بیمه سرنشین


بیمه سرنشین از پوششهای اضافی بیمه ثالث ایران می باشد . طبق تعریف بیمه نامه ، سرنشین به شخصی اطلاق می گردد که در زمان حادثه داخل اتومبیل تحت پوشش بیمه  قرار داشته باشد. برای استفاده از این بیمه مهم نیست که اتومبیل در حال حرکت باشد و یا در حال توقف .

 

بیمه سرنشین

 

تفاوت بیمه سرنشین با شخص ثالث

 اینکه بیمه سرنشین و بیمه ثالث ایران چه  تفاوتی باهم دارند و اصلاً با خرید بیمه شخص ثالث  ، دیگر چه نیازی به خرید بیمه سرنشین است . باید بگوییم که همانطور که در مورد بیمه شخص ثالث دانستیم  که اگر در حادثه رانندگی ، افراد داخل اتومبیل راننده مقصر ( بیمه شده ) آسیب ببینند ، بیمه شخص ثالث هیچ گونه تعهدی در قبال جبران خسارت های جانی و مالی در قبال مالک یا راننده مقصر ، بیمه گذار ، افراد درجه یک و تحت تکفل راننده  مقصر ندارد.و هزینه ای از محل بیمه نامه به افراد مذکور پرداخت نمی گردد.

اما شرکت بیمه ایران برای حل این مشکل بیمه سرنشین را ارائه می دهد که از پوششهای اضافی بیمه ثالث است. بیمه سرنشین همراه با بیمه شخص ثالث صادر می گردد.معمولاً تعهدات و شرایط مربوط به بیمه سرنشین همراه با بیمه نامه شخص ثالث در یک کارت بیمه عرضه می گردد. که با هزینه ای اندک می توان آن را از نمایندگی های بیمه ایران در کنار بیمه شخص ثالث تهیه نمود.

بیمه سرنشین برخلاف بیمه ثالث  خساراتی که از طرف شرکت بیمه شخص ثالث به افراد مذکور تعلق نمی گیرد، در هنگام وقوع حوادث رانندگی و تصادفات ، سرنشین های اتومبیل مورد بیمه را اعم از مالک و راننده مقصر ، اعضای خانواده و افراد تحت تکفل راننده تحت پوشش  قرار می دهد و شرکت بیمه اقدام به  پرداخت غرامت جانی و بدنی  وجبران هزینه های  مانند هزینه پزشکی ، نقص عضو و … افراد آسیب دیده داخل وسیله نقلیه مورد بیمه تا سقف تعهد میزان خسارت و تعداد سرنشین مندرج در متن بیمه نامه می نماید.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری