بهترین موقع برای تمدید بیمه شخص ثالث


همه ما از اهمیت تمدید بیمه شخص ثالث باخبر هستیم. همانطور که در مقالات قبلی هم به آن اشاره کردیم حتی یک روز نداشتن بیمه ثالث ایران نیز می تواند عواقب سختی برای ما داشته باشد. بنابراین می بایست همیشه توجه خاصی به تاریخ سر رسید بیمه شخص ثالث داشت تا به موقع برای تمدید آن اقدام نمود. بیمه شخص ثالث در تاریخ پایان اعتبار بیمه نامه تا ساعت 24 همان روز معتبر است.

برای تمدید بیمه شخص ثالث می توان صبح همان روزی که پایان اعتبار بیمه نامه است یا دو و یا سه روز قبل از روز پایان اعتبار بیمه نامه  به هر یک از نمایندگی های شرکت بیمه شخص ثالث مراجعه نمود. و برای تمدید آن  اقدام کرد. تا همواره بیمه نامه ثالث بصورت پیوسته دارای اعتبار باشد.

 

تمدید بیمه شخص ثالث

آیا می توان خیلی زودتر از موعد پایان بیمه شخص ثالث آن را تمدید کرد؟

تمدید بیمه شخص ثالث می بایست در زمان مناسب انجام شود. همانطور که گفتیم دیرتر از پایان اعتبار ممکن است پیامدهای ناگواری به همراه داشته باشد. اما خریداری بیمه شخص ثالث خیلی زودتر از موعد مقرر مثلاً چند ماه قبل از تاریخ پایان اعتبار بیمه نامه از نظر قانونی منع نشده است .

اما مشکلی که برای این شرایط بوجود می آید این است که با خرید بیمه نامه جدید هنوز بیمه نامه ثالث قبلی تا روز آخر اعتبار دارد و در مواقع بروز خسارت در طول مدت اعتبار بیمه اولی ، جبران خسارت از محل بیمه نامه تأمین می گردد. ولی این بدان معنی است که بیمه گذار در یک زمان دارای دو بیمه نامه معتبر می باشد. که این امر از نظر مقررات بیمه مرکزی غیر قانونی است و بعنوان تخلف بیمه گر قلمداد می شود. به همین دلیل به خاطر ریسک بالای این  فرآیند ، معمولاً نمایندگی های بیمه ایران تمدید بیمه نامه های بیمه ثالث ایران را از دو یا سه روز مانده به روز پایان اعتبار بیمه نامه ثالث قبول می کنند. و قبل از آن را برای تمدید بیمه شخص ثالث نمی پذیرند.

  

 

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری