a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

09121063949

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-88177155

تماس و مشاوره با کارشناس - خط ویژه

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران


بیمه عمر ایران قدیمی ترین شرکت بیمه فعال در این عرصه است. بیمه عمر ایران طرح های متنوع و بی نظیری دارد که توسط شعب و نمایندگی بیمه ایران تهران و سایر شهرها ارائه می گردد.

بیمه عمر ایران

بیمه عمر چیست ؟

بیمه عمر با نام های دیگری از قبیل بیمه زندگی، بیمه آتیه و … نیز شناخته می شود. بیمه عمر از انواع بیمه های اشخاص است. بیمه عمر با هدف کاهش دغدغه و نگرانی افراد برای آینده طراحی و ارئه شده است. درواقع این بیمه نامه پس اندازی یا شرایط عالی برای آینده محسوب می شود. به سرمایه بیمه عمر سود تضمینی تعلق می گیرد. در بسیاری از موارد سود مشارکت نیز به سود تضمینی افزوده می شود. علاوه بر سرمایه گذاری طلایی، بیمه عمر افراد را از پوشش های بیمه ای بهره مند  می نماید. در بیمه عمر افراد مبلغ معینی را به عنوان حق بیمه پرداخت می نمایند. سپس از سود تضمینی و پوشش های متنوع بیمه ای برخوردار می شوند.

بیمه عمر ایران

بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد ؟

فواید و مزایای بیمه عمر به ویژه مزایای بیمه عمر ایران بر هیچ کس پوشیده نیست. در بیمه عمر، بیمه گزار علاوه بر پس انداز مطمئن و سرمایه گذاری سود آور، از پوشش های بیمه ای نیز برخوردار می گردد. برخی از مزایای بیمه عمر عبارتند از :

۱- دریافت سود تضمینی

۲- دریافت سود مشارکت

۳- دریافت وام بدون ضامن و وثیقه

۴- امکان بازخرید نمودن بیمه نامه

۵- بهره مندی از پوشش های بیمه ای

۶- معافیت مالیاتی بیمه عمر

۷- تعیین ذی نفع بیمه عمر توسط بیمه گزار

و …

بیمه عمر ایران

بیمه عمر چیست و انواع آن

بیمه عمر در طرح های مختلفی ارائه می شود. از آن جایی که شرایط سنی، مالی،حرفه ای، جسمی و … افراد متفاوت است، طرح های متنوعی به وجود آمده است. این طرح های متنوع نیازهای بیمه ای تمام اقشار جامعه را در بر می گیرید.

انواع بیمه عمر ایران

۱- بیمه عمر زمانی

فقط در صورت فوت فرد در یک بازه زمانی زمانی مشخص شرکت بیمه، سرمایه بیمه نامه را به ذی نفعان بیمه عمر پرداخت می نماید.

۲- بیمه عمر مانده بدهکار

اگرفرد پیش از اتمام اقساط وامش فوت نماید، شرکت بیمه مابقی اقساط را پرداخت خواهد نمود. در نتیجه از ارث متعلق به بازماندگان ایشان مبلغی کسر نخواهد شد.

۳- بیمه تمام عمر

پس از فوت بیمه شده، سرمایه فوت به ذی نفعان بیمه نامه پرداخت خواهد شد. در این نوع از بیمه عمر شخص بیمه شده می تواند از پوشش هایی نیز بهره مند گردد.

۴- بیمه عمر و سرمایه گذاری

این نوع از بیمه عمر در واقع اصلی ترین نوع آن است. بیمه گزار با پرداخت حق بیمه در طول سالیان پس انداز مناسبی را برای خود در نظر می گیرد. البته سود تضمینی و مشارکت نیز به پرداخت های بیمه گزار افزوده می شود.

بیمه عمر ایران

ماهیت انواع بیمه عمر ایران

۱- بیمه عمر به شرط فوت

در این نوع از بیمه عمر فقط در صورت فوت بیمه شده مزایای بیمه نامه به ذی نفعان ایشان تعلق می گیرد.

۲- بیمه عمر به شرط حیات

در صورتی که بیمه شده تا پایان مدت قرارداد بیمه در قید حیات باشد، شامل مزایای بیمه عمر خواهد شد. در صورت ایشان هیچ مزایایی به ذی نفعان تعلق نخواهد گرقت.

۳- بیمه عمر مختلط

بیمه شده از مزایای هر دو نوع بیمه عمر ذکر شده در فوق بهره مند خ.اهد شد.

بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران چیست؟فواید بیمه عمر ایران در زمینه های مختلف

همانطور که در مطالب فوق مزایای بیمه عمر را معرفی کردیم و گفتیم که بیمه عمر می تواند یک بیمه نامه ضروری برای هر فرد باشد زیرا از مزایای حائز اهمیتی برخوردار است فواید بیمه عمر ایران عبارت است از :

 • بیمه عمر ایران در هنگام بروز خسارت

برخی از پوشش های جانبی بیمه عمر شامل :

 1. پرداخت خسارت در صورت نقص عضو در اثر وقوع یک حادثه
 2. پرداخت هزینه های مربوط به پزشکی در صورت وقوع حادثه
 3. پرداخت هزینه های پزشکی در صورت وقوع یک حادثه
 4. پرداخت خسارت در صورت بروز بیماری های خاص
 5. پرداخت خسارت در هنگام آتش سوزی ساختمان مسکونی
 6. پرداخت خسارت در مواقع بروز از کارافتادگی بیمه گزار به هر علت

بیمه عمر علاوه بر اینکه ما را در برابر ما را در قبال حوادث مختلفی پشتیبانی می کند ، می تواند یک سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده ما باشد.

بیمه عمر ایران

 • فواید بیمه عمر ایران در سطح اقتصاد کلان

یکی دیگر از فواید بیمه عمر در تأثیر آن در سطح اقتصاد کلان کشور است . با سرمایه گذاری افراد در بیمه عمر می شود به تنهایی چرخه اقتصاد کشور را بچرخاند. زیرا شرکت های بیمه با حق بیمه های عمر ماهانه و سالانه که افراد پرداخت می کنند در صنایع مختلف سرمایه گذاری می کنند. از این سرمایه گذاری ها سود بسیار قابل توجهی به بیمه گزار پرداخت می گردد. یکی از عوامل مهمی که بیشتر افراد در بیمه عمر سرمایه گزاری می کنند دریافت سود خوب از سرمایه گذاری است. معمولاً میانگین ۸۰ الی ۸۵ درصد از سود سرمایه گذاری متعلق به بیمه گزار است.

 • بیمه عمر ایران با چند درصد سود

همانطور که گفتیم با خرید بیمه عمر می توانیم از سود قابل توجهی بهره مند شویم حال که از فواید بیمه عمر صحبت شد بهتر است با انواع سودهایی که به بیمه عمر تعلق می گیرد هم آشنا شویم. دو نوع سود به سرمایه گذاری در بیمه عمر تعلق می گیرد که آنها عبارتند از :

 • سود تضمینی سرمایه گذاری بیمه عمر ایران

در این نوع سود ، درصدی از سود به سرمایه اندوخته بیمه گزار تعلق می گیرد. سود تضمینی معمولاً در سال های اول بیشتر است و با گذشت ماهها از درصد آن کم می شود و سپس  روی عدد مشخصی ثابت می ماند. برای مثال سود برای سالهای اول و دوم ۱۶ درصد ، برای سال سوم و چهارم ۱۳ درصد و بعد از آن به ۱۰ درصد می رسد.

 • سود مشارکت منافع بیمه عمر ایران

این سود همان سود حاصل از سرمایه گذاری در شرکت بیمه ایران می باشد. در سود مشارکت منافع بیمه گزار با درصدی سود روبه رو است که این درصد شامل مجموع سود تضمینی و مشارکت منافع است. معمولاً مجموع این ۲ نوع سود بیش از ۲۰ درصد می باشد.

بیمه عمر ایران

بهترین بیمه عمر ایران

بهترین بیمه عمر ایران از نظر بیمه مرکزی

بهترین بیمه عمراز نظر بیمه مرکزی با توجه به بررسی موارد متعدد و آمار حاصل از آن ها مشخص می گردد. هر ساله بیمه مرکزی این نتایج را منتشر می کند و این فرصت را فراهم می نماید که بیمه گزاران با توجه به آن ها بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایند. برخی از آیتم های مورد بررسی بیمه مرکزی عبارتند از :

۱- توانگری مالی و سرمایه شرکت های بیمه

۲- تعداد و نحوه خسارات پرداختی

۳- میزان و شفافیت سود پرداخت شده به بیمه نامه های عمر

۴- مشتری مداری، ارائه خدمات و برقراری ارتباط با بیمه گزاران بیمه عمر

۵- میزان فروش و همچنین پوشش های ارائه شده‌ی بیمه نامه عمر

و …

بیمه عمر ایران

بهترین بیمه عمر ایران از نظر مردم

بهترین بیمه عمر از نظر مردم با توجه به مواردی از قبیل سطح رضایتمندی بیمه گزاران، ارائه خدمات و پوشش های مناسب بیمه نامه عمر، پرداخت خسارت و وام بیمه عمر در کوتاه ترین زمان ممکن  .. تعیین می شود. البته نبلیغات و تاثیرگذاری آن در افکار عمومی را نیز نباید نادیده گرفت. بیمه عمرایران با ارئه طرح های نوینی از جمله بیمه مان از بهترین بیمه های عمر محسوب می شود.

بیمه عمر ایران

شرایط بیمه بازنشستگی بیمه عمرایران

در دوران بازنشستگی و کهنسالی کاهش توانایی کارکردن ، کاهش درآمد و بیماری های ناشی از کهولت سن مسائل پر اهمیتی هستند که هرکس را نسبت به رسیدن دوران پیری نگران می کند. به همین دلیل شرکت های بیمه برای اینکه این نگرانی ها را برای بازنشستگان کاهش دهند بیمه عمر و بازنشستگی را عرضه کرده اند که مخصوص دوران بازنشستگی است تا افراد تحت پوشش بیمه عمر بتوانند  زمان پیری و سالخوردگی خود را با آرامش و خیالی راحت سپری کنند.

همانطور که پیش تر گفتیم بیمه عمر و بازنشستگی را می توان ترکیبی از بیمه عمر و سرمایه گذاری با خدمات مخصوص به بازنشستگان دانست. هر قراردادی ملزم به داشتن شرایطی است که بیمه عمر و بازنشستگی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. بنابراین خوب است قبل از اینکه اقدام به خرید این بیمه نامه کنیم نسبت به شرایط آن آگاهی داشته باشیم . شرایط بیمه عمر و بازنشستگی به شرح ذیل می باشد.

حق بیمه پرداختی بیمه عمر ایران :

بیمه گزار برای استفاده از بیمه عمر و بازنشستگی باید بتواند مبلغی را به عنوان حق بیمه در زمان های مقرری که در بیمه نامه آمده است بپردازد. بهتر است که بیمه گزار نسبت به سن بازنشستگی خود توجه داشته باشد و این میزان را طوری تعیین نماید که در پایان قرارداد بیمه عمر خود ، زمانی که وارد سن بازنشستگی خود می شود مبلغ قابل توجهی را در بیمه عمر اندوخته باشد تا بتواند به راحتی از مزایای بیمه عمر خود استفاده نماید.

بیمه عمر ایران

سپرده اولیه در بیمه عمر ایران :

اگر بیمه گزار بخواهد سپرده گذاری اولیه ای داشته باشد باید این مبلغ را مشخص نماید. در این صورت همیشه مبلغ سپرده اولیه قابل برداشت برای بیمه گزار خواهد بود. به همین خاطر خوب است که بیمه گزار بیشترین مبلغ ممکنی که در توان دارد را سرمایه گذاری کند تا در دوران بازنشستگی  اندوخته بیشتری داشته باشد.

ضریب افزایش حق بیمه در بیمه عمر ایران :

این موضوع برای کاهش اثرات تورم در طول مدت بیمه عمر است . این امر باید در قرارداد بیمه عمر توسط بیمه گزار مشخص گردد که هر سال چند درصد مایل است به حق بیمه پرداختی خود بیافزاید. این بخش مهمی است و بیمه گزار باید با توجه به توان مالی خود و میزان حقوقی که در دوران بازنشستگی دریافت می نماید مشخص کند تا کاهش حقوق وی با سرمایه بیمه عمرش جبران گردد.

پوشش های موردنیاز بیمه گزار در بیمه عمر ایران :

افرادی که مایل هستند از بیمه عمر استفاده کنند باید مشخص کنند که دقیقاً نیازمند به کدام یک از پوشش های بیمه عمر هستند. بیمه عمر ایران به منظور ارائه خدمات بهتر ، پوشش هایی مانند پوشش نقص عضو و از کارافتادگی ناشی از حادثه ، پوشش هزینه های پزشکی از حادثه ، پوشش فوت عادی و ناشی از حادثه ، پوشش درمان و امراض خاص را صادر می نماید تا بیمه گزار متناسب با نیاز خود یک یا چند پوشش را انتخاب نماید.

بیمه عمر ایران مشاوره

سن در بیمه عمر ایران :

بیمه گزار می تواند تا سن ۶۵ سالگی اقدام به خرید بیمه عمر و بازنشستگی کند همچنین وی می توان برای فرزندان خود از همان سال اول تولد اقدام به  خرید بیمه عمر نماید و تا سن ۷۰ سال می توان از خدمات بیمه عمر بهره ببرد. به شرطی که مجموع سن بیمه گزار و مدت قرارداد بیش از ۷۰ سال نگردد.

مدت زمان بیمه عمر ایران در قرارداد بیمه :

میزان سن بیمه گزار با قرارداد بیمه عمر رابطه مستقیم داشته و مجموع سن بیمه گزار با مدت قرار داد نباید بیش از ۷۰ سال شود .حداقل مدت زمان بیمه عمر و بازنشستگی ۵ سال و حداکثر آن ۳۰ سال می باشد.

شرایط بیمه عمر و بازنشستگی ایران طوری طراحی شده است تا تمامی اقشار جامعه بتوانند به راحتی از خدمات آن استفاده نمایند.بیمه عمر ایران مان

بیمه مان نسخه تکمیل شده ای از بیمه جامع زندگی می باشد که به صورت مشترک توسط شرکت سهامی بیمه ایران و شرکت بیمه ایران معین تحت پوشش بیمه ایران در منطقه آزاد کیش طراحی و ارائه شده است.

بیمه مان هم یک نوع پس انداز بوده و هم ویژگی های بیمه عمر را دارا است که از هر سو برای بیمه گزار سودمند خواهد بود. در بیمه زندگی مان ، بیمه گزار علاوه بر مشارکت در سود تضمینی ۸۵ درصدی از سرمایه گذاری به مبلغ اندوخته خود در مواقع لزوم دسترسی خواهد داشت. یکی از مزایای مهم بیمه مان این است که بیمه گزار می تواند کل یا بخشی از اندوخته بیمه نامه خود را پس از اتمام مدت بیمه نامه به صورت یکجا و یا به صورت مستمری مادام العمر دریافت نماید. در مدت قرارداد بیمه نامه نیز ، این امکان برای بیمه گزار وجود دارد که بخشی از ذخیره خود را دریافت کرده و یا به صورت وام بدون ضامن از محل بیمه مان دریافت نماید.مقایسه بیمه عمر ایران و سایر بیمه ها

پیش از هر نوع مقایسه در ارتباط با بیمه عمر، ذکر این نکته را حائز اهمیت است که امر مهم این است که شما خود و عزیرانتان را در مقابل حوادث و خطرات بیمه نموده و هم چنین از مزایای بی نظیر بیمه عمر بهره مند گردید. مقایسه شرکت های بیمه و در واقع انتخاب بهترین بیمه عمر بر اساس آیتم های مختلفی صورت می پذیرد . برخی از این آیتم ها را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیمه عمر ایران

سود بیمه عمر

سود این بیمه نامه به دو صورت تضمینی روز شمار و مشارکت به بیمه گزار تعلق می گیرد. سود تضمینی روز شمار مطابق با قوانین بیمه مرکزی میزان ثابتی است. سود تضمینی در دو سال اول ۱۶ % ، در دو سال دوم ۱۳ % و در سال های بعد ۱۰ % می باشد. میزان سود مشارکت در شرکت های مختلف متفاوت است. میزان سود مشارکت برای در بیمه عمر ایران در سال ۹۴ به میزان ۲۴ % بوده است.

بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران

سرمایه فوت بیمه عمر

سرمایه فوت نیز در بیمه عمر به دسته‌ی سرمایه فوت طبیعی و سرمایه فوت بر اثر حادثه تقسیم می شود. میزان این سرمایه عموما بر اساس حق بیمه پرداختی بیمه گزار مشخص می شود.

  شرکت بیمه سرمایه فوت طبیعی سرمایه فوت بر اثر حادثه
۱ بیمه ایران ۳۵ برابر حق بیمه سالانه تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان معادل ۳۵ برابر حق بیمه سالانه تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان
۲ بیمه پاسارگاد ۳۶۰ برابر حق بیمه پرداختی ماهانه + سرمایه اصلی معادل ۳ برابر سرمایه بیمه عمر تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان+ سرمایه فوت طبیعی + سرمایه اصلی پس از یک سال از عقد قرارداد
۳ بیمه کارآفرین ۲۵ برابر حق بیمه سالانه تا چهار برابر سرمایه فوت طبیعی
پوشش امراض خاص بیمه عمر

امراض خاص از آن دسته بیماری هایی است که امیدواریم هرگز با آن ها مواجه نشوید. شرکت های بیمه برای این نوع از بیماری های پوشش های خاصی را در نظر گرفته اند.امراض خاص عبارتند از :

۱-جراحی عروق قلب

۲- سکته قلبی و مغزی

۳- سرطان

۴- پیوند اعضاء بدن

  شرکت بیمه شرایط پرداخت
۱ بیمه ایران ۲۵  درصد سرمایه فوت تا سقف ۲۰ میلیون تومان
۲ بیمه پاسارگاد به میزان ۳۰ درصد سرمایه بیمه عمر تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
۳ بیمه کارآفرین سقف سرمایه این پوشش حداکثر ۳۰ میلیون تومان
پوشش از کار افتادگی بیمه عمر

پوشش از کار افتادگی برای افراد زیر ۶۰ سال قابل استفاده است. در این پوشش در صورتی که شخص بیمه شده دچار از کارافتادگی شود، شرکت بیمه تا انتهای قرارداد موظف به پرداخت حق بیمه مطابق شرایط بیمه نامه و همچنین انجام تعهدات در پایان قرارداد بیمه است.

  شرکت بیمه شرایط پرداخت
۱ بیمه ایران پرداخت حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان به از کار افتاده
۲ بیمه پاسارگاد پرداخت حداکثر ۶۰ میلیون تومان به از کار افتاده (بعد از یکسال از عقد قرارداد)
۳ بیمه کارآفرین پرداخت ندارد
دریافت وام

امکان دریافت وام در بیمه عمر پس از دو سال فراهم است. مبلغ این وام می تواند حداکثر به میزان ۹۰ % از اندوته ریاضی بیمه عمر باشد. دریافت وام از محل بیمه عمر ایران نیازی به ضامن و طی نمودن مراحل بانکی ندارد. به طور معمول سود این وام ۴ % بیش تر از سود تضمینی بیمه عمر است.بیمه عمر ایرانبیمه عمر ایران در شرایط سخت اقتصادی

در شرایط سخت اقتصادی قیمت ها بی ثبات هستند. در این شرایط افراد در پی سرمایه گذاری در زمینه های مختلف برای حفظ ارزش سرمایه و کسب سود هستند. این نوع از سرمایه گذاری علی رغم این که ممکن است با سود زیادی همراه باشد از سوی دیگر مستلزم پذیرفتن ریسک زیاد هم می باشد. برای سرمایه گذاری در بازارهایی مانند دلار، سکه، بورس و مسکن نیاز به بهره مندی از مهارت و تجربه کافی است که همه افراد جامعه دارای این مهارت ها نمی باشند.

راهکار بیمه برای مقابله با شرایط بد اقتصادی

با توجه به شرایط موجود شرکت های بیمه اقدام به ارائه راهکارهای مختلف در جهت مقابله با افزایش قیمت ها، بروز تورم و حفظ ارزش سرمایه نموده اند. این شرکت ها طرح های بیمه ای را به صورت متنوع و منعطف از طریق نمایندگی های خود ارائه می نمایند. یکی از بیمه نامه هایی که برای مقابله با شرایط اقتصادی حاکم و همچنین ارائه پوشش های بیمه ای مناسب ارائه شده است، بیمه مان از بیمه عمر ایران می باشد. خدمات مشاوره، استعلام و صدور این بیمه نامه توسط نمایندگی بیمه ایران تهران و سایر شهرها صورت می پذیرد.

تعدیل حق بیمه عمر در شرایط بد اقتصادی

حق بیمه پرداختی در بیمه عمر ایران مطابق با ارزش پول در شرایط فعلی دریافت می گردد. در نتیجه پوشش های بیمه ای شامل هزینه های درمانی، پزشکی و … نیز با توجه به همان حق بیمه پرداخت خواهد شد. در صورتی که تورم افزایش یابد و ارزش پوی کم تر شود، ارزش حق بیمه پرداختی هم کم تر خواهد شد. در چنین شرایطی بیمه گزار می تواند در حق بیمه پرداختی تغییراتی ایجاد نماید. بیمه گزار با پرداخت حق بیمه بالاتر، سقف پوشش های مورد نظر را افزایش می دهد. این امر نگرانی از پرداخت بسیاری از هزینه ها را در شرایط بحران اقتصادی برطرف می نماید.

بیمه عمر ایران

مزایای بیمه عمر در مقایسه با سایر سرمایه گذاری ها در شرایط بد اقتصادی

بیمه نامه‌ی عمر در شرایط بد اقتصادی با گزینه های زیر به بهبود وضعیت اقتصادی مردم کمک می کند. این موارد عبارتند از:

۱- عدم نیاز به تخصص سرمایه گذار

۲- دریافت دو نوع سود تضمینی و مشارکت

۳- امکان دریافت وام بدون ضامن و وثیقه

۴- امکان سرمایه گذاری با پس اندازهای خرد

۵- امکان افزایش نرخ حق بیمه سالانه با توجه به تورم

۶- معافیت مالیاتی بیمه عمر

۷- عدم امکان مصادره توسط طلبکاران

و …بیمه عمر ایران

استثنائات بیمه عمر ایران

بیمه عمر نیز مانند سایر انواع بیمه نامه های اشخاص برخی از موارد را تحت پوشش قرار نمی دهد. این موارد با عنوان استثنائات بیمه عمر شناخته می شوند. این استثنائات در شرکت های مختلف بیمه و طرح های بیمه ای متفاوت از جمله بیمه عمر ایران است. اما موارد زیر را به عنوان اصول کلی می توان ذکر کرد :

۱- عواقب ناشی از خودکشی و یا اقدام به خودکشی

* مورد مربوط به خودکشی و یا اقدام به آن معمولا بری دوسال اول بیمه نامه عمر در نظر گرفته می شود. البته در برخی از کشورها این زمان یک و یا سه سال نیز در نظر گرقته شده است.

۲- صدماتی که به صورت عمدی به بدن وارد می شود.

۳- خسارات و صدمات ناشی از مصرف نوشیدنی های الکلی و مست بودن

۴- خسارات و صدمات ناشی از مصرف مواد مخدرو یا محرک

۵- فوت شخص بیمه شده بر اثر بروز حادثه به صورت عمدی

۶- بروز خسارت بر اثر هرگونه اقدام تروریستی، جنگ،شورش، آشوب، بلوا، انقلاب و انفجار

۷- بروز خسارت بر اثر زلزله، طوفان و سیل

۸- خسارات و صدمات ناشی از اعمال مجرمانه

۹- مواردی از قبیل دیسک کمر و فتق مربوط به شخص بیمه شده

۱۰- فوت بیمه شده بر اثر شرکت در مسابقات سرعت، پروازهای اکتشافی، آکروباتی و …

بیمه عمر ایران

نکته :

در صورتی که بیمه گر و بیمه گزار توافقی غیر از موارد استثناءذکر شده داشته باشند، مبنای رداخ توافق آن ها در نظر گرفته خواهد شد.

نکته :

در موارد ذکر شده، بیمه گر موظف به پرداخت سرمایه بیمه نامه عمر ( اندوخته ریاضی بیمه نامه) خواهد بود. اما بیمه گر در خصوص جبران خسارت تعهدی نخواهد داشت.

استثنائات بیمه عمر ایران

۱- فوت بیمه گزار در سه سال اول بیمه نامه عمر ایران و یا برقراری مجدد آن بر اثر خودکشی و یا اقدام به خودکشی

* اگر وارثین قانونی بیمه شده اثبات نمایند که خودکشی و یا اقدام به آن به صورت غیر ارادی بوده است، می توانند خسارت دریافت نمایند.

۲- اگر ثابت شود ذی نفع بیمه نامه عمر مسبب مرگ شخص بیمه شده است، فقط اندوخته ریاضی بیمه نامه به سایر ذی نفعان و یا ورثه‌ی قانونی بیمه شده تعلق خواهد گرفت.

بیمه عمر ایران


تفاوت سرمایه گذاری با خرید بیمه عمر ایران و سرمایه گذاری در بانک

به جرات می توان اظهار داشت از بهترین روش های سرمایه گذاری بلند مدت، خرید بیمه عمر ایران است. سرمایه گذاری در بانک و خرید بیمه عمر ایران تفاوت هایی با یکدیگر دارند. خرید بیمه عمر به عنوان یک پلن اقتصادی بلند مدت در مقایسه با سرمایه گذاری در بانک مزایای فراوانی دارد. در ذیل به تفاوت های این دو روش سرمایه گذاری بلند مدت اشاره خواهد شد:

بیمه عمر ایران

تفاوت های اصلی بیمه عمر ایران و سپرده بانکی سایر تفاوت های بیمه عمر ایران و سپرده بانکی

۱- در نگاه اول برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، سپرده های بانکی جذاب به نظر می رسند. برای سپرده بانکی در ابتدا باید مبلغ قابل توجهی را در اختصاص داد تا سود آن چشم گیر باشد. این در حالی است که با پرداخت اولین حق بیمه، بیمه گزار تحت پوشش بیمه عمر ایران قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند می گردد.

۲- در بیمه عمر ایران امکان برداشت اندوخته وجود دارد. به این صورت که ۹۰ درصد از اندوخته ریاضی به عنوان وام به بیمه گذار پرداخت می گردد. این در حالی است که با دریافت وام تغییری در تعهدات و پوشش های بیمه نامه ایجاد نمی شود. لازم به ذکر است برای دریافت این وام نیازی به ضامن و وثیقه نمی باشد. از سوی دیگر در سپرده های بانکی، امکان برداشت پول سرمایه گذاری شده تا پایان مدت قرارداد وجود ندارد.

۳- در سپرده گذاری بانکی روند سوددهی در بلند مدت متغیر است. امکان کاهش یا افزایش میزان سود بانکی در بلند مدت وجود دارد. اما در بیمه عمر ایران این چنین نیست. نرخ سود سرمایه گذاری ثابت است. و نرخ سود مشارکت نیز رقم قابل توجهی است. در نتیجه سوددهی بیمه عمر در بلند مدت مطمئن تر است.

سایر تفاوت های بیمه عمر ایران و سپرده بانکی

۴- یک نکته مهم در رابطه با سرمایه گذاری حق برداشت طلبکاران است. در صورت از کار افتادگی صاحب سرمایه یا بروز هر مشکل دیگری، حق برداشت طلبکاران مطرح می شود. در سپرده بانکی این حق برای طلبکاران محفوظ است. در حالی که بیمه عمر ایران چنین شرایطی ندارد. و برداشت از سرمایه‌ی آن برای طلبکاران میسر نمی باشد.

۵- بیمه عمر ایران علاوه بر پس انداز جنبه‌ی دیگری نیز دارد. این بیمه نامه پوشش های بیمه ای مناسبی نیز ارائه می نماید. این پوشش ها شامل از کار افتادگی نیز می باشد. در صورت از کارافتادگی، بیمه گزار از پزداخت حق بیمه معاف می گردد. این در حالی است که تعهدات بیمه نامه همچنان برقرار است. اما در سپرده بانکی با از کارافتادگی روند پس انداز متوقف می شود.

۶- و …

بیمه عمر ایران تهرانبیمه عمر ایران

بیمه عمراز انواع بیمه های زندگی است. این بیمه نامه در کشورهای پیشرفته با استقبال زیادی همراه بوده است و سهم چشمگیری از بازار بیمه را به خود اختصاص داده است. در کشور آلمان افراد حداقل دارای یک بیمه نامه عمر هستند. استقبال از بیمه عمرایران نیز در سال های اخیر رشد روز افزونی داشته است. با این حال نیاز به ارائه اطلاعات شفاف در زمینه‌ی بیمه عمر به مردم  احساس می شود. اطلاعت دقیق و مشاوره بیمه ای ازطریق نمایندگی بیمه ایران تهران و سایر شهرها به بیمه گزاران ارائه می گردد.

بیمه عمر

اصطلاحات بیمه عمر ایران

اصطلاحات پرکاربرد بیمه نامه عمر شامل موارد زیر می باشد:

بیمه گر: همان شرکت بیمه ای است که قرارداد بیمه را انجام می دهد.

بیمه گزار: شخصی (حقیقی یا حقوقی) که بیمه نامه را خریده است. پرداخت حق بیمه و اقساط آن به عهده بیمه گزار می باشد.

بیمه شده : بیمه شده شخصی است که تحت پوشش بیمه ای قرار می گرید و بیمه نامه به اسم ایشان است.

ذی نفع : شخصی است که در صورت فوت بیمه شده، سرمایه بیمه عمر به ایشان تعلق می گیرد.

سرمایه حادثه : میزان سرمایه ای که با فوت بیمه شده بر اثر حادثه به ذی نفع پرداخت می گردد.

سرمایه عمر: میزان سرمایه ای که با فوت بیمه شده  به ذی نفع پرداخت می گردد

مدت قرارداد : مدت زمانی که بیمه شده تحت پوشش بیمه عمر است و بیمه گزار ملزم به پرداخت حق بیمه می باشد.

میزان افزایش سالانه حق بیمه : برای از بین بردن اثر تورم و حفظ ارزش سرمایه بیمه نامه، سالانه درصدی به میزان حق بیمه افزوده می شود.

ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر : این ضریب بر حق بیمه‌ی ماهانه اعمال می گردد و تعیین کننده سرمایه بیمه عمر است.

نکته :

برخی از اصطلاحات در بیمه نامه های مختلف یکسان است. اما درشرایط عمومی آن ها اصطلاحات مربوط به خودشان شرح داده شده است. برخی از بیمه نامه ها با شرایط عمومی منتشر شده توسط بیمه مرکزی عبارتند از:

بیمه ثالث ایران

بیمه بدنه

بیمه مسافرتی ایران

بیمه آتش سوزی ایران

بیمه مسئولیت ایران

بیمه عمر

انواع بیمه عمر ایران

بیمه نامه‌ی عمر در طرح های مختلفی ارائه می شود. این طرح ها بسیار منعطف با شرایط بیمه گزار می باشند. طرح های کلی این بیمه نامه به شرح ذیل است :

بیمه عمر و سرمایه گذاری

در واقع اصلی ترین نوع بیمه نامه‌ی عمر است.بیمه گزار تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد. ایشان با پرداخت حق بیمه، سرمایه ای را با سود تعلق گرفته به آن، در طول سالیان ذخیره می کند.

بیمه عمر مانده بدهکار

شرکت بیمه اقساط بانک را بدون کسر از ارث باقیمانده از بیمه شده پرداخت می نماید. البته اقساط معوقه شامل این بیمه نامه نمی شود.

بیمه عمرساده و زمانی

صرفا در صورت فوت بیمه شده در بازه زمانی بیمه نامه، سرمایه فوت به ذی نفع پرداخت خواهد شد. در صورتی که بیمه شده در مدت بیمه نامه فوت نکند، شرکت بیمه پرداختی نخواهد داشت.

بیمه تمام عمر

علاوه بر پوشش های بیمه ای، سرمایه فوت به ذی نفعان پرداخت خواهد شد.

مزایای بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران علاوه بر ارائه پوشش های بیمه ای بی نظیر در بخش سرمایه گذاری نیز مزایایی را به بیمه گزاران خود ارائه می دهد. حق بیمه پرداختی بیمه گزار پس از کسر هزینه های کارمزد و هزینه صدور پس انداز شده و سود قابل توجهی به آن تعلق می گیرد. مزایای بیمه عمر ایران به صورت مختصر عبارت است از :

۱- دریافت سود تضمینی

۲- دریافت سود مشارکت

۳- امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن، چک، سفته و وثیقه در کوتاه ترین زمان ممکن

۴- معافیت مالیاتی

۵- فوت بر اثر حادثه

۶- فوت به هر علت

۷- بیماری های خاص و صعب العلاج

۸- دریافت هزینه های پزشکی حادثه

۹- از کار افتادگی و نقص عضو

و…

بیمه عمر

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 8 Average: 5]

  

 

 

 

 

 

 

 

 


error: Content is protected !!
کارشناس بیمه
مشاوره فوری در واتس آپ