تفاوت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث


ازانواع  بیمه های اتومبیل می توان به  بیمه بدنه ایران و بیمه شخص ثالث ایران اشاره نمود . حال برای اینکه بدانیم تفاوت بیمه بدنه و شخص ثالث درچیست با ما همراه شوید.

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است . یعنی تمامی مالکان خودرو می بایست پس از خرید خودرو اولین کاری که انجام می دهند خرید بیمه شخص ثالث باشد. در غیر اینصورت جریمه ها و مشکلات فراوانی پیش روی آنها قرار خواهد گرفت .

بیمه شخص ثالث  درهنگام وقوع تصادفات  خودرو با عابرین پیاده و یا با خودروی دیگر که منجر به ایجاد خسارتهای جانی می گردد مورد استفاده قرار می گیرد، در هنگام وقوع خسارتهای جانی بیمه شخص ثالث شخص مقصر به فرد آسیب دیده ، مبلغی را بعنوان خسارت پرداخت می کند.

بیمه بدنه

تفاوت بیمه بدنه و شخص ثالث دراین است که بیمه بدنه ایران برخلاف بیمه شخص ثالث اختیاری است و از طریق بیمه بدنه می توان خسارتهایی که تحت پوشش اصلی بیمه بدنه هستند و بر اثر عوامل مختلف مانند حادثه، آتش سوزی و دزدی کلی و پوشش‌های اضافی آن شامل سرقت قطعات خودرو، شکست شیشه، بلایای طبیعی، نوسانات قیمت و…‌  برای خودرو ایجاد می‌گردد را جبران نمود.

 

تفاوت بیمه بدنه و شخص ثالث

ویژگیهای مهم در مورد بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث :

حال که با تفاوت بیمه بدنه و شخص ثالث به صورت کلی آشنا شدیم ، خوب است بدانیم که بیمه بدنه و شخص ثالث چه ویزگیهای دیگری دارند که در برخی موارد برای هردو یکسان است و در برخی موارد با یکدیگر تفاوت دارند ، بعضی از این ویژگیها عبارتند از:

 1. قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس معیارهایی چون : سال ساخت خودرو ، کاربری خودرو و تعداد سیلندر محاسبه می گردد. اما برای تعیین قیمت حق بیمه بدنه علاوه بر این معیارها ، ارزش یا قیمت خودرو نیز در زمان صدور بیمه نامه دخیل می باشد.
 2. قیمت بیمه شخص ثالث مطابق با قانون بیمه مرکزی تعیین می گردد و قیمت بیمه شخص ثالث برای تمامی شرکتهای بیمه یکسان است . اما قیمت بیمه بدنه در شرکتهای مختلف بیمه  بر اساس ارائه تخفیفات و مواردی را که تحت پوشش قرار می دهند با یکدیگر متفاوت است.
 3. در بیمه خودرو که شامل هم بیمه بدنه و هم بیمه شخص ثالث می باشد چنانچه در طول یک سال اعتبار بیمه نامه حادثه ای برای بیمه گذار رخ ندهد ، در زمان تمدید ، بیمه نامه شامل تخفیف عدم خسارت می گردد.
 4. تخفیف عدم خسارت برای هر دو بیمه نامه بدنه و شخص ثالث می تواند از 10 تا 70 درصد اعمال گردد و این درصد در هنگام تمدید از حق بیمه اصلی کسر می گردد.
 5. هنگامی که در سانحه ای سرنشینان خودرو دچار آسیب شوند ، سرنشینان تحت پوشش بیمه سرنشین قرار می گیرند که این بیمه همراه با بیمه شخص ثالث ارائه می گردد ودیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی تر نمی باشد.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری