الحاقیه بیمه


الحاقیه بیمه سندی است که تغییرات ایجاد شده در موضوع بیمه یا شرایط بیمه نامه را مشخص می کند. الحاقیه بیمه زمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که مانند زمان حال ، به دلیل تورم اقتصادی در جامعه ، ما شاهد تغییرات لحظه ای قیمت ها ، علی الخصوص افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی هستیم.

بنابراین برای اینکه در هنگام وقوع حادثه و وارد آمدن خسارت بتوانیم از طریق بیمه ، نسبت به ارزش واقعی موضوع بیمه ، جبران خسارت کنیم ، می بایست نسبت به دریافت الحاقیه بیمه ، مطابق با ارزش روز موضوع بیمه ، اقدام نماییم.

به عنوان مثال اگر شما خودرویی خریداری کرده اید که اکنون ارزش واقعی خودرو ، بیش ازارزشی است که هنگام صدور قرارداد بیمه نامه بدنه ، برای آن لحاظ شده است. بنابراین بیمه گزار می بایست به نمایندگی بیمه ایران – تهران مراجعه کرده تا الحاقیه بیمه نامه مطابق با ارزش روز خودروی شما صادر گردد. البته قابل ذکر است که برای صدور الحاقیه بیمه ، مبلغی به عنوان حق بیمه اضافی از طرف بیمه گزار به شرکت بیمه پرداخت گردد.

الحاقیه بیمه

انواع الحاقیه

الحاقیه بیمه دارای انواع مختلفی است ، انواع الحاقیه شامل :

 • الحاقیه اصلاحی : مانند تغییر محل مورد بیمه یا تغییر آدرس بیمه گزار
 • الحاقیه برگشتی : این الحاقیه زمانی صادر می گردد که ارزش مورد بیمه یا خطرات موضوع بیمه کاهش می یابد.
 • الحاقیه اضافی : این الحاقیه زمانی صادر می گردد که ارزش مورد بیمه ، مدت اعتبار بیمه نامه و یا خطرات مورد بیمه افزایش یافته است.
 • الحاقیه به روز رسانی سرمایه : در مواقعی که در اثر وقوع حوادث تحت پوشش بیمه ، خسارتی به موضوع بیمه وارد آید ، پس از جبران خسارت از سوی نمایندگی بیمه ایران – تهران ، مورد بیمه از پوشش بیمه خارج می گردد. برای اینکه مجدداً سرمایه تحت پوشش بیمه قرار بگیرد ، بیمه گزار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی تر ، مجدداً مورد بیمه را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

متقاضیان محترم انواع بیمه نامه های بیمه ایران در تمامی مناطق تهران ، می توانند جهت بهره مندی از کلیه خدمات بیمه ای از طریق هر یک از نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران ، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران اقدام نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری