انواع بیمه آتش سوزی


انواع بیمه آتش سوزی بر اساس تفاوت در بخش های مورد استفاده به شرح ذیل است :

1- بیمه آتش سوزی اماکن مسکونی

این بیمه نامه برای منازل مسکونی می‌باشد.  ساختمان بنا، تاسیسات، مشاعات و اثاثیه را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد.

2- بیمه آتش سوزی اماکن غیر صنعتی ( اداری – تجاری)

این بیمه نامه خطرات اماکن غیر صنعتی از قبیل فروشگاه ها، کارگاه ها، تعمیرگاه ها ، مراکز تفریحی، مراکز ورزشی و … را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد.

3- بیمه آتش سوزی اماکن صنعتی

این بیمه نامه خطرات اماکن صنعتی مثل کارخانه ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. در این بیمه نامه بنای کارخانه، تاسیسات، ماشین آلات، ابزار، تجهیزات، اثاثیه و لوازم اداری، مواد اولیه، محصولات و … قابلیت درج در بیمه نامه را دارد.

انواع بیمه آتش سوزی

***انواع بیمه آتش سوزی بر اساس تقسیم بندی دیگری نیز قابل ارائه است. این تقسیم بندی به شرح ذیل می باشد :

1- بیمه آتش سوزی با سرمایه ثابت

در این نوع ازانواع بیمه آتش سوزی ، اموال تا حداکثر میزان سرمایه درج شده در بیمه نامه تحت پوشش بیمه قرار می گیریند. در این بیمه نامه توجه به قیمت واقعی اموال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا بیمه گر( نمایندگی بیمه ) براساس ارزش واقعی مالی که بیمه شده، جبران خسارت می نماید.( بر اساس ماده 10 قانون بیمه ) لذا اگر بیمه گذار اموال خود را کمتر از ارزش واقعی آن بیمه کند مسئولیت این امر کامل امتوجه خود اوست.

2- بیمه آتش سوزی با شرایط جایگزینی و بازسازی

این بیمه نامه برای واحدهای صنعتی، صنفی وتجاری که مستهلک شده و به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی بازسازی و جایگزینی آن ها چندین برابر شده است، از انواع بیمه آتش سوزی توصیه می شود. در صورت توافق با این شرایط ، بیمه گر موظف است در صورتت بروز حادثه کلیه موارد تحت پوشش بیمه را جایگزین نماید. بیمه گذار بر اساس ارزش روز، میزان دارایی خود را محاسبه می کند. این موارد می تواند شامل تمامی دارایی ها، تاسیسات، ماشین آلات و … باشد. در صورت بروز حادثه جایگزینی موارد بیمه شده و بازسازی باید در اسرع وقت و در زمان متعارف توسط شرکت بیمه انجام شود.

3- بیمه آتش سوزی با شرایط اظهار نامه

ازپرکاربردترین انواع بیمه اتش سوزی ، همین نوع است. بیمه گر بر اساس حداکثر سرمایه معین برای ساختمان، ماشین آلات، مواد اولیه، در حال ساخت و … قرارداد بیمه را تنظیم می نماید. به طور معمول حداکثر سرمایه توسط بیمه گذار معین می‌شود. این بیمه نامه با توجه به تورم موجود و نوسانات شدید قیمت در بازار و موجودی نیاز به الحاقیه را برطرف می سازد. بیمه گذار در اظهار نامه به صورت ماهانه، سه ماه و یا کمتر و بیشتر موجودی انبار خود را اعلام می کند. اگر بیمه گذار طبق شرایط بیمه نامه  موجودی را به موقع اعلام نکرده باشد مطابق با شرایط بیمه نامه پس از بررسی دفاتر و اسناد بیمه گذار، حداکثر مبیلغ مبنای محاسبات است.

4- بیمه آتش سوزی فرست لاس

بیمه فرست لاس از انواع بیمه آتش سوزی است . برای مواقعی که بیمه گذار اطمینان دارد که تمام سرمایه مورد از بین نخواهد رفت، یا به دلیل گستردگی منطقه جغرافیایی قابل تقسیم به چند ریسک مستقل است و برای سرمایه در حال تغییر دایمی( موجودی انبار) بیمه نامه آتش سوزی فرست لاس مناسب است. در این بیمه نامه به ۳ نکته مهم باید توجه کرد:

1-در حادثه بیمه گر نهایتا به میزان مبلغ بیمه شده( فرست لاس) متعهد به جبران خسارت است.

2-ارزش کل مورد بیمه باید توسط بیمه گذار برای محاسبه حق بیمه اعلام گردد.

3-نخفیف برای بیمه با شرایط فرست لاس در نظر گرفته می شود.

انواع بیمه آتش سوزی

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری