آیا می توان بیمه بدنه ایران را انتقال داد ؟


آیا می توان بیمه بدنه ایران را انتقال داد ؟ شاید یکی از پرسشهای متداول مالکان خودرو و دارندگان بیمه بدنه ایران اینست که آیا می توان بیمه بدنه را انتقال داد ! بله امکان انتقال بیمه نامه وجود دارد و افرادی که با احتیاط رانندگی می کنند و بیمه بدنه آنها برای سالیان است که از تخفیف قابل توجهی برخوردار است . در واقع افرادی که اقدام به فروش خودروی خود می کنند و خودرویشان دارای بیمه بدنه می باشد . پس از خرید خودروی جدیدشان می توانند بیمه بدنه متعلق به خودروی سابق خود را به خودروی جدید خود منتقل کنند و بهتر از همه این است که اگر بیمه بدنه ایران آنها دارای تخفیف باشد ، می توانند بیمه نامه بدنه خود را به همراه کلیه تخفیفات به خودروی جدید خود انتقال دهند.در اینصورت شخص خریدار خودروی سابق این فرد اگر سابقه بیمه بدنه نداشته باشد باید از اول اقدام به خریداری بیمه بدنه کند.

آیا می توان بیمه بدنه را انتقال داد

نحوه انتقال بیمه بدنه ایران به خودروی جدید

اگر مالک خودرو پس از فروش خودرو خود مایل باشد بیمه نامه خود را به خودروی جدیدش منتقل کند . شرکت بیمه ایران ، مدت زمانی را که از بیمه خودرو سابق مانده است را محاسبه کرده و آن مبلغ را از حق بیمه تعیین شده برای خودروی جدید کسر می نماید.

حال اگر در کل فروشنده خودرو بخواهد بیمه بدنه خودرو را فسخ نماید براحتی با اعلام این موضوع  به نمایندگی بیمه ایران ، شرکت بیمه مبلغ بیمه بدنه را تا روز اعلام شده محاسبه می نماید و الباقی مبلغ در ازای بقیه مدت اعتبار در بیمه نامه را به شخص پرداخت می نماید. فقط حتماٌ توجه بفرمایید برای نقل و انتقال  ویا  فسخ بیمه نامه بدنه  باید ظرف مدت 24 ساعت پس از فروش خودرو اقدام بفرمایید.

آیا می توان بیمه بدنه را به شخص دیگر منتقل کرد ؟

پرسش دیگری  در مورد آیا می توان بیمه بدنه را انتقال داد ، مطرح می شود ؛ انتقال بیمه نامه به شخص دیگر است . در مواردی خاص هنگام انتقال مورد بیمه به شخص دیگر ، امکان انتقال بیمه بدنه به خریدار وجود دارد. در این مواقع مالک بیمه بدنه ایران درخواست خود را به صورت کتبی به شرکت بیمه ایران اعلام نماید. سپس بعد از موافقت شرکت بیمه ایران و کارشناسی مجدد خودرو ، بیمه نامه قابل انتقال خواهد بود. ولی تخفیفات بیمه نامه دیگر به بیمه گذار جدید قابل انتقال نمی‌باشد. مگر با صدور الحاقیه بیمه نامه به مالک جدید.

به این نوشته امتیاز دهید.
[Total: 1 Average: 5] 

  تماس و مشاوره با کارشناس
  error: Content is protected !!
  کارشناس بیمه

   

  نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


  تماس با ما:

  021-88177155 خط ویژه

  09121063949 مشاوره فوری