محاسبه نرخ بیمه بدنه

برای محاسبه نرخ بیمه بدنه فوری به یکی از روش های زیر عمل نمایید :

1- تماس با شماره زیر:

09121063949

2- ارسال پیامک به شماره زیر :

09391063949

3- استعلام آنلاین از طریق :

www.bimeiran4576.com

بیمه بدنه

بیمه بدنه اتومبیل از انواع پرطرفدار بیمه های اتومبیل است. این بیمه نامه در واقع بیمه اختیاری می باشد اما پس از بیمه ثالث محبوب ترین نوع بیمه نامه است. این محبوبیت به این دلیل است که خودرو به عنوان یکی ازسرمایه های خانوده ایرانی به حساب می آید و بیمه نامه بدنه تقریبا تمام خطرات ممکن برای آن را پوشش می دهد. پوشش های این بیمه تحت دو عنوان پوشش های اصلی که بخش جداناشدنی بیمه است و همچنین پوشش های فرعی که با توجه به شرایط بیمه گذار انتخاب می شود. در ذیل به شرح این پوشش ها خواهیم پرداخت.

نکته :

* بیمه نامه بدنه علاوه بر خودرو برای هواپیما، هلی کوپتر، کشتی، کشنده و … نیز قابل صدور می باشد.

بیمه بدنه

بیمه بدنه چه خسارت هایی را پوشش می دهد؟

بیمه بدنه نیز مانند سایر انواع بیمه نامه خطرات تحت پوشش را در دو گروه خطرات اصلی و خطرات فرعی قرار می دهد. خطرات اصلی جزء جدانشدنی بیمه نامه بدنه است در صورتی که خطرات فرعی به عنوان پوشش های تکمیلی با توجه به شرایط بیمه گزار و مورد بیمه توسط کارشناسان نمایندگی بیمه به بیمه گزار پیشنهاد می شود.

 پوشش های اصلی بیمه بدنه

این پوشش ها خسارات ناشی از خطرات اصلی را تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه جبران می نماید. پوشش های اصلی بیمه نامه بدنه عبارتند از :

1- حادثه یا تصادف با جسم ثابت یا متحرک مانند اتومبیل دیگر

2- آتش سوزی، صاعقه، انفجار، واژگونی و سقوط

3- سرقت کلی خودرو

نکته :

*  خسارات ناشی از نجات و انتقال خودرو توسط بیمه نامه بدنه قابل جبران است.

* خسارات باطری و لاستیک خودرو به میزان 50 % معادل نو آن پرداخت می گردد.

بیمه بدنه

پوشش های فرعی بیمه بدنه

خطرات فرعی با پرداخت اندک حق بیمه بیشتر تحت پوشش بیمه نامه بدنه قرار می گیرد و میزان ریسک را در زمان بروز حوادث ناگهانی بسیار کاهش می دهد. پوشش های فرعی قابل ارائه در این بیمه نامه عبارتند از :

1- بلایای طبیعی

2- سرقت جزئی (سرقت درجای قطعات خودرو)

3- ترانزیت

4- نوسانات قیمت خودرو در بازار

5- خسارات ناشی از رنگ، مواد اسیدی و شیمیایی

6- استفاده خودرو در مسابقات اتومبیلرانی

7- خسارات ناشی از حمل مواد اشتعال زا برای خودروهای مخصوص حمل این مواد

8- شکست شیشه

9- هزینه های ناشی از عدم امکان استفاده از خودرو

10- حذف فرانشیز

11- خسارات ناشی از کشیدن میخ روی بدنه خودرو

نکته :

پوشش فرعی کشیدن میخ روی بدنه خودرو فقط توسط شرکت بیمه ایران و از طریق شعب ونمایندگی بیمه ایران تهران و سایرشهرها ارائه می گردد.

بیمه بدنه

بیمه بدنه چه خسارت هایی را پوشش نمی دهد؟

پوشش های بیمه ای در تمامی بیمه نامه ها دارای محدودیت هایی از جانب نهادهای قانون گذار و ناظر بر فعالیت شرکت های بیمه است. بیمه‌ی بدنه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شامل موارد غر قابل پوشش می باشد. این استثنائات خسارت های ناشی از موارد زیر را شامل می شود :

1- جنگ، شورش، اعتصاب و حمله

2- عمد بیمه گزار،راننده و یا ذی النفع

3- فرار از پلیس (در صورتی که خودرو تصرف شده باشد خسارت آن پرداخت می گردد.)

4- بکسل و حمل باربیش از حد

5- راننده بدون گواهینامه، با گواهینامه ناهماهنگ با خودرو، گواهینامه باطل شده

6- انفجار هسته ای

7- مصرف مواد روان گردان، مخدر، مشروبات الکی

بیمه بدنه

تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه

بیمه نامه نیز مانند هر قرارداد دیگری دارای کارفرما و پیمانکار است. در قراردادهای بیمه ای کارفرما بیمه گزار و پیمانکار بیمه گر نامیده می شوند و هرکدام از طرفین دارای تعهداتی هستند. تعهدات بیمه گر بر اساس بیمه نامه، پوشش ها و شرایط فوق الذکر توضیح داده شد. بیمه گزار بیمه بدنه نیز ملزم به رعایت اصولی به شرح ذیل می باشد:

1- پرداخت به موقع مبلغ حق بیمه

2- رعایت اصل حسن نیت

3- اعلام تشدید خطر( مثلا تغییر کاربری خودرو)

4- اعلام بروز خسارت ظرف مدت 5 روز کاری

5- عدم ارائه اظهارات غیر واقعی به قصد فریب بیمه گر

6- اجتناب از بروز حادثه و توسعه خسارت وارده

7- اجتناب ازجابجایی خودرو

8- عدم تعمیر خودرو پیش از هماهمنگی با بیمه گر

بیمه بدنه

پرداخت خسارت بیمه بدنه به چه صورت است؟

خسارت های پرداختی در بیمه بدنه به دو بخش خسارت کلی و جزئی تقسیم می شود. میزان خسارت پرداختی در این بیمه نامه توسط بیمه گر مشخص می شود و در صورت عدم رضایت بیمه گزار موضوع از طریق داوری و نهایتا رای دادگاه حل و فصل می گردد.

خسارت کلی بیمه بدنه

خسارت کلی به نوعی از خسارت اطلاق می گردد که در آن خودرو به سرقت رفته و تا 60 روز بعد پیدا نگردد و یا این که هزینه تعویض و یا تعمیر قطعات خودرو از سه چهارم قیمت روزحادثه بیشتر باشد.

* پس از پرداخت خسارت کلی به بیمه گزار، بیمه نامه به خودی خود اتمام می یابد و در صورتی که مدت بیمه نامه بیش از یک سال باشد، مابقی حق بیمه به بیمه گزار یا ذی النفعان بیمه استرداد می گردد.

* در صورتی که تا یک سال پس از سرقت، خودرو پیدا شود، بیمه گر موظف است که سهم بیمه گزار را با توجه به درصدی که از خسارت ایشان کم نموده، پرداخت نماید.

* در زمان پرداخت خسارت کلی در بیمه‌ی بدنه کسورات و ارزش بازیافتی از مبلغ خسارت کسرشده و هزینه های حمل و نجات به این مبلغ اضافه می گردد. نهایتا مبلغ پرداختی از سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه نباید بیشتر شود.

بیمه بدنه

خسارت جزئی بیمه بدنه

در بیمه‌ی بدنه هر خسارتی که جزء خسارات کلی نباشد، خسارت فرعی به حساب می آید.خسارت فرعی بر اساس موارد زیر تعیین می گردد:

1- قیمت روز لوازم تویضی ( البته با کسر فرانشیز و استهاک)

*استهلاک از سال پنج تولید خودرو شروع می شود.

2-هزینه تعمیر خودرو

3- میزان دستمزد تعمیرکار

4- هزینه نجات

5- هزینه حمل

بیمه بدنه

تخفیفات بیمه بدنه

بیمه‌ی بدنه در شرکت بیمه ایران مانند انواع بیمه نامه های این شرکت از جمله بیمه ثالث ایران، بیمه بدنه ایران، بیمه مسئولیت ایران، بیمه آتش سوزی ایران، بیمه عمر ایران و … دارای تخفیفات ویژه ای است. این تخفیفات از طریق شعب و نمایندگی بیمه ایران تهران و شهرهای دیگر اعلام ودرمحاسبه حق بیمه لحاظ شده می گردد. تخفیفات قابل ارائه در بیمه بدنه به شرح ذیل می باشد :

1- خودرو صفر کیلومتر

2- خودرو وارداتی

3- سابقه عدم خسارت بیمه بدنه

4- هیئت علمی

5- منطقه آزاد

6- ایثارگری

7- دارندگان بیمه ثالث، بیمه عمر و حساب بلند مدت

و ….

بیمه بدنه

استعلام قیمت بیمه بدنه

استعلام نرخ بیمه نامه بدنه در شرکت های مختلف بیمه به صورت حضوری و آنلاین صورت می پذیرد. در شرکت بیمه ایران نیز این امکان از طریق وب سایت رسمی آن و همچنین نمایندگی رسمی بیمه ایران در تهران و شهرهای مختلف ایران فراهم شده است. نمایندگی بیمه ایران شمال تهران، نمایندگی بیمه ایران تهران جنوب، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران، نمایندگی بیمه ایران تهران غرب، نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین به بیمه گزاران خدمات مشاوره و استعلام نرخ بیمه نامه را ارائه می دهند.

بیمه بدنه

الحاقیه های بیمه بدنه

الحاقیه برای اصلاح اشتباهات و یا ایجاد تغییر در شرایط  بیمه نامه بدنه صادر می گردد. الحاقیه توسط شعب و نمایندگی بیمه ایران تهران و سایر شهرها صادر می گردد.  نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران، نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران، نمایندگی بیمه ایران شمال تهران و … در تمامی مناطق تهران صدور الحاقیه را برعهده دارند. الحاقیه های بیمه بدنه ایران عبارتند از :

1- الحاقیه اصلاح شماره شاسی

این الحاقیه برای اتغییر و اصلاح شماره شاسی در بیمه نامه بدنه  صادر می گردد. شماره شاسی از مواردی است که حتما باید دربیمه بدنه به درستی ذکر گردد.

2- الحاقیه اصلاح ظرفیت

این الحاقیه به دو صورت برگشتی و یا اضافی می باشد. تغییر ظرفیت با تغییر حق بیمه همراه است لذا در صورت کاهش حق بیمه مبلغ مازاد به بیمه گزارعودت داده شده و الحاقیه برگشتی صادر می گردد. در صورت افزایش حق بیمه پس از اصلاح ظرفیت در بیمه بدنه اختلاف مبلغ حق بیمه از بیمه گزار دریافت می گردد و الحاقیه اضافی صادر خواهد گشت.

3- الحاقیه اعتبار بیمه نامه

این الحاقیه صرفا اصلاحی است و در صورت درج اشتباه تاریخ اعتبار دربیمه نامه بدنه این الحاقیه برای اصلاح آن صادر می گردد.

4- الحاقیه تغییر(اصلاح) سیلندر

این الحاقیه نیز از انواع اصلاحی است. تغییر تعداد سیلندر با تغییر حق بیمه‌ی بدنه همراه است. پس از مشخص شدن اختلاف حق بیمه اولیه و حق بیمه اصلاح شده الحاقیه تغییر سیلندر به صورت برگشتی یا اضافی صادر می گردد.

5- الحاقیه جایگزینی خودروی مورد بیمه

بیمه گزار پیش از اتمام بیمه نامه بدنه می تواند بیمه نامه را به خودروی جدید خود منتقل نماید. شرط لازم در این مورد، مشابه بودن هر دو خودرو از نظر تعداد سیلندر است. در این شرایط  نیز حق بیمه بدنه به وسیله الحاقی برگشتی یا اضافی تعیین تکلیف می شود.

6- الحاقیه تغییر ارزش خودروی مورد بیمه

در صورتی که ارزش خودروی مورد بیمه در بیمه نامه بدنه اشتباه درج شده باشد و یا کاهش یا افزایش داشته باشد این الحاقیه به دو صورت برگشتی یا اضافی صادر می گردد.

7- الحاقیه تغییر نام

پس از فروش خودرو، معمولا بیمه بدنه به مالک جدید منتقل می گردد. این الحاقیه بیمه نامه بدنه را به نام مالک جدید خودرو تغییر داده، شماره شهربانی و … نیز دچار تغییر می شود.

8- الحاقیه تغییر کاربری

تغییر کاربری خودرو با کاهش یا افزایش ریسک و در نتیجه حق بیمه همراه است لذا این احاقی نیز به صورت برگشتی با بازگرداندن مازاد حق بیمه و یا اضافی با دریافت کسری حق بیمه از بیمه گزار صادر می گردد.

9- الحاقیه ابطال بیمه نامه

در صورت از بین رفتن خودروی مورد بیمه و یا پیش آمدن شرایط خاص دیگری بیمه نامه می تواند از طرف بیمه گر و یا بیمه گزار فسخ گردد. در این صورت الحاقیه ابطال بیمه نامه بدنه صادر می گردد.

10- الحاقیه پوشش های تکمیلی

پس از صدور بیمه نامه پوشش های تکمیلی قابلیت کاسته و یا افزوده شدن طبق درخواست بیمه گزار را دارند. این الحاقیه پس از تعیین حق بیمه برگشتی و اضافی صادر می گردد.

11- الحاقیه تخفیف عدم خسارت

اگر سال های عدم خسارت بیمه بدنه به درستی در بیمه نامه لحاظ نشده باشد. این الحاقیه صادر گشته و حق بیمه مازاد به بیمه گزار بازگردانده می شود.

بیمه بدنهبه این مقاله امتیاز دهید و ما را در ارائه خدمات بهتر یاری دهید.

به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 29 Average: 4.7]

 

 

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه ایران

برای استعلام بیمه بدنه بیمه ایران به لینک زیر مراجعه نمایید.

کلمات کلیدی :

بیمه بدنه دانا – بیمه بدنه البرز – بیمه بدنه پارسیان – بیمه بدنه سایپا – بیمه بدنه البرز – بیمه بدنه کوثر – محاسبه بیمه بدنه پاسارگاد – محاسبه بیمه بدنه البرز – محاسبه بیمه بدنه پارسیان – محاسبه بیمه بدنه آسیا – محاسبه بیمه بدنه دانا – محاسبه بیمه بدنه آسیا – محاسبه آنلاین بیمه بدنه ملت – محاصبه بیمه بدنه پاسارگاد –  نمایندگی بیمه البرز – استعلام نرخ بیمه ثالث پاسارگاد – فرم پیشنهاد بیمه پاسارگاد -شرایط بیمه بدنه پاسارگاد – نمایندگی بیمه بدنه پاسارگاد – جدول حق بیمه شخص ثالث بیمه پاسارگاد – تعهدات بیمه بدنه پاسارگاد –
سوالات خود را در این بخش مطرح کنید. سوالات شما توسط کارشناسان بررسی و پاسخ آن در همین بخش ضمیمه می‌گردد.
***پوشش های اصلی بیمه‌نامه بدنه شامل چه مواردی است؟

بیمه بدنه

پوشش های اصلی بیمه بدنه

این پوشش ها جزء جدانشدنی بیمه نامه بدنه است. پوشش های اصلی بیمه بدنه در سه گروه اصلی ارائه می شوند:

1- آتش سوزی : خسارات ناشی از خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه

2- حادثه : خسارات ناشی از خطرات تصادف، تصادم، واژگونی و سقوط

3- سرقت : سرقت کلی مورد بیمه و پیدا نشدن آن پس از 60 روز

 

 

***مفهوم فرانشیز در بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه

فرانشیز بیمه بدنه

مفهوم فرانشیز در بیمه نامه بدنه بخشی از خسارت است که بیمه گر پرداخت آن را به عهده نمی گیرد. بیمه گزار ملزم به جبران آن بخش از خسارت است. میزان فرانشیز بیمه نامه بدنه در شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت است. البته در بعضی از این شرکت ها بیمه گزار با بهره مندی از پوشش حذف فرانشیز می تواند از این بخش از خسارت را نیز به بیمه گر واگذار نماید. به عنوان مثال فرانشیز سرقت کلی در بیمه بدنه ایران 20 % است. مفهوم آن این است که در صورت سرقت کلی خودروی مورد بیمه 80% از ارزش خودرو توسط شرکت بیمه به بیمه گزار پرداخت می گردد.

***عوامل موثر در استعلام قیمت بیمه نامه بدنه چیست؟

بیمه بدنه

عوامل موثر در استعلام قیمت بیمه بدنه

قیمت بیمه نامه یا همان میزان حق بیمه در بیمه نامه بدنه در ابتدا بر اساس ارزش و سال تولید خودرو به صورت پایه تعیین می شود. سپس با توجه به پوشش های تکمیلی و تخفیف های در نظر گرفته شده نرخ نهایی بیمه نامه اعلام می گردد. عوامل تاثیرگزار در قیمت بیمه نامه بدنه به ترتیب زیر است:

1- ارزش خودروی مورد بیمه

2- سال تولید خودروی ورد بیمه

3- پوشش های تکمیلی انتخابی توسط بیمه گزار

4- تخفیفات ویژه شرکت های بیمه

 

***تخفیف گروهی بیمه نامه بدنه شامل چه کسانی می شود؟

بیمه بدنه

تخفیف گروهی بیمه بدنه

تخفیف گروهی بیمه نامه بدنه به بیمه گزارانی تعلق می گیرد که بیش از 100 دستگاه خودرو را جهت اخذ بیمه نامه بدنه معرفی نمایند. میزان تخفیف گروهی در شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت است. به عنوان مثال تخفیف گروهی بیمه بدنه ایران تا سقف 20 % می باشد.

***تخفیف اعضاء هیئت علمی در بیمه بدنه چند درصد است؟

بیمه بدنه

تخفیف اعضاء هیدت علمی بیمه بدنه

این تخفیف بیمه نامه بدنه صرفا برای یک دستگاه  خودروی متعلق به اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یا افراد درجه 1 خانواده ایشان لحاظ می گردد. به عنوان نمونه میزان این تخفیف در بیمه بدنه ایران 20 % است و نیاز به معرفی نامه دارد.

 

***بیمه نامه بدنه المثنی چیست؟

بیمه بدنه

بیمه بدنه المثنی

در صورت مفقود شدن اصل بیمه نامه بدنه بیمه گزار باید مراتب را سریعا به بیمه گر اطلاع دهد. سپس شرکت بیمه پس از انجام بررسی های لازم، بیمه بدنه المثنی صادر می کند.

نکته :

1- با صدور المثنی برای بیمه نامه بدنه، بیمه نامه قبلی خود به خود باطل خواهد شد.

2- کلیه تخفیفات به بیمه نامه بدنه المثنی منتقل می گردد.

*** مدارک لازم خسارت بیمه بدنه بدون کروکی چیست؟

بیمه بدنه

خسارت بیمه بدنه بدون کروکی

مدارک لازم جهت دریافت خسارت ازمحل بیمه نامه بدنه بدون کروکی به شرح ذیل می باشد :

1- اصل و تصویر بیمه نامه بدنه

2- اصل و تصویر بیمه ثالث

3- اصل و تصویر کارت خودرو

4- اصل و تصویر سند خودرو

5- بازدید کارشناس بیمه از خودرو

*** الحاقیه بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه

الحاقیه بیمه بدنه

الحاقیه بیمه سندی است که تغییرات ایجاد شده در شرایط بیمه نامه یا موضوع بیمه را مشخص می کند. الحاقیه بیمه نامه بدنه هنگامی صادر می گردد که ارزش خودرو ، نسبت به زمان صدور بیمه نامه ، افزایش قابل توجهی داشته باشد.

*** آیا می توان بیمه بدنه را به خودروی جدید انتقال داد؟

بیمه بدنه

انتقال بیمه بدنه به خودرو جدید

بیمه نامه بدنه متعلق به شخص است و قابل انتقال به خودروی جدید می باشد.اما باید به این نکته توجه داشت که نهایتاً تا سه ماه پس از انقضای بیمه نامه بدنه ، تخفیفات به خودروی جدید قابل انتقال می باشد.

 

*** شرایط استفاده از بیمه بدنه برای خودروهای دوگانه سوز به چه صورت می باشد؟

بیمه بدنه

بیمه بدنه برای خودروهای دوگانه سوز

یکی ضروری ترین بیمه نامه ها برای خودروهای دوگانه سوز ، بیمه نامه بدنه می باشد. زیرا خسارت های ناشی از آتش سوزی و انفجار از خطرات اصلی پوشش بیمه بدنه می باشند.

نکته ای که باید در مورد خودروهای دوگانه سوز توجه داشت این است که حتماً برای اقدام به دوگانه سوز کردن خودروها از طریق مراکز معتبر انجام گردد. زیرا تنها در این صورت است که در مواقع بروز حوداث و آتش سوزی می توان از بیمه بدنه استفاده کرد.

 

 

 

*** آیا بیمه نامه بدنه خسارت های تصادف در خارج از کشور را تحت پوشش قرار می دهد؟

بیمه بدنه

بیمه بدنه در خارج از کشور

خیر ، بیمه نامه بدنه تنها در داخل کشور معتبر است و چنانچه بیمه گزار قصد سفر به خارج از کشور با خودروی خود دارد ، می تواند پوشش ترانزیت را خریداری نماید.

 

 

 

*** بیمه بدنه چه خطراتی را پوشش می دهد؟

بیمه بدنه

پوشش های بیمه بدنه

پوشش های بیمه نامه بدنه به دو صورت ارائه می شود. این پوشش ها شامل خطرات اصلی و فرعی هستند. خطرات اصلی به وسیله پوشش های اصلی بیمه بدنه تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرند. پوشش های اصلی جزء جدانشدنی بیمه نامه بدنه هستند. خطرات فرعی نیز با پوشش های فرعی بیمه می شوند. پوشش های فرعی با راهنمایی بیمه گر و انتخاب بیمه گزار تعیین می شود.

 

 

*** پوشش های تکمیلی بیمه نامه بدنه چه خطراتی را پوشش می دهد؟

بیمه بدنه

پوشش های تکمیلی بیمه بدنه

بهره مندی از پوشش های تکمیلی بیمه برای این بیمه نامه اجباری نیست. اما با توجه به خطراتی که وجود دارد بهتر است از پوشش های تکمیل مناسب بهره برد. همچنین بهتر است بیمه گزار برای انتخاب پوشش ها ازکارشناسان بیمه ای  مشاوره بگیرد. پوشش های تکمیلی بیمه نامه بدنه عبارتند از :

1- بلایای طبیعی

2- نوسانات قیمت در بازار

3- سرقت درجا

4- غرامت ایام تعمیرات

5- ترانزیت ( خارج از کش.ر)

6- شکست شیشه

7- کشیده شدن میخ و خط و خش

8- حذف فرانشیز

9- پاشیده شدن مواد شیمیایی، رنگ و اسید

و …

 

*** چگونه استعلام بیمه‌ی بدنه را اخذ کنیم؟

بیمه بدنه

استعلام بیمه بدنه

در گذشته استعلام صحت بیمه نامه بدنه امری زمان بر بود و افراد با مراجعه به مراکز راهنمایی رانندگی و یا پلیس 10+ و صرف زمان طولانی می توانستند استعلام بیمه بدنه را اخذ نمایند. امروزه علاوه بر روش حضوری امکان دریافت مشاوره، استعلام صحت، استعلام قیمت و صدور بیمه نامه به صورت آنلاین وجود دارد.

استعلام قیمت بیمه بدنه

بیمه بدنه ایران

***تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه چقدر است ؟

بیمه بدنه

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

میزان این تخفیف در محاسبه بیمه نامه بدنه بر اساس سال های عدم خسارت خودروی مورد بیمه مشخص می شود. از 25 – 60 % به شرح ذیل می باشد :

سال های عدم خسارت درصد تخفیف
یک سال 25
دو سال 35
سه سال 45
چهار سال و بیشتر 60
*** تخفیف صفر کیلومتر بیمه نامه بدنه چقدر است؟

بیمه بدنه

تخفیف صفر کیلومتر بیمه بدنه

در بخش بیمه های بدنه شرکت های بیمه خودروی صفر کیلومتر به خودرویی گفته می شود که کمتر از یک ماه از تحویل خودرو از کارخانه یا مبادی ورودی قانونی گذشته باشد. درصد تخفیف صفر کیلومتر درنظر گرفته شده در بیمه بدنه ایران 20 % است.

*** مدارک لازم برای صدور بیمه نامه بدنه چیست؟

بیمه بدنه

مدارک لازم صدور بیمه بدنه

1- کارت خودرو / سند خودرو

2- کارت ملی

3- اصل بیمه نامه سال قبل ( در صورت وجود سابقه بیمه نامه بدنه )

4- رویت خودرو توسط کارشناس بیمه بدنه ایران

5- تکمیل فرم پیشنهاد بیمه نامه بدنه توسط بیمه گزار

*** چگونه بیمه بدنه قسطی بخریم؟

بیمه بدنه

خرید بیمه بدنه قسطی

اگر چه خرید نقدی بیمه نامه بدنه شامل 10 % تخفیف می شود اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود پرداخت حق بیمه به صورت نقد برای بسیاری از بیمه گزاران دشوار است. لذا شرکت های بیمه اقدام به تقسیط حق بیمه‌ی بیمه نامه بدنه نمودند. به عنوان مثال شرکت بیمه ایران شرایط ذیل را برای خرید قسطی بیمه بدنه ایران در نظر گرفته است:

پرداخت اولیه شامل 30%  حق بیمه

پرداخت مابی حق بیمه به صورت اقساط ماهانه در طول 8- 4 ماه

خرید بیمه بدنه ایران قسطی

نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران :

09121063949

09391063949

021-88177155

*** آیا بیمه نامه بدنه شامل تعمیرات خودرو می شود؟

بیمه بدنه

تعمیرات خودرو ناشی از استهلاک

شرکت بیمه تنها خساراتی را به بیمه گزار پرداخت می کند که در اثر حادثه ای رخ داده باشد . و هزینه های تعمیرات وسایل نقلیه در اثر مرور زمان یا کارکرد زیاد و فرسودگی شامل بیمه نامه بدنه نمی شوند.

*** شرایط جبران خسارت های خودروهای تحت رهن چگونه است ؟

بیمه بدنه

قانون خودروهای مرتهن در بیمه بدنه

بسیاری از افراد خودروهای خود را با وام بانکی خریداری می کنند ، بنابراین خودروی آنها تا به پایان نرسیدن اقساط پرداختی ، در رهن بانک قرار می گیرد و این بدان معناست بانک نیز تا تمام نشدن اقساط در مالکیت خودرو سهمی دارد. حال چنانچه در مدتی که خودرو در رهن بانک است دچار حادثه گردد شرکت بیمه موظف است در هنگام پرداخت خسارت وارده ، سهم بانک را نیز در نظر بگیرد.

*** میزان خسارت بیمه سرقت لوازم خودرو بر چه اساسی تعیین می گردد؟

بیمه بدنه

بیمه سرقت لوازم وسیله نقلیه

بیمه سرقت لوازم وسیله نقلیه یکی از پوشش های بیمه نامه بدنه می باشد و عبارت است از سرقت تجهیزات و قطعات اصلی وسیله نقلیه که موارد آن در شرایط مخصوص بیمه نامه درج شده است.

برای سرقت لوازم خودرو ، شرکت بیمه حداکثر سقفی که بدین منظور در نظر می گیرد 20 درصد از ارزش خودرو در مدت یک سال اعتبار بیمه نامه بدنه می باشد.

*** آیا سرقت ECU شامل بیمه بدنه می باشد؟

بیمه بدنه

سرقت ECU و بیمه بدنه

باید بگوییم بله سرقت ECU  یکی از پوشش های جانبی بیمه نامه بدنه است.ECU یا همان کامپیوتر خودرو یکی از مهمترین قطعات الکترونیکی ، در واقع مغز متفکر در خودروهای انژکتوری است که نقش کنترل و هدایت این گونه خودروها را بر عهده دارد . ECU با کنترل و بررسی شرایط خودرو از طریق اطلاعاتی که از سنسورهای مختلف به آن ارسال می گردد، عملکرد خودرو را در مصرف سوخت و رعایت استاندارهای آلایندگی هوا بهبود می بخشد. اما مسئله مهمی که در مورد ECU  وجود دارد این است که این وسیله  ، به راحتی قابل سرقت می باشد و سارقان با سرقت ECU خودروها ، درآمد قابل توجهی را به دست می آورند از آنجا که سرقت این قطعه در خودروها به راحتی صورت می گیرد . برای جبران چینین خسارتی ، بهترین چاره دریافت خسارت از طریق بیمه بدنه می باشد.

 

*** کدام خودروها قابلیت تحت پوشش قرارگرفتن بیمه بدنه را دارا هستند؟

بیمه بدنه

خودروها با قابلیت تحت پوشش قرار گرفتن بیمه بدنه

خودروهایی قابلیت تحت پوشش قرار گرفتن به وسیله بیمه نامه بدنه را دارا هستند که سال ساخت و تولید آنها از 10 سال تجاوز نکرده باشد. البته تبصره ای برای خودروهای بیش از 10 سال سن وجود دارد که به ازای هر سال اضافه بر 10 سال ، 5 درصد به عنوان قدمت سال ساخت به حق بیمه اضافه می گردد.