بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه


بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه به ایجاد شفافیت برای طرفین بیمه نامه کمک می کند. بیمه نامه نیز مانند هر قراردادی دارای مفاد و تعهداتی برای طرفین آن است. طرفین قرارداد بیمه ( بیمه نامه ) شامل بیمه گر ( شرکت بیمه ) و بیمه گزار می باشد. بیمه گزار بیمه بدنه شخصی حقیقی یا حقوقی است که با پرداخت حق بیمه پوشش های بیمه ای را در قالب بیمه بدنه برای وسیله نقلیه موتوری خود تهیه می نماید. لازم به ذکر است که میزان حق بیمه درخواستی توسط بیمه گر تعیین می شود.

بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه

موارد ذکر شده در تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه

موارد ذیل به عنوان تعدات بیمه گزار در بیمه نامه بیمه بدنه ذکر شده است. بیمه گزار موظف است به رعایت این موارد است. در صورت عدم پایبندی بیمه گزار به تهعدات خود، شرکت بیمه می تواند اقدام به فسخ بیمه نامه‌‌ی بیمه بدنه نماید. تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه عبارتند از :

1- رعایت اصل حسن نیت

2- اعلام تشدید خطر

3- پرداخت مبلغ حق بیمه

4- عدم ارائه اظهارات غیرواقعی

5- اعلام خسارت در زمان مقتضی

6- اجتناب از بروز حادثه و یا توسعه خسارات وارده

7- عدم جابه جایی خودرو پس از حادثه

8- عدم تعمیر خودرو بدون هماهنگی با بیمه گر

بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه

بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران به عنوان تنها بیمه دولتی کشور در راستای خدمت رسانی به بیمه گزاران و ترویج فرهنگ بهره مندی مفید از پوشش ها بیمه ای، اقدام به ارائه طرح های نوین بیمه ای مناسب برای تمام اقشار جامعه نموده است. شرکت بیمه ایران این طرح ها در قالب بیمه نامه هایی در رشته های مختلف بیمه ای ارائه می نماید. این بیمه نامه ها شامل موارد ذیل است :

1- بیمه ثالث ایران

2- بیمه بدنه ایران

3- بیمه مسئولیت ایران

4- بیمه آتش سوزی ایران

5- بیمه عمر ایران

6- بیمه مهندسی ایران

7- بیمه زلزله ایران

8- بیمه مسافرتی ایران

9- بیمه حوادث ایران

و …

* با بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه ارائه شده توسط شرکت های مختلف این نتیجه حاصل می شود که تعهدات عمومی بیمه گزار بیمه بدنه در تمامی شرکت ها یکسان است. اما آن چه در شرایط خصوصی هر بیمه بدنه ای ذکر می شود نیز باید مورد توجه قرار گیرد زیرا ممکن است شامل تعهداتی برای طرفین قرارداد بیمه باشد.

بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه

مراکز ارائه خدمات بیمه بدنه ایران

برای بررسی تعهدات بیمه گزار در بیمه بدنه ایران لازم به ذکر است این تعهدات در زمان دریافت مشاوره و صدور بیمه بدنه ایران توسط کارشناسان بیمه ای مستقردر شعب و نمایندگی بیمه ایران تهران و سایر شهرها به بیمه گزاران ارائه می شود. نمایندگی رسمی بیمه ایران و نمایندگی جنرال بیمه ایران در تمام شهرهای ایران خدمات بی نظیر بیمه ایران را ارائه می نمایند. بیمه گزاران بیمه ایران در تهران می توانند به صورت آنلاین و حضوری این خدمات را از مراکز زیر دریافت نمایند :

1- نمایندگی بیمه ایران شمال تهران

2- نمایندگی بیمه ایران تهران جنوب

3- نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران

4- نمایندگی بیمه ایران تهران غرب

5- نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران

  

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری