استعلام بیمه ثالث ایران


استعلام بیمه ثالث ایران فرآیندی است که امروزه کمک می کند قبل از اقدام به خرید بیمه نامه شخص ثالث بتوانیم آگاهانه شرکت بیمه و نمایندگی بیمه مورد نظر خود را انتخاب نماییم. امروزه تمامی صنایع به سوی الکترونیکی شدن پیش می روند و صنعت بیمه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. بنابراین هم اکنون استعلام بیمه ثالث ایران به دو روش ممکن می باشد. یکی به روش سنتی و مانند گذشته با مراجعه حضوری به نمایندگی های بیمه و دیگری استعلام بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین و از طریق رایانه یا گوشی های همراه . روش دوم قطعاًً از مزایای بیشتری برخوردار است زیرا هم می توان تعداد بیشتری از نمایندگی ها را مورد بررسی قرارداد و هم در وقت فرد بسیار صرفه جویی خواهد شد و مهمتر اینکه محدودیت مکانی و زمانی از بین خواهد رفت.

 

استعلام بیمه ثالث ایران

 

عوامل مؤثر در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث

استعلام بیمه ثالث ایران به منظور کسب اطلاعات در مورد تمامی شرایط و عوامل مؤثر در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث و نحوه ارائه خدمات می باشد. البته در مورد بیمه شخص ثالث باید بگوییم که نرخ پایه حق بیمه ثالث تفاوت چندانی در بین شرکت های مختلف وجود ندارد. بنابراین منظور اصلی از استعلام بیمه شخص ثالث اطلاع از کیفیت خدمات دهی نمایندگی های مختلف بر اساس نظرسنجی ها و آمار بیمه مرکزی می باشد. که نوع و نحوه خدمات ارائه شده تأثیر بسیاری در نحوه کسب رضایت مشتری در پی خواهد داشت. به همین منظور بیمه مرکزی هرساله جهت کمک به متقاضیان بیمه شخص ثالث آماری را منتشر می کند و برای تهیه این آمار عوامل متعددی مانند سطح پوشش ، شفافیت و سرعت در پاسخگویی ، دانش کارکنان ، ارائه اطلاعات زمان صدور ، رسیدگی به شکایات ، سادگی و صدور بیمه نامه و … را در مورد نمایندگی ها در نظر می گیرد.

مهمترین اساس تعیین حق بیمه شخص ثالث برای پوششهای مالی و جانی ، مبلغی است که برای دیه کامل یک انسان در ماه حرام تعیین می گردد. عامل دیگر مدت بیمه نامه می باشد. مدت بیمه نامه شخص ثالث نیز می تواند از چند روز تا یک سال تعیین شود. اما در کل خرید بیمه نامه ثالث به صورت سالیانه هم برای بیمه گزار و هم برای شرکت بیمه مقرون به صرفه تر خواهد بود. زیرا بیمه نامه های کوتاه مدت برای شرکت های بیمه ریسک بیشتری دارند بنابراین قیمت بیمه نامه های کوتاه مدت ممکن است حتی از قیمت بیمه نامه های یکساله بیشتر باشد.

علاوه بر قیمت پایه حق بیمه و مدت بیمه نامه شخص ثالث عوامل دیگری که در تعیین قیمت نهایی بیمه شخص ثالث تأثیرگذار هستند عبارتند از :

 • تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 • کاربری خودرو
 • جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث
 • میزان پوشش
 • تخفیف شرکت بیمه
 • مدت اعتبار بیمه نامه

تمامی موارد ذکر شده فاکتورهایی هستند مطابق با فرمولهای خاص قیمت نهایی بیمه شخص ثالث را تعیین می کنند. به دلیل پیچیده بودن فرمول ، بیمه گزار می تواند به راحتی از طریق استعلام بیمه ثالث ایران به صورت آنلاین و یا سنتی از قیمت نهایی بیمه نامه در نمایندگی های مختلف بیمه مطلع گردد. 

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 0 Average: 0]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری