انتقال بیمه شخص ثالث


همانند بیمه بدنه ایران که می توان آن را به شخص و خودرو دیگر انتقال داد ، انتقال بیمه شخص ثالث نیز امکان پذیر می باشد. در اینجا قصد داریم به شرایط و مراحل لازم جهت انتقال بیمه شخص ثالث بپردازیم با ما همراه باشید.

انتقال بیمه شخص ثالث

انتقال بیمه شخص ثالث به مالک جدید خودرو

بیمه شخص ثالث هم می تواند به نام شخص و هم به نام خودرو صادر گردد. در زمان فروش خودرو ، این امکان برای مالک جدید خودرو وجود دارد که بیمه ثالث ایران را به نام خود ثبت نماید. در این شرایط شرکت بیمه یک الحاقیه مبنی بر تغییر مالک بیمه نامه برای ضمیمه به بیمه نامه اولیه صادر می کند. زیرا شماره شاسی خودرو در بیمه نامه اصلی درج شده است و با این الحاقیه مالک خودرو در بیمه نامه و کارت خودرو مطابقت دارد.که در این صورت دیگر نیازی به تغییر مشخصات درج شده در بیمه نامه ثالث نمی باشد.

انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث

در انتقال بیمه شخص ثالث و تخفیفات مربوط به انتفال بیمه ثالث ایران همانند بیمه بدنه در صورت رعایت شرایط لازم قابل انتقال می باشد. این شرایط عبارتند از:

 • در هنگام انتقال بیمه نامه شخص ثالث به شخص دیگر ، فقط در یک صورت تخفیف مربوط به بیمه ثالث نیز انتقال می یابد که این انتقال بیمه نامه ثالث بین اعضای یک خانواده یعنی پدر و مادر و فرزندان انجام شود.
 • زمانی که فرد قصد فروش خودرویش را داشته باشد، این شخص می تواند تخفیفات مربوط به بیمه شخص ثالث را به خودروی جدید خود منتقل نماید.
 • همچنین در هنگام انتقال بیمه شخص ثالث به وسیله نقلیه دیگری با همان کاربری ، تخفیفات بیمه نامه نیز قابل انتقال می باشد. یعنی در زمان انتقال بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه ای با کاربری باربری به وسیله نقلیه ای با کاربری سواری ، تخفیف قابل انتقال نمی باشد.

تمدید بیمه شخص ثالث با شرکت بیمه ای متفاوت

چنانچه شخص به هر دلیلی مایل باشد شرکت بیمه مربوط به بیمه شخص ثالث خود را عوض نماید. و هنگام تمدید بیمه نامه ثالث با شرکت دیگری قرارداد ببندد . می تواند تخفیفات مربوط به عدم خسارت بیمه شخص ثالث خود را به بیمه نامه جدید خود منتقل نماید. در هنگام تمدید بیمه نامه شخص ثالث با شرکت بیمه ای متفاوت ، تخفیف متعلق به عدم خسارت بیمه نامه شخص ثالث از بین نخواهد رفت و به بیمه نامه جدید منتقل می گردد.

  

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری