انواع الحاقیه بیمه بدنه


انواع الحاقیه بیمه بدنه – همانطور که می دانیم چنانچه پس از صدور بیمه نامه بدنه اصلاح یا تغییراتی در قرارداد ایجاد گردد، سندی به نام الحاقیه با درج تغییرات و به تقاضای بیمه گزار صادر می گردد. الحاقیه جزء لاینفک بیمه نامه تلقی می گردد ، یعنی از بیمه نامه جدا نمی باشد .

 

انواع الحاقیه بیمه بدنه

انواع الحاقیه بیمه بدنه

انواع الحاقیه بیمه بدنه – هر نوع تغییراتی که در بیمه نامه بدنه وسیله نقلیه که به صورت الحاقیه صادر می گردد و به بیمه گزار ارائه می شود عبارتند از :

 

 • الحاقیه جایگزینی

انواع الحاقیه بیمه بدنه

در الحاقیه جایگزینی اگر بیمه گزار در مدت اعتبار بیمه بدنه ، خودروی دیگری را جهت جایگزینی به شرکت بیمه معرفی نماید ، نمایندگی بیمه ایران تهران پس از انجام کارشناسی و بازدید اولیه از خودروی جدید و در صورت تغییر در سرمایه ، حق بیمه را به صورت روز شمار محاسبه و پس از دریافت حق بیمه اقدام به صدور الحاقیه جایگزینی می نماید . در الحاقیه جایگزینی صادر شده مشخصات کامل خودرو جدید درج می گردد . چنانچه ارزش خودرو جدید بیش از خودروی قبلی باشد ، حق بیمه اضافی به صورت روز شمار تا پایان اعتبار بیمه بدنه محاسبه می گردد و از بیمه گزار دریافت می گردد.

 • الحاقیه اصلاحی

انواع الحاقیه بیمه بدنه

اگر شرکت بیمه یکی از مشخصات خودرو و یا اطلاعات مربوط به بیمه گزار را اشتباهاً در بیمه نامه قید کرده باشد ، الحاقیه اصلاحی برای توضیح مورد اشتباه و درج اطلاعات صحیح صادر می گردد.

 • الحاقیه ابطالی

انواع الحاقیه بیمه بدنه

الحاقیه ابطالی در صورتی صادر می گردد که بیمه گزار درخواست تقاضای فسخ بیمه نامه را داشته باشد و حق بیمه مدت استفاده شده از بیمه بدنه مطابق با تعرفه کوتاه مدت محاسبه و الباقی حق بیمه تا پایان اعتبار بیمه بدنه به صورت روز شمار محاسبه و به بیمه گزار پرداخت می شود.

 • الحاقیه اضافی

انواع الحاقیه بیمه بدنه

زمانی که ارزش مورد بیمه ، خطرات ، حوادث یا مدت بیمه افزایش پیدا نماید ، الحاقیه اضافی صادر می گردد.

در این سالهای اخیر ما شاهد هستیم که قیمت و ارزش خودروها به صورت روزانه افزایش می یابند. بنابراین نیاز است که تمامی بیمه گزاران الحاقیه اضافی را برای خودروهای تحت پوشش بیمه بدنه خود تهیه نمایند تا در هنگام خسارت با مشکل مواجه نشوند. زیرا بر اساس ماده 10 قانون بیمه ، بیمه گر فقط به میزان قیمت واقعی بیمه شده مندرج در بیمه نامه مسئول خسارت های وارده خواهد بود ، به همین خاطر نیاز است که بیمه گزاران با مراجعه به شرکت بیمه و اصلاح مبلغ بیمه شده بر اساس قیمت روز خودرو ، الحاقیه مناسب را تهیه نماید.

مطالبی که شاید برای شما جالب باشد :

◊ بیمه مسئولیت ایران 

◊ بیمه آتش سوزی ایران 

◊ بیمه عمر ایران 

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری