a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

09121063949

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-88177155

تماس و مشاوره با کارشناس - خط ویژه

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

بیمه بدنه کامپیوتر خودرو ECU

بیمه بدنه کامپیوتر خودرو ECU


بیمه بدنه کامپیوتر خودرو ECU برای خودروهای انژکتوری یکی از ملزومات است. به همین خاطر قصد داریم در این مقاله به این مسئله بپردازیم که اصلا ECU چیست و چرا خرید پوشش کامپیوتر خودرو بیمه بدنه برای دارندگان خودروهای انژکتوری ضروری می باشد؟

بیمه بدنه کامپیوتر خودرو ECU

ECU یا کامپیوتر خودرو چیست ؟

با اضافه شدن انژکتور به خودروهای امروزی ، قطعات الکترونیکی دیگری نیز به سیستم کنترلی خودرو افزوده شده است. انژکتور خودرو یک قطعه الکترونیکی – مکانیکی است که در ورودی سیلندر خودرو جاساز شده است و وظیفه آن سوخت رسانی به محفظه احتراق خودرو می باشد. امروزه تمامی خودروهایی که به نوعی سوخت مصرف می کنند از انژکتور استفاده می کنند.

از مهمترین قطعات الکترونیکی که نقش کنترل و هدایت خودروهای انژکتوری را بر عهده دارد ، می توان به ECU یا همان کامپیوتر خودرو اشاره کرد. ECU مخفف عبارت Electronic Control Unit می باشد به معنی واحد کنترل الکترونیکی . کامپیوتر خودرو یا ECU همان مغز متفکر خودروهای انژکتوری می باشد . این دستگاه با کنترل و بررسی شرایط خودرو از طریق اطلاعاتی که از سنسورهای مختلف به آن ارسال می گردد ، عملکرد خودرو را در مصرف سوخت و رعایت استانداردهای آلایندگی هوا بهبود می بخشد.

به خاطر کارایی خوب سیستم انژکتوری ، تمام خودروهای کاربراتوری در تمام دنیا جای خود را به خودروهای انژکتوری داده اند.

سرقت ECU

نکته جالبی که در مورد ECU  یا همان کامپیوتر خودرو وجود دارد این است که این وسیله به راحتی به سرقت می رود و سارقان با سرقت ECU خودرها درآمد بالایی به دست می آورند. از آنجا که سرقت این قطعه در خودرو به راحتی به سرقت می رود برای جبران چنین حادثه ای ، بیمه بدنه بهترین چاره می باشد. بنابراین پوشش بیمه بدنه کامپیوتر خودرو ECU شاید تنها راه حل برای جبران خسارت های ناشی از سرقت این قطعه ضروری در خودرو می باشد. برای استفاده از بیمه بدنه برای تحت پوشش بیمه قراردادن ECU ( بیمه بدنه کامپیوتر خودرو ECU ) می بایست پوشش فرعی سرقت در جای قطعات خودرو را خریداری نمود و چون ECU از قطعات فابریک خودرو می باشد دیگر نیازی به ارائه فاکتور مجزا نمی باشد.

متقاضیان محترم انواع بیمه نامه های بیمه ایران در تمامی مناطق تهران می توانند از طریق هر یک از نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران ، نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران  نسبت به دریافت خدمات مشاوره رایگان ، استعلام، خرید و تمدید تمامی بیمه نامه ها اقدام نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

error: Content is protected !!
کارشناس بیمه
مشاوره فوری در واتس آپ