خودروهای دارای قابلیت پوشش بیمه بدنه


خودروهای دارای قابلیت پوشش بیمه بدنه ، همانطور که می دانیم بیمه گزار در مقابل پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه ، در صورت مقصر بودن و خسارت دیدن خودروی خود به علت خطرات تحت پوشش ، این امکان برایش وجود دارد  خسارت را از طریق بیمه بدنه خود تأمین نماید.

اما مسئله مهم این است که هر خودرویی را نمی توان تحت پوشش بیمه بدنه قرار داد . بنابراین خودروها باید قابلیت های لازم را در جهت تحت پوشش قرار گرفتن بیمه بدنه را داشته باشند. در اینجا ما قصد داریم به این مسئله بپردازیم که خودروهای دارای قابلیت پوشش بیمه بدنه کدام خودروها هستند؟ که این امر در مرحله اول از طریق 2 راه قابل اثبات می باشد.

خودروهای دارای قابلیت پوشش بیمه بدنه

سال ساخت خودرو

خودورهای دارای قابلیت پوشش بیمه بدنه ، خودروهایی هستند که  سال ساخت و تولید آنها از 10 سال کمتر باشد.البته تبصره ای برای بیمه بدنه خودروهای بیش از 10 سال سن نیز وجود دارد ، که به ازای هر سال اضافه بر 10 سال ، 5 درصد حق بیمه به عنوان قدمت سال ساخت در نظر گرفته می شود. صدور بیمه نامه بدنه برای وسایل نقلیه بیش از 20 سال سن منوط به دریافت مجوز از مدیریت شرکت های صادر کننده بیمه بدنه دارد.

بازدید اولیه از خودرو

خودروهای دارای قابلیت پوشش بیمه بدنه

راه دیگر برای اثبات خودروهای دارای قابلیت پوشش بیمه بدنه ، کارشناسی بازدید اولیه از خودرو توسط کارشناس مورد تأیید شرکت بیمه می باشد . کارشناس مزبور می بایست دارای مجوز کارشناسی بازدید اولیه و کد اختصاصی بوده و گزارش کاملی در جهت صدور بیمه بدنه برای خودروی مذکور تنظیم و تهیه نموده  و به شرکت بیمه ارائه دهد.

پس از طی مراحل و کارشناسی بازید سلامت خودرو ، بیمه نامه بدنه توسط نمایندگی بیمه ایران – تهران برای خودرو معرفی شده صادر می گردد. بی شک بیمه بدنه یکی از مهمترین و اساسی ترین بیمه نامه در بین تمامی بیمه نامه هاست علی الخصوص با توجه به وضعیت نامطلوب جاده ها و شلوغی شهرها .

شاید عنوان مطالب زیر نیز برای شما جالب باشد.

بیمه ثالث ایران

بیمه آتش سوزی ایران

بیمه زلزله ایران

بیمه مسئولیت ایران 

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 0 Average: 0]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری