استعلام بیمه بدنه


استعلام بیمه بدنه و خرید آن فرصتی برای آرامش صاحبان خودرواست. بیمه ثالث، بیمه اجباری برای وسایل نقلیه می‌باشد اما امروزه توصیه می‌شود حتما از بیمه بدنه هم بهره ببرند. بیمه بدنه پوشش اجباری بیمه نیست. بیمه بدنه با پرداخت حق بیمه ناچیز، به شما اطمینان خاطر می‌دهد. دراستعلام بیمه بدنه مطابق مندرجات بیمه‌نامه پرداخت خسارت می‌شود. بیمه بدنه درصورت وقوع حوادث بیش از80 % ارزش خودرو را به شما بازمی‌گرداند.

استعلام بیمه بدنه

عوامل موثر در استعلام بیمه بدنه

آن‌چه دربیمه بدنه اهمیت دارد، تقسیم‌بندی خطرات هستند. خطرات تحت پوشش بیمه بدنه دو دسته هستند.این پوشش‌ها اصلی و تکمیلی می‌باشند. برخی خطرات با عنوان پوشش اصلی بیمه بدنه شناخته می‌شوند. خطرات اصلی شامل سرقت کلی، آتش سوزی می‌باشند. این خطرات قطعا جزء جدانشدنی در استعلام بیمه بدنه هستند. ممکن است بیمه‌گزار فقط این پوشش‌ها را درخواست نماید .دراین صورت میزان حق بیمه براساس دو عامل تعیین می‌شود. استعلام بیمه بدنه ایران با ارزش مالی و سال تولید خودرو تعیین می‌شود.

خطرات اصلی

 1.  حادثه : هنگامی که خودرو دچار خسارت ناشی از وقوع حوادث تصادف ، واژگونی و یا سقوط خودرو ، برخورد اجسام خارجی به خودرو در حال حرکت و یا توقف گردد. شرکت بیمه متعهد می گردد خسارتهای وارده به خودرو ناشی از موارد ذکر شده را جبران نماید.
 2.  آتش‌سوزی : طبق مقررات بیمه نامه بدنه ، شرکت بیمه متعد می گردد. خسارتهای ناشی از حوادثی که منجر به آتش سوزی خودرو می شوند مانند برخورد صاعقه و انفجار را جبران نماید.

 3. سرقت کلی : سرقت کلی مواقعی اتفاق می افتد که خودرو از مکانی که آخرین بار توقف گردیده است توسط سارق یا سارقین به مکان نا معلومی انتقال داده شود. چنانچه بیمه گزاربا سرقت کلی اتومبیل خود مواجه شود بیمه بدنه هزینه آن را جبران خواهد کرد. البته در طبقه بندی خطرات اصلی فقط سرقت کلی وسیله نقلیه مد نظر است و موارد سرقت لوزام جانبی و قطعات خودرو جزء پوششهای تکمیلی بیمه بدنه می باشند.

بیمه‌گزارمی‌تواند ازپوشش‌های تکمیلی استفاده کند. شکست شیشه، سرقت درجا ( سرقت لوازم جانبی و قطعات خودرو) ، پاشیدن مواد شیمیایی و ….پوشش تکمیلی هستند. به ازای هر کدام از این پوشش‌ها هزینه‌ای به مبلغ بیمه‌نامه اضافه می‌گردد. این مبلغ در مقایسه با میزان خسارت پرداختی در صورت بروز حادثه بسیار ناچیز است.

در استعلام بیمه بدنه تخفیفات نقش به‌سزایی دارند. تخفیفات بیمه بدنه به‌صورت‌های مختلف در زمان‌های گوناگون ارائه می‌شوند. این تخفیفات شامل تخفیف شرکت بیمه، نمایندگی بیمه، ویژه اعیاد، عدم خسارت ، گروهی و …. است. این تخفیف‌ها نقش بسیاری در کاهش نرخ بیمه در استعلام بیمه بدنه دارند. تخفیفات گاه تا 70% ترخ بیمه بدنه را پوشش می‌دهند. بیمه‌گزاران با ذکاوت می‌توانند از این تخفیفات بهره ببرند. بیمه‌گزاران با حداقل مبلغ مناسب‌ترین بیمه بدنه را در نمایندگی بیمه ایران اخذ می‌کنند. آن‌چه نرخ دقیق بیمه‌نامه را دربیمه بدنه ایران مشخص می‌کند سه عامل است. این عوامل ارزش خودرو، پوشش‌های تکمیلی و تخفیف‌ها می‌باشد .

در استعلام بیمه بدنه عدم اطلاع از جزئیات بیمه‌نامه موجب بی‌اعتمادی است. بیمه‌گزار فکر می‌کند هزینه بالایی پرداخت می‌کند. پرداخت هزینه بالا برای بیمه‌نامه‌ااست.  بیمه‌نامه‌‌ای که اطلاعات دقیق و شفافی از جزئیات آن ندارد. باید از این موضوع پرهیز شود. استعلام بیمه بدنه ایران به صورت کامل و شفاف صورت می‌پذیرد.

استعلام بیمه بدنه

استعلام بیمه بدنه به دو روش انجام می‌شود. این روش‌ها شامل سنتی و آنلاین هستند. هر کدام ازان‌ها مزایا و معایبی دارند.

استعلام بیمه بدنه  به روش سنتی

در روش سنتی استعلام بیمه بدنه ایران از طریق دفاتر نمایندگی بیمه انجام می‌شود که در حال حاضراکثریت مردم از این روش استفاده می کنند. راه‌های مختلف برای انتخاب نمایندگی مورد نظر وجود دارد. می‌توانید از دوستان و آشنایان پرس‌و‌جو کنید. از اینترنت سرچ کنید. احتمالا به نزدیک‌ترین نمایندگی بیمه ایران مراجعه می‌کنید. ممکن است به چند نمایندگی مراجعه کنید. در نهایت قیمت‌ها را مقایسه کنید.

مشکلی که این روش دارد این است زمان زیادی جهت مراجعت  به نمایندگیهای بیمه صرف می شود. زیرا با ترافیک های سنگین خیابانها ، تنها برای اطلاع از نرخ بیمه بدنه ، چندین ساعت از زمان خود در مسیر رفت و آمد به هدر خواهیم داد.

از طرفی به دلیل تغییر نرخ بیمه بدنه به دلایلی مثل تخفیف‌ بیمه بدنه ارائه شده از شرکت‌ها و نمایندگی‌های مختلف و مواردی از این دست، نرخ بیمه بدنه ممکن است به صورت روزانه تغییر کند.

استعلام بیمه بدنه به روش آنلاین

روش آنلاین استعلام بیمه بدنه، مزایای زیادی دارد. در این روش محدودیت زمانی و مکانی از بین می‌رود. پوشش‌ها اضافه و حذف می‌شوند. قیمت‌ها قابل مقایسه است. امکان دسترسی شبانه‌روزی وجود دارد. اطلاع دقیق و به روز از قیمت‌ها حاصل می‌شود. انتخاب گزینه بیمه بدنه متناسب با نیاز و اولیت امکان‌پذیراست. نتیجه خرید آگاهانه و مطمئن بیمه بدنه ایران است.

استعلام بیمه بدنه

استعلام بیمه بدنه ایران ممکن به هرکدام از روش‌های فوق انجام شود. نکته مهم بررسی تاثیر گزینه‌های مختلف بر استعلام بیمه بدنه است. این گزینه‌ها شامل موارد ذیل می‌شود :

1- تاثیر نرخ پوشش‌های اضافی

می‌توان هر کدام از پوشش‌های اضافی را انتخاب کرد.هر کدام از این پوشش‌هاهزینه جداگانه‌ای دارند. اطلاع از نرخ پوشش‌ها بسیار مهم است. استعلام بیمه بدنه باید با جزئیات انجام شود. نتیجه مطلوب آن خرید بیمه بدنه  مناسب ماست.

2- تاثیرتخفیف بیمه بدنه

در مقاطع زمانی تخفیفات ویژه‌ای ارائه می‌شود. عیدفطر، عید قربان، عید نوروز، 22 بهمن و … زمان مناسبی برای استفاده از این تخفیف‌هاست. این تخفیفات، افت قیمت قابل توجهی را دربیمه بدنه موجب می‌شوند. بهترین راه استفاده از این تخفیفات مطلع شدن از آن‌هاست. برای این امر به شبکه گسترده بیمه‌گزاران ما بپیوندید.

3- تأثیرتغییرات روزانه نرخ‌ها

مقطعی بودن تخفیف‌ها موجب این تغییر است.ممکن است شما چند روز پیش استعلام بیمه بدنه گرفته باشید. ولی امروز تصمیم به خرید گرفته باشید. به همین سبب نیاز به اطلاعات به‌روز وجود دارد.لذا در زمان خرید همیشه اطلاعات خود رابه‌روزرسانی کنید.

برای استعلام فوری نرخ  بیمه بدنه ما در خدمت شماییم. برای بهره‌مندی از تخفیفات ویژه با مشاورین بیمه‌ای ما در ارتباط باشید .

نمایندگی بیمه ایران کد 4576

مشاوره فوری بیمه بدنه ایران

09121063949

021-88177155فاکتورهای مهم در محاسبه نرخ بیمه بدنه

در زمان استعلام بیمه بدنه چند فاکتور مهم در محاسبه نرخ بیمه بدنه  تاثیر گذارند. در واقع نرخ دهی بیمه بدنه  بر اساس چند عامل زیر محاسبه می شود.

استعلام بمه بدنه

1- ارزش خودرو
2- سابقه داشتن تخفیف بیمه بدنه
3- مدل خودرو
4- سال ساخت خودرو
5- پوشش های اضافی بیمه بدنه
6- استفاده از سایر تخفیفات بیمه بدنه

*این نکته را فراموش نکنید که بیمه بدنه ایران حتی جبران خساراتی که خود شما مقصر حادثه بوده اید و خودروی شما هم اسیب دیده را پرداخت می کند.
*اگر انتخاب شما در بین شرکت های ارائه دهنده بیمه بدنه ، بیمه بدنه ایران است ، می توانید درخواست استعلام بیمه بدنه ایران را به نمایندگی بیمه ایران پورفرد ارسال نمایید. *کارشناسان بخش اتومبیل نمایندگی بیمه ایران پورفرد در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره کامل درباره استعلام بیمه بدنه ایران را در اختیار شما خواهند گذاشت. درخرید بیمه بدنه ایران معیار انتخاب شما بیمه بدنه ارزان نباشد، همواره بهترین پوشش‌های بیمه بدنه ایران را از نمایندگی بیمه ایران درخواست نمایید.

استعلام بیمه بدنه

نمایندگی بیمه ایران کد 4576

مشاوره فوری بیمه بدنه ایران

09121063949

021-88177155نحوه استعلام سوابق و اصالت بیمه‌ نامه

امروزه امکان استعلام سوابق و صحت و اصالت بیمه نامه بدنه و شخص ثالث از طریق سایت رسمی بیمه مرکزی برای بیمه گزاران فراهم شده است . بنابراین بیمه گزار جهت اطمینان از اصالت بیمه نامه خود می تواند به سایت بیمه مرکزی مراجعه نماید و وارد بخش سامانه استعلام اصالت بیمه نامه و یا همان سامانه سنهاب شود . که در این بخش بیمه گزار با وارد کردن اطلاعات بیمه نامه  خود گواهی اصالت بیمه نامه را مشاهده خواهد کرد.

همچنین بیمه گزار این امکان را دارد که علاوه بر استعلام اصالت بیمه نامه از سایت بیمه مرکزی ، سوابق بیمه نامه خود را از چندین طریق استعلام نموده و مشاهده نماید.

 1. مراجعه به سایت رسمی بیمه مرکزی و وارد شدن دربخش سامانه استعلام بیمه نامه های وسایل نقلیه موتوری
 2. بیمه گزار می تواند با استفاده از نرم افزار اسکنر QR ( رمزینه ) گوشی هوشمند خود ، QR روی برگه بیمه نامه خود را اسکن کرده و سوابق خود را مشاهده نماید.
 3. امکان استعلام بیمه نامه با نصب اپلیکیشن دولت همراه بر روی گوشی هوشمند و وارد کردن اطلاعات لازم در این اپلیکیشن

نمایندگی بیمه ایران کد 4576

مشاوره فوری بیمه بدنه ایران

09121063949

021-88177155 

 مطالب مفید:
نمایندگی بیمه ایران تهران
بیمه بدنه ایران
بیمه مسئولیت ایران
بیمه آتش سوزی ایران
نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران
نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران
نمایندگی بیمه ایران شمال تهران
تخفیف بیمه بدنه
محاسبه بیمه بدنه
استعلام بیمه بدنه
بیمه بدنه قسطی
پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

  

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

  

 

 

 

 

 

 

 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری