کارت سبز بیمه شخص ثالث


کارت سبز یک گواهینامه بین المللی است که در زمینه بیمه شخص ثالث صادر می گردد. کارت سبز بیمه شخص ثالث برای رانندگانی تهیه گردیده است که قصد عبور و مرور موقت به کشورهای مشخصی دارند که عضو کارت سبزهستند. چنانچه حوادث تصادف برای این دسته از رانندگان در مرزها و یا داخل کشورهای دارای سیستم کارت سبز رخ دهد، می توانند از خدمات بیمه شخص ثالث استفاده نمایند.

 

 

کارت سبز بیمه شخص ثالث

تاریخچه سیستم کارت سبز

 اجرای سیستم کارت سبز در سال 1953 بر اساس قطعنامه ای در سازمان ملل متحد تحت عنوان قرارداد لندن یا موافقت نامه هماهنگ ( Uniform Agreement ) آغاز گردید. سیستم کارت سبز ( Green Card system ) بر اساس نظام کارت بیمه بین المللی وسایل نقلیه موتوری  و بر مبنای توصیه کمیسیون اقتصادی برای اروپا E.C.E وابسته به سازمان ملل متحد بنا نهاده شده است.

نحوه عضویت در سیستم کارت سبز

باید بدانیم که شرکت بیمه ایران علاوه بر ارائه بیمه ثالث ایران ، تنها شرکت بیمه ای است که کارت سبز بیمه شخص ثالث را صادر می نماید. اما برای اینکه یک شرکت بیمه بتواند در سیستم کارت سبز عضو گردد . می بایست قانون اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری T.P.L ( یعنی قانون بیمه اجباری شخص ثالث ) در کشور شرکت بیمه متقاضی عضویت وجود داشته باشد.

 در هر یک از کشورهای عضو کارت سبز ، شرکت های بیمه ای اجازه صدور کارت سبز بیمه شخص ثالث را دارند که مجوز صدور بیمه نامه شخص ثالث را داشته باشند. همانطور که قبلاً هم بیان کردیم. در ایران تنها شرکت سهامی بیمه ایران است که عضو دفتر کارت سبز ایران می باشد و اجازه صدور کارت سبز را دارد.

در صورت وقوع حوادث رانندگی در کشورهای عضو کارت سبز، اگر مقصر تصادف راننده خارجی باشد که دارای کارت سبز است. زیان دیدگان می توانند به دفتر کارت سبز کشوری که تصادف در آن رخ داده است مراجعه نمایند و با توجه مقررات و راهنمایی ها خسارت خود را از دفتر کارت سبز آن کشور جبران نماید.

دفتر کارت سبز ایران

بیمه مرکزی ایران به عنوان دفتر کارت سبز ایران ، مسئولیت نظارت بر حسن اجرای صحیح مفاد آئین نامه داخلی را عهده دار می باشد.

نحوه تعیین قیمت کارت سبز

برای تحت پوشش قرار گرفتن کارت سبز بیمه شخص ثالث می بایست هزینه ای را پرداخت نماییم . قیمت  کارت سبز براساس شرایط هر فرد متفاوت از دیگری است . زیرا در اصل قیمت کارت سبز با توجه به مدت اقامت فرد در خارج از کشور و نوع خودرو تعیین می گردد.

  

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

    نمایندگی پورفرد با سابقه درخشان بیست ساله افتخار دارد خدمات نوین بیمه را به صورت آنلاین و در بستر اینترنت ارائه می‌دهد. از افتخارات این نمایندگی انتخاب به عنوان نماینده برگزیده استان تهران سال 1395 در بیمه عمر، برترین نماینده در شعبه سرپرستی سال 1396 در بیمه عمر،عضویت دائمی بیمه گذاران این نمایندگی در باشگاه اطلاع رسانی و پیگیری مستمر خسارت بیمه گذاران می‌باشد.


    تماس با ما:

    021-88177155 خط ویژه

    09121063949 مشاوره فوری