الحاقیه بیمه بدنه و کاربرد آن


قبل از پرداختن به موضوع الحاقیه بیمه بدنه و کاربرد آن باید بگوییم که هر فردی که مالک وسیله نقلیه می باشد نیاز دارد که خودروی خود را تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهد . زیرا خدایی ناکرده ممکن است حادثه ای برای خودروی فرد رخ دهد و خسارت به حدی سنگین باشد که جبران آن سخت و یا حتی غیرقابل جبران باشد. در شرایط وقوع حوادث بیمه بدنه می تواند گزینه بسیار خوبی برای جبران خسارت وارده به خودروی شما باشد.

اما ممکن است برخی شرایط در طول مدت اعتبار بیمه نامه بدنه تغییر کند ، به طور مثال یکی از بارزترین مثال برای این موضوع در جامعه ما ، افزایش هر لحظه خودرو می باشد. بنابراین برای اینکه ما در موقع حادثه بتوانیم مطابق با هزینه های روز از شرکت بیمه خسارت دریافت کنیم لازم است با تغییر قیمت خودروی خود به نمایندگی شرکت بیمه خود و یا نمایندگی بیمه ایران – تهران مراجعه کرده و نسبت به دریافت الحاقه افزایش ارزش خودرو اقدام نماییم .

 

الحاقیه بیمه بدنه و کاربرد آن

منظور از الحاقیه بیمه بدنه چیست ؟

برای اینکه بدانیم اصلاً الحاقیه بیمه بدنه و کاربرد آن چیست باید بدانیم که حداکثر مدت اعتبار قرارداد بیمه بدنه یک سال می باشد. همانطور که گفتیم ممکن است در طی یکسال اعتبار بیمه نامه ما تغییراتی رخ بدهد که بعدها بر روی هزینه جبران خسارت تأثیر گذار باشند. به طور مثال ممکن است تغییراتی در ارزش و قیمت خودرو ، قیمت قطعات آن ، افزایش ریسک خطرات و … بوجود آید یا اینکه شما بخواهید تعییراتی در خسارت های تحت پوشش بیمه بدنه ایجاد نمایید. در این زمان باید سندی تحت عنوان الحاقیه تنظیم گردد و تغییرات و موارد تکمیل شده در آن درج گردد.

این اسناد تغییرات به قرارداد بیمه نامه ضمیمه می گردد و شرکت بیمه برای جبران خسارت های رخ داده الحاقیه را مدنظر خواهد گرفت.

انواع الحاقیه بیمه بدنه

الحاقیه بیمه بدنه و کاربرد آن – در زمان خرید الحاقیه بیمه بدنه شما باید بدانید که دقیقاً به کدامیک از الحاقیه ها نیاز دارید که انواع بیمه نامه ها شامل فهرست زیر می باشد.

 • الحاقیه اصلاحی

الحاقیه اصلاحی زمانی صادر می گردد که در زمان عقد قرارداد بیمه بدنه  برخی از مشخصات مربوط به مورد بیمه ، بیمه گزار یا شرکت بیمه به صورت اشتباه و یا ناقص ثبت شده باشند که برای اصلاح این موارد از الحاقیه اصلاحی استفاده می گردد.

 • الحاقیه برگشتی

برخی اوقات در مدت اعتبار قرارداد بیمه بدنه تغییراتی رخ می دهد که لازم است مبلغی به بیمه گزار برگشت داده شود . به عنوان مثال کاهش خطرها و ریسک ها ، کاهش تعهدات بیمه گر ، کاهش قیمت خودرو و از این گونه موارد که نیاز است پول اضافه بیمه بدنه به بیمه گزار باز پس داده شود.

 • الحاقیه اضافی

در طول یک سال اعتبار بیمه بدنه ممکن است که بنا به تغییراتی مواردی به بیمه نامه افزوده گردد. برای مثال همان افزایش قیمت خودرو و یا اینکه بخواهید برخی از پوشش های اضافی را خریداری کنید در چنین مواردی از الحاقیه اضافی استفاده خواهد داشت.

متقاضیان انواع بیمه نامه های بیمه ایران مانند بیمه عمر ایران ، بیمه مسئولیت ایران ، بیمه بدنه ، بیمه ثالث ایران و … می توانند جهت بهره مندی از کلیه خدمات بیمه ای نظیر استعلام ، مشاوره رایگان ،  خرید و یا تمدید بیمه نامه ها از طریق هریک از نمایندگی بیمه ایران در شمال تهران ، نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران و یا نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران اقدام فرمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری