تغییرات قیمت بیمه ثالث ایران


مطابق با قانون جدیدی که در تاریخ  29 خرداد سال 1396 در زمینه تغییرات قیمت بیمه ثالث ایران ارائه گردید. یکسری تغییرات در محاسبه بیمه شخص ثالث ایجاد شده است. براساس این قانون که شامل ماده 6 در  آیین نامه جدید بیمه است تخفیف عدم خسارت سالانه بیمه شخص ثالث از 10 درصد به 5 درصد کاهش یافته است . اما حداکثر تخفیف همانند قبل تا سقف 70 درصد قابل اعمال می باشد. اما این تغییرات قیمت بیمه ثالث ایران فقط مربوط به تخفیف های بیمه شخص ثالث است و در نرخ حق بیمه هیچ تغییری ایجاد نشده است .

 

قیمت بیمه ثالث ایران

مزیت قانون تغییرات قیمت در بیمه شخص ثالث

درست است مطابق با قانون وضع شده در مورد تغییرات قیمت بیمه ثالث ایران ، تخفیفات مربوط به بیمه شخص ثالث کاهش یافته است اما مزیت اصلی این قانون این است که اگر فرد بیمه گزار یک بار دچار حادثه رانندگی گردد، تخفیفات بیمه ثالث وی دیگر به کلی از بین نخواهد رفت.

قبل از اعمال این قانون ، شرایط در مورد بیمه شخص ثالث بدین صورت بود که حتی اگر فردی تا هفتاد درصد تخفیف بیمه ای داشت و یک بار تصادف می کرد تمامی سوابق تخفیفات بیمه ای او کاملاً از بین می رفت . اما بر اساس ماده 6 قانون جدید در شرایطی که بیمه نامه بیمه  گزار دارای تخفیف باشد و دچار حادثه تصادف گردد کل تخفیفات بیمه نامه ثالث از بین نخواهد رفت بلکه در تصادف برای بار اول 20 درصد و در تصادف برای بار دوم 30 درصد و در تصادف برای بار سوم 40 درصد از تخفیفات بیمه ای شخص بیمه گزار از بین خواهد رفت .

طبق بیانات رئیس کل بیمه مرکزی درمورد قانون تغییرات قیمت در بیمه شخص ثالث : در نرخ بیمه تغییری ایجاد نشده است بلکه فقط در مقابل ابطال یکباره تخفیف ها بر اساس یک تصادف ، میزان درصد تخفیف ها کاهش یافته است.

نرخ پایه حق بیمه برای سال 97

همانطور که می دانیم تغییرات قیمت بیمه ثالث ایران هر ساله وابسته به میزان تعیین دیه برای همان سال می باشد. به همین خاطر با افزایش دیه برای سال 97 ، حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث نیز برای سال 97 نسبت به پارسال 10 درصد افزایش داشته است .

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری