آیا می توان با پرداخت مبلغ خسارت به شرکت بیمه ، بیمه نامه را ترمیم کرد؟


ترمیم بیمه بدنه – در قوانین و مقررات بیمه نامه ها چیزی به عنوان ترمیم بیمه نامه وجود ندارد. زیرا شما با وجود خرید پوشش بیمه نامه های چون بیمه بدنه ، بیمه عمر ایران ، بیمه مسئولیت ایران و غیره ،  مختار هستید در هنگام وقوع حوادث و ایجاد خسارت  یا از بیمه نامه خود استفاده نمایید و یا شخصاً خسارت را به فرد زیان دیده پرداخت نمایید.

ترمیم بیمه بدنه

ترمیم بیمه بدنه آیا امکان دارد؟

همانطور که گفتیم در قانون بیمه ، چیزی به عنوان ترمیم بیمه نامه و ترمیم بیمه بدنه نداریم. استفاده از بیمه نامه به خواسته شخص و بیمه‌گزار بستگی دارد. اگر حادثه ای رخ دهد و بیمه گزار مقصر باشد چنانچه خسارت وارده به شخص ثالث جزئی بوده و بیمه‌گزار مایل باشد ، می تواند شخصاً خسارت را به زیان دیده بپردازد.

اما اگر خسارت وارده قابل توجه بوده و جبران آن در توان بیمه گزار نباشد آنوقت است که شرکت بیمه به کمک بیمه گزار خواهد آمد و وی می تواند از طریق بیمه ثالث خود خسارت شخص ثالث زیان دیده را جبران نماید و از طریق بیمه بدنه نیز به جبران  خساراتی را که به خودروی خود وارد آمده ، اقدام نماید. در اصل نیز بیمه نامه ها برای یک چنین روزی صادر و ارائه می گردند.

حال ممکن است این سئوال ایجاد شود که اگر در هنگام بروز خسارت از بیمه نامه های خود مانند بیمه بدنه و شخص ثالث استفاده کردیم ، چه اتفاقی می افتد. اگر در وقوع خسارت مجبور به استفاده از بیمه نامه شخص ثالث شدیم در هنگام تمدید این بیمه نامه می بایست حق بیمه بیشتری به شرکت بیمه پرداخت کنیم . اما در مورد بیمه بدنه ، برای مراحل بعدی استفاده از بیمه بدنه مبلغی به عنوان فرانشیز از خسارت قابل پرداخت کسر خواهد شد و تخفیف عدم خسارت نیز ، برای تمدید بیمه نامه سال بعد ، از بین خواهد رفت.

ترمیم بیمه بدنه

متقاضیان محترم انواع بیمه نامه های بیمه ایران مانند بیمه بدنه ، بیمه مسئولیت ایران ، بیمه ثالث ایران ، بیمه مهندسی ایران ، بیمه آتش سوزی ایران ، بیمه مسافرتی ایران می توانند جهت بهره مندی از کلیه خدمات بیمه ایران شامل استعلام ، خرید و تمدید انواع بیمه نامه ها و همینطور مشاوره رایگان در تمامی مناطق تهران از طریق هریک از نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران ، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران اقدام نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

  

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری