Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا ، یکی دیگر از زیر مجموعه های بیمه مسئولیت ایران می باشد.خسارت های مالی و جانی که به دلیل عدم ایمنی و وجود عیب و نقص درکالاهای تولید و عرضه شده به اشخاص ثالث و مصرف کنندگان کالا وارد می آید را جبران می نماید.

امروزه با توجه به عرصه  گسترده تولید کالای مختلف  و تنوع محصولات کارخانجات تولیدی ، رقابت شدیدی بین تولیدکنندگان کالا ایجاد شده است . زیرا در این بازار رقابتی ، کیفیت کالای تولید شده یکی از مهمترین فاکتورهای جلب و حفظ مشتری می باشد. و تمامی تولیدکنندگان تلاش می کنند با کمک تمام امکانات موجود و تا حد توان خود محصولی را با بهترین کیفیت به دست مشتری برسانند.

اما با وجود همه نظارت ها ممکن است یک محصول تولید شده به دلیل نقص و یا ناکارآمدی ، موجب زیان جانی یا مالی خریدار و یا مصرف کننده گردد. به همین خاطر خریدار با شکایت از تولید کننده ، خواستار جبران خسارتهای وارده می شود. که در این شرایط بیمه مسئولیت ایران ازطریق بیمه نامه مسئولیت تولیدکنندگان جبران خسارت وارده را تقبل خواهد کرد.

 

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا

خسارتهای مالی ناشی از کالاهای تولید شده

در بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا بیمه ایران ، خسارتهای مالی ناشی از کالاهای تولید شده به دو بخش تقسیم می شوند که عبارتنداز:

 1. خسارت هایی که به جز کالاهای تولید شده ، به سایر اموال وارد می آید. به طور مثال : انفجار کپسول گاز باعث آتش سوزی در محل شده و این آتش سوزی موجب وارد آمدن خسارت به اموال و ساختمان می گردد. و یا همینطور درمورد عملکرد نامطلوب عایق رطوبی که باعث وارد آمدن خسارت به اموال و ساختمان می شود.
 2. خسارت های وارد به کالای تولید شده به دلیل کیفیت نامطلوب و یا ناکارآمدی آن . مانند خسازت هزینه خرید جاروبرقی و یا اجاق گاز

انواع بیمه مسئولیت تولید کنندگان کالا

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا بیمه ایران از نظر عملکرد به سه دسته تقسیم بندی می شوند . این سه دسته شامل :

 • بیمه مسئولیت ناشی از تولید ( شرکت های گاز )

  این نوع بیمه نامه به جبران خسارت های مالی و جانی می پردازد که در نتیجه عدم ایمنی و وجود عیب و  نقص در کپسول های گاز تولید و عرضه شده ، برای مصرف کنندگان کالا و اشخاص ثالث ایجاد شده است.

 • بیمه مسئولیت ناشی از تولید ( گارانتی عایق های رطوبتی )

  این بیمه نامه جهت جبران خسارت های جانی و مالی ناشی از عدم عملکرد صحیح عایق های رطوبتی صادر می گردد.

 • بیمه مسئولیت ناشی از تولید ( تولیدکنندگان )

  این بیمه نامه به عنوان بیمه کیفیت محصول ارائه می گردد. و خسارت هایی  که بر اثر وجود عیب و نقص در کالای تولید و عرضه شده و یا عدم ایمنی کالا ، درهنگام استفاده محصولاتی مانند لوازم خانگی ، دستگاههای فیزیوتراپی ، قطعات خودرو و … برای مصرف کننده ایجاد می گردد را جبران می نماید.