پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

ضرورت استفاده از پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه چیست؟

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل حادثه، آتش‌ سوزی و سرقت است که الزاما در بیمه‌نامه بدنه وجود دارد. پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه بنا به انتخاب و شرایط بیمه‌گزار به بیمه بدنه اضافه می‌گردد. در واقع با پرداخت مبلغ اندکی حق بیمه، این پوشش‌ها را از بیمه بدنه دریافت می‌نمایید. پوشش‌های تکمیلی در بیمه بدنه عبارتند از :

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

1-پوشش سرقت درجای قطعات و لوازم خودرو در پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

در صورتی که فقط لوازم خودرو(نه سرقت کلی خودرو) درحال توقف به سرقت برود، سرقت درجا ( جزئی) به حساب می‌آید که جزءخسارات تحت پوشش‌های اصلی بیمه بدنه نمی‌باشد و قابل جبران نیست. برای تحت پوشش قرار گرفتن این خطر، بیمه‌گزار در زمان صدور بیمه بدنه ایران پوشش سرقت درجا را از پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه  برای  لوازم مشخصی مثل رادیو، رینگ، لاستیک و …. درخواست می‌کند که پس از بازدید کارشناس با پرداخت اندکی حق بیمه، پوشش سرقت در جای قطعات و لوازم خودرو نیز تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرد. این نکته حائز اهمیت است که مجموع این لوازم و قطعات جانبی از 20 % کل سرمایه خودرو نباید تجاوز کند.

2-پوشش شکست شیشه به تنهایی در پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

درصورت درخواست بیمه‌گزار، بیمه بدنه ایران خطر شکست شیشه در اثر تغییر دما، متراکم شدن هوا در داخل خودرو و …. که شامل پوشش‌های اصلی بیمه بدنه نمی‌باشد رابا استفتده از گزینه‌ پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه  تحت پوشش قرار می‌دهد و با پرداخت حق بیمه جزئی انجام می‌شود.

3-پوشش غرامت ایام تعمیرات در پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

در صورتی که این نوع از پوشش‌های تکمیلی را انتخاب نمایید درزمانی که خودروی شما برای انجام تعمیرات و بازسازی در تعمیرگاه متوقف می‌شود. هزینه ایاب و ذهاب و عدم استفاده از خودرو آسیب‌دیده بر عهده بیمه بدنه است. این نکته حائز اهمیت است که حداکثر تعهدات بیمه بدنه برای این پوشش 30 روز بوده و با تایید کارشناس انجام می‌شود و  همچنین غرامت 3 روز اول به عنوان فرانشیز لحاظ می‌شود.

4-پوشش بلایای طبیعی در پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

خساراتی که از خطرات ناشی از بلایای طبیعی نظیر سیل، زمین‌لرزه و آتش‌فشان حاصل می‌شوند با درخواست بیمه‌گزار و پرداخت حق بیمه مختصر می‌تواند به عنوان یکی از پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه تحت پوشش بیمه بدنه ایران قرار گیرد.

5-پوشش خطرات ناشی از مواد شیمیایی در پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

با درخواست بیمه‌گزار و پرداخت اندکی حق بیمه بیشتر خسارات ناشی از اسید، رنگ و مواد شیمیایی بر روی بدنه خودرو با استفاده از پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه می‌تواند تحت پوشش بیمه بدنه ایران قرار بگیرد.

برای انتخاب پوشش‌های بیمه بدنه مناسب و مشاوره حرفه‌ای در امر بیمه بدنه و دریافت تخفیفات ویژه با کارشناسان ما در ارتباط باشید:

نمایندگی جنرال بیمه ایران4576

ارائه دهنده مناسب‌ترین پوشش‌های بیمه بدنه ایران

تماس :  09121063949

          021-88177155

پیامک : 09391063949

 

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

  

 بخش های پر بازدید:   
نمایندگی بیمه ایران تهران
بیمه بدنه ایران
بیمه مسئولیت ایران
بیمه آتش سوزی ایران
نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران
نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران
نمایندگی بیمه ایران شمال تهران