ارزیاب خسارت


نقش ارزیاب خسارت در مواقعی در مورد بیمه بدنه ایران پر اهمیت است که شخص بیمه گذار در هنگام وقوع حادثه و ایجاد خسارت ، مبلغ تعیین شده به عنوان جبران خسارت را از طرف شرکت بیمه ایران قبول نداشته باشد.

در این شرایط شرکت بیمه یک یا چند کارشناس دیگر را جهت بررسی مجدد به این پرونده مذکور و ارزیابی مجدد خسارت معین می کند. چنانچه پس از ارزیابی مجدد ، اختلاف همچنان بین بیمه گذار و شرکت بیمه بر سر جای خود باقی بماند . موضوع برای حل مشکل به مراجع مربوطه جهت داوری به روش دیگر و به ارزیاب خسارت ارجاع داده می شود.

دراین مواقع ارزیاب خسارت  بعنون قاضی ، اقدام به صدور رأی نهایی می نمایند. او می تواند بی طرفانه نسبت به حل مسئله بپردازد و یا حتی منتخب یکی از دو طرف دعوی ، بیمه گذار یا شرکت بیمه بوده و نسبت به حل مسئله داوری کند. البته ارزیاب خسارت بر اساس دریافت حق الزحمه از یک یا از هر دو طرف دعوی ، قضاوت را انجام می دهد و مبلغ خسارت پرداختی از سوی شرکت بیمه را مشخص می کند.

 

ارزیاب خسارت

وظیفه ارزیاب خسارت

وظیفه ارزیاب خسارت ، تحقیق و بررسی درباره علت و مقدار خسارت وارده می باشد.و براساس شرایط بیمه نامه بدنه و میزان تعهد شرکت بیمه سعی بر حل مشکل و اختلاف بر سر مبلغ خسارت بین بیمه گذار و شرکت بیمه می نماید تا خسارت به بیمه گذار پرداخت گردد.

مجوز فعالیت ارزیاب توسط بیمه مرکزی صادر می گردد. اگر در حوزه بیمه فعالیت دارید و مایل به دریافت پروانه فعالیت ارزیاب خسارت هستید جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آیین نامه اعطای پروانه و نحوه فعالیت مؤسسات ارزیابی خسارت مراجعه فرمایید.

بر اساس تبصره و شرطی که در بیمه نامه بدنه درج شده است ، چنانچه طرفین قرارداد یعنی شرکت بیمه و بیمه گذار در مورد خسارت بیمه بدنه دچار اختلاف شدند. تا حد امکان بهتر است اختلافات خود را از طریق مذاکره حل و فصل نمایند. اما اگر اختلاف از طریق مذاکرات حل نشد ، می توانند جهت حل و فصل اختلاف پیش آمده به داوری (ارزیاب خسارت) یا به دادگاه قضایی مراجعه نمایند. و بدین روش در جهت رفع مشکلات برای جبران خسارت بیمه بدنه ایران اقدام نمایند.

  

 

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5]

 

  

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری