تخفیف بیمه ثالث


تخفیف بیمه ثالث بیمه ایران یکی از مهمترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت نهایی حق بیمه شخص ثالث می باشد. یکی از مزایای خوب تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث این است که در صورت استفاده نکردن بیمه گزار از بیمه ثالث نسبت به تعداد سال ها ، تخفیف بیمه نامه بصورت تصاعدی محاسبه شده و به بیمه نامه تعلق می گیرد. یعنی اگر شخصی یک سال از بیمه ثالث خود استفاده نکرده باشد ،  برای تمدید بیمه نامه درسال آینده 5 درصد تخفیف به بیمه ثالث فرد تعلق می گیرد. و سال دوم شامل 10 درصد تخفیف خواهد بود. بدین ترتیب با افزایش تعداد سال های عدم خسارت بیمه ثالث ، درصد تخفیفات نیز افزایش می یابد.

تخفیف بیمه ثالث

تغییرات اعمال شده بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث

در تخفیف بیمه ثالث با اصلاحات جدید در قانون بیمه ثالث تغییراتی اعمال شده است که با این تغییرات دیگر با یک بار استفاده بیمه گزار از بیمه ثالث ایران ، تخفیفات برای سال آینده به کلی از بین نخواهد رفت . این امر باعث می گردد که بیمه گزار در مواقع لزوم که دچار حادثه ناخواسته شده است  مقصر شناخته شود با خیالی راحت تر از بیمه  نامه ثالث خود استفاده نماید. یعنی به طور مثال اگر بیمه گزاری که بیمه ثالث وی دارای 70 درصد تخفیف می باشد و در طول یک سال مدت اعتبار بیمه نامه 2 بار تصادف داشته باشد ، باز هم جهت تمدید بیمه نامه خود برای سال آینده 30 تخفیف برای وی محفوظ خواهد ماند. بر اساس آیین نامه جدید قانون تغییرات قیمت بیمه ثالث ایران ، در هنگام تصادف برای بار اول 20 درصد و در تصادف بار دوم 30 درصد و در تصادف بار سوم 40 درصد تخفیفات عدم خسارت بیمه نامه بیمه گزار از بین خواهد رفت.

تغییر دیگری که در قانون جدید ایجاد شده است اعمال تخفیف بیمه شخص ثالث به جای 8 سال به مدت 15 سال افزایش یافته است. حال اگر بیمه گزاری بیش از حد معین دچار حادثه رانندگی گردد که وی مقصر شناخته شود و به موجب آن از بیمه ثالث خود استفاده نماید نه تنها از تخفیف عدم خسارت شامل حال وی نمی گردد. بلکه به علت سابقه خسارت بیش از حد بیمه نامه شخص ثالث ملزم به پرداخت جریمه می گردد.

جدول تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث

میزان تخفیفات عدم خسارت بیمه ثالث که نمایندگی بیمه ایران  نسبت به تعداد سالهای استفاده نشده از بیمه نامه ثالث توسط بیمه گزار اعمال می نماید، مطابق با جدول زیر می باشد.

تخفیف بیمه ثالث

متقاضیان محترم بیمه ثالث ایران در تهران جهت خریداری و یا تمدید بیمه نامه شخص ثالث می توانند با مراجعه حضوری و یا از طریق تماس تلفنی با هر یک از نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران  ، نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران اقدام فرمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری