شرایط و مزایای استفاده از بیمه بدنه ایران

جهت اطلاع در مورد شرایط و مزایای استفاده از بیمه بدنه ایران  یا در کل برای انتخاب یک سازمان بیمه مناسب قبل از خرید هر نوع بیمه نامه باید در مورد مزایا و ویژگیهای شرکت بیمه موردنظر تحقیق کنیم تا با خیالی آسوده اقدام به خرید بیمه نامه کنیم . بیمه بدنه یکی از ضروری ترین بیمه نامه هایی است که مالکان خودرو باید به آن توجه داشته باشند.تا در وقوع خطرات و حوادث احتمالی در آینده برای خودرو نگرانی و دغدغه کمتری داشته باشیم .

 اگر حادثه یا خسارتی بر اتومبیل بر اثر تصادف ، سرقت و آتش سوزی ، شکستن شیشه اتومبیل و وارد آمدن آسیب به اتومبیل افراد می توانند قسمتی یا کل هزینه خسارت آورده آمده را از بیمه خود دریافت نمایند . این درصورتی اتفاق می افتد که مالک خودرو اتومبیل خود را بیمه بدنه کرده باشد و تحت پوشش بیمه بدنه باشد.

مزایای استفاده از بیمه بدنه ایران

مزایای استفاده از بیمه بدنه ایران

مزیتهایی که ما با تحت پوشش قرار گرفتن بیمه بدنه ایران از آنها بهره مند می شویم عبارتند از :

  • دریافت کل خسارت به صورت نقدی
  • استفاده از تخفیفات عدم خسارت
  • پرداخت مبلغ بیمه نامه بصورت اقساط
  • قابلیت انتقال بیمه بدنه به همراه تخفیفات به خودروی دیگر
  • پرداخت خسارت حتی در مواقعی که راننده مقصر نباشد
  • چنانچه پوشش مالی مقصر حادثه برای جبران خسارت کافی نباشد ، می توان با رجوع به شرکت بیمه بدنه الباقی هزینه خسارت را دریافت کرد.
  • در صورت سرقت خودرو می توانیم کل مبلغ خودرو را با کسر فرانشیز از شرکت بیمه بدنه دریافت نماییم.

شرایط استفاده از بیمه بدنه ایران

برای آگاهی ازشرایط و بهره مندی از مزایای استفاده از بیمه بدنه ایران ، بیمه گذار با بستن قراردادی با شرکت بیمه مانند بیمه ایران و پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه بصورت سالیانه اتومبیل خود را بیمه می کند . و  چنانچه خودرو دچار حادثه یا خسارتی گردید هزینه خسارت را دریافت خواهد کرد. اما برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه بدنه لازم است که شرایط آن را داشته باشیم که شرایط آن به قرار زیر می باشد:

  • سال ساخت خودرو : حداکثر بیش از 10 سال از تولید و مونتاژ اتومبیل شما در زمان معرفی و صدور بیمه نامه نگذشته باشد،البته برای پوشش بیمه بدنه اتومبیلهای سواری که سالهای بسیار از سال تولید آنها گذشته است . اندکی بر حق بیمه آنها اضافه می گردد یعنی پس از 10 سال از سال خودرو به اضای هر سال اضافه 5 % به   برحق بیمه اصلی بعنوان قدمت سال ساخت افزوده می گردد. شایان ذکر است که صدور بیمه نامه برای خودروهایی که از بیش از 20 سال از سال تولید آنها می گذرد نیاز است از طریق مدیریت بیمه مجوز لازم را دریافت نمایند.
  • بازدید اولیه از خودرو : جهت صدور بیمه نامه برای بیمه بدنه نیاز است کارشناسان بیمه قبل از صدور بیمه نامه ، اتومبیل معرفی شده را موردبازدید قراردهند و تأییدیه لازم را صادر نمایند . ضروری است که کارشناس مزبور حتماَ  مجوز کارشناسی بازدید اولیه و کد اختصاصی داشته باشد .

 

 

 مطالب مفید:
نمایندگی بیمه ایران تهران
بیمه بدنه ایران
بیمه مسئولیت ایران
بیمه آتش سوزی ایران
نمایندگی بیمه ایران در شرق تهران
نمایندگی بیمه ایران در مرکز تهران
نمایندگی بیمه ایران شمال تهران
تخفیف بیمه بدنه
محاسبه بیمه بدنه
استعلام بیمه بدنه
بیمه بدنه قسطی
پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه