳ قانون بیمه ، اگر فرد عمداً اطلاعات غیر واقعی را به شرکت بیمه ارائه دهد و یا از روی عمد به اطلاعاتی که ارزیابی ریسک مؤثر می باشد ، اشاره نکند ، قرارداد بیمه نامه قابل فسخ شدن از سوی شرکت بیمه می باشد. در این شرایط فرد دیگر نمی تواند حق بیمه ای را که به شرکت بیمه پرداخت نموده است را باز پس بگیرد.
  • اگر عقد قرارداد بیمه بدنه باطل نگردد و در شرایطی شرکت بیمه ملزم به پرداخت خسارت گردد ، شرکت بیمه  مطابق با ماده ۱۰ قانون نسبی این اختیار را دارد که بخشی از خسارت را به بیمه گزار پرداخت نکند.

 

متقاضیان محترم انواع بیمه نامه های بیمه ایران در تمامی مناطق تهران می توانند جهت بهره مندی از خدمات بیمه ای شامل استعلام ، مشاوره رایگان ، تمدید و یا خرید بیمه نامه ها از طریق هر یک از نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران  ، نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران  و یا نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران اقدام نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

error: Content is protected !!
کارشناس بیمه
مشاوره فوری در واتس آپ