تغییرات قانون جدید بیمه ثالث


تغییرات قانون جدید بیمه ثالث از 29 خرداد سال 1396 اعمال شده و اجرای آن برای تمامی شرکت ها از جمله بیمه ایران الزامی می باشد. این قوانین جدید بر آیتم های مختلف بیمه ثالث از جمله تخفیفات، الحاقیه، برخورد با رانندگان متخلف، دیه و … نگاهی عمیق تر داشته، آن ها را مورد بررسی قرار داده و در برخی از این آیتم ها تغییراتی را ایجاد نموده است. در ذیل به تاثیر برخی از این تغییرات بر قوانین بیمه ثالث می پردازیم.

تغییرات قانون جدید بیمه ثالث

تاثیر تغییرات قانون جدید بیمه ثالث بر تخفیفات

از آن جایی که بیمه ثالث بیمه ای اجباری است با اعلام ایجاد تغییرات در قانون بیمه ثالث بسیاری از بیمه گزاران نگران پابرجایی و میزان تخفیفات این بیمه نامه بودند. خبر خوب این است که تخفیف های عدم بروز خسارت همچنان پابرجا هستند. این تخفیف ها متعلق به بیمه گزار است و می تواند آن را به خودروی دیگری نیز منتقل نماید.

نکته :

در انتقال تخفیف عدم خسارت به خودروی دیگر حتما باید خودرو جدید ازهمان نوع خودروی قبلی باشد. به این مفهوم که اگر خودروی قبلی 4 سیلندر بوده، خودروی جدید نیز باید 4 سیلندر باشد.

نکته :

تخفیف بیمه ثالث فقط به خودروی خود شخص، همسر، فرزندان و والدین ایشان قابل انتقال است.

* در قوانین جدید بیمه ثالث میزان تخفیف شرکت های بیمه ای حداکثر 2.5 % است و بیش از این میزان نیاز به اخذ مجوز از بیمه مرکزی را دارد.

تغییرات قانون جدید بیمه ثالث

تاثیر تغییرات قانون جدید بیمه ثالث بر الحاقیه

تا پیش از تغییر قوانین مربوط به بیمه ثالث بیمه گزاران با افزایش مبلغ دیه ملزم به اخذ الحاقیه بودند و اگر اقدام به اخذ الحاقیه نمی نمودند در صورت بروز خسارت، شرکت بیمه دیه را تاسقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می نمود. اما پس از اجرایی شدن تغییرات قانون بیمه ثالث دیگر نیازی به اخذ الحاقیه نیست و با افزایش مبلغ دیه سقف تعهدات بیمه ثالث ایران و سایر شرکت ها به صورت خودکار افزایش می یابد.

تغییرات قانون جدید بیمه ثالث

تاثیر تغییرات قانون جدید بیمه ثالث بر دریافت خسارت بدون کروکی

بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث در صورتی که طرفین دارای بیمه نامه معتبر باشند تا سقف 6،300،000 تومان بدون نیاز به کروکی و گزارش پلیس می توانند خسارت دریافت نمایند. برای دریافت خسارت با این روش لازم است که بیمه نامه و کارت وسیله نقلیه همراه طرفین باشد.

تغییرات قانون جدید بیمه ثالث

تاثیر تغییرات قانون جدید بیمه ثالث بربیمه ثالث ایران

شرکت بیمه ایران و نمایندگی بیمه ایران تهران و شهرهای دیگر نیز مانند سایر شرکت های بیمه از قوانین بیمه مرکزی تبعیت می نماید. تمامی بیمه نامه های بیمه ایران از جمله بیمه ثالث ایران، بیمه بدنه ایران، بیمه مسئولیت ایران، بیمه آتش سوزی ایران و … که توسط شعب و نمایندگی بیمه ایران تهران و سایر شهرها صادر می گردند تابع قوانین بیمه مرکزی و تغییرات آن می باشند. در نتیجه تاثیر تغییرات قانون بیمه ثالث بر بیمه ثالث ایران مانند بیمه نامه های ثالث سایر شرکت های بیمه است و تفاوتی ندارد.

نمایندگی بیمه ایران

برای دریافت خدمات مشاوره، استعلام و صدور انواع بیمه نامه توسط بیمه ایران در تهران می توانید به نمایندگی بیمه ایران شمال تهران، نمایندگی بیمه ایران تهران جنوب، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران، نمایندگی بیمه ایران تهران غرب، نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران مراجعه نموده و یا با آن ها تماس بگیرید.برای دریافت خدمات ذکر شده در شهرهای دیگر نیز با نمایندگی رسمی و جنرال بیمه ایران در ارتباط باشید.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری