a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

09121063949

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-88177155

تماس و مشاوره با کارشناس - خط ویژه

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

دلایل ضرورت بیمه بدنه خودروهای لوکس

دلایل ضرورت بیمه بدنه خودروهای لوکس


دلایل ضرورت بیمه بدنه خودروهای لوکس – شاید این سئوال برای شما پیش آید که کدامیک از خودروها جزء خودروهای لوکس قرار می گیرند ؟ بر طبق قوانین جدید بیمه ثالث ایران ، خودروهای متعارف و خودروهای لوکس تعریف مشخصی دارند ، در هنگام حوادث رانندگی خسارت بر اساس خودروهای متعارف محاسبه و پرداخت می گردد. ارزش قیمت خودروهای متعارف نباید از نصف دیه کامل یک انسان در ماه حرام بیشتر باشد. بنابراین در صورت تصادف یک خودرو معمولی با خودروی گرانقیمت ، نمایندگی بیمه ایران – تهران از طریق بیمه ثالث ایران تنها بخشی از خسارت را که متناظر با خسارت خودروی متعارف است پرداخت خواهد کرد که در این شرایط ضرورت بیمه بدنه خودروهای لوکس کاملاً مشهود می باشد.

دلایل ضرورت بیمه بدنه خودروهای لوکس

در سال های پیش ، تصادف خودروهای معمولی با خودروهای گرانقیمت یکی از بزرگ ترین معضلات در جامعه بود. زیرا شرکت های بیمه تنها تا سقف تعهدات بیمه شخص ثالث خسارت را به صاحبان خودروهای گرانقیمت پرداخت می کرد و راننده مقصر می بایست خود شخصاً الباقی خسارت را پرداخت می نمود . بنابراین اگر راننده مقصر قادر به پرداخت الباقی خسارت برای جبران ضرر و زیان وارد شده به صاحب خودروی لوکس نبود می بایست راهی زندان می شد.

اما جدیداً این یک اصلاحیه برای این قانون به وجود آمده است که نگرانی مالکان خودروهای معمولی را در هنگام تصادف با خودروی لوکس کمتر می کند. اما این قانون دلیل نمی شود که مالکان و رانندگان خودروهای معمولی شرط احتیاط را نادیده بگیرند . در قانون جدید ، بیمه شخص ثالث راننده مقصر خسارت خودروی گرانقیمت زیان دیده را تا سقف مشخص پرداخت می نماید و اگر خسارت ایجاد شده خیلی بیشتر از مبلغی است که بیمه ثالث فرد مقصر پرداخت نموده ، مالک خودروی گرانقیمت می تواند الباقی خسارت خودروی خود را از طریق بیمه بدنه خود تأمین نماید.

خودروهای لوکس با خسارتهای احتمالی چه کنند؟

دلایل ضرورت بیمه بدنه خودروهای لوکس –  بیمه بدنه خودروهای لوکس یکی از ضروری ترین بیمه نامه ها برای مالکان خودروهای لوکس و گرانقیمت می باشد. زیرا در هنگام حوادث رانندگی ، خسارتی که راننده مقصر پرداخت می کند خیلی کمتر از زیان وارد شده به خودروی آنها می باشد. بنابراین داشتن بیمه بدنه خودروهای لوکس برای مالکان آنها یک ضرورت است .

متقاضیان محترم بیمه بدنه و دیگر بیمه نامه های بیمه ایران می توانند نسبت به دریافت خدمات بیمه ای از قبیل مشاوره رایگان ، استعلام ، تمدید و خرید بیمه نامه ها از طریق هر یک از نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران ، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران  اقدام نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

error: Content is protected !!
کارشناس بیمه
مشاوره فوری در واتس آپ