انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر


انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر یکی از مواردی است که بیمه نامه قابل انتقال است. البته در این انتقال صرفا بیمه نامه منتقل می شود و امکان انتقال تخفیف بیمه بدنه به شخص دیگر میسر نمی باشد. بیمه بدنه در واقع برای شخص و بر اساس سوابق رانندگی ایشان صادر می گردد. در نتیجه تخفیف عدم خسارت نیز برای رانندگان کم خطر تعلق می گیرد. انتقال بیمه بدنه در شرایط مختلف صورت می پذیرد.

انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر،شرکت دیگر یا خودروی دیگر

انتقال بیمه بدنه قالبا به یکی از دلایل زیر صورت می پذیرد:

1- انتقال تخفیف عدم خسارت از خودروی قبلی به خودروی جدید ( صفر یا کارکرده)

2- انتقال تخفیف بیمه نامه بدنه به شرکت بیمه‌ی متفاوتی

3- انتقال تخفیف بیمه بدنه به شخص دیگر(انتقال تخفیفات به شخص دیگر امکان پذیر نیست.)

انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر

انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر در زمان فروش خودرو

انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر در اکثر موارد در زمان فروش خودرو اتفاق می افتد. امکان انتقال بیمه نامه بدنه به شخص خریدار وجود دارد اما تخفیف مربوط به سال های عدم خسارت به شخص خریدار منتقل نمی گردد.

به عنوان مثال بیمه بدنه‌ یک خودرو دارای 4 سال تخفیف عدم خسارت می باشد. خودروی ذکر شده در تیر ماه فروخته می شود. درحالی که اعتبار بیمه نامه‌ی بدنه آن تا دی ماه است. این بیمه نامه قابل انتقال به خریدار خودرو می باشد. خریدار جدید تا پایان اعتبار می تواند از همان بیمه نامه و شرایط آن بهره ببرد. از آن جایی که تخفیفات بیمه نامه به مالک جدید خودرو قابل انتقال نیست، در زمان اتمام بیمه نامه این تخفیفات نیز از بین می رود.

انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر

تذکر 1:

شرایط ذکر شده برای انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر در رابطه با بیمه بدنه ایران نیز صادق است.

تذکر2 :

علاوه بر بیمه بدنه ایران انواع دیگری از بیمه نامه نیز قابل انتقال است. به عنوان نمونه بیمه ثالث ایران نیز قابل انتقال است. انتقال بیمه ثالث ایران نیز دارای شرایط و ضوابط مخصوص به خود است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با نمایندگی بیمه ایران تهران در ارتباط باشید.[yasr_visitor_votes size=”large”] 

 

 

 

     

    نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


    تماس با ما:

    021-88177155 خط ویژه

    09121063949 مشاوره فوری